Προς το περιεχόμενο

Laser γύρω στα 100€ με φθηνά αναλώσιμα


Bitbit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν υπάρχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις. Το σημαντικό είναι να έχουμε φθηνά toner. Δε θα γίνονται και πολλές εκτυπωσεις

Βρήκα αυτόν: HP Laser Printer 107a

Το γνήσιο toner κοστίζει >40€ το οποίο δε το κοιτάζω καν. Διαβάζω όμως ότι παίρνει συμβατά με 20€-30€ για 1000 αντίγραφα. Αυτό ακούγεται οκ. Βέβαια βλέπω έχει 2 διαφορετικά, με τσιπ και χωρίς. δε καταλαβαίνω ποια η διαφορά.

όπως καταλάβατε σκέφτομαι να τον πάρω. Έχετε καμια καλύτερη λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρέπει να ΜΗΝ τον κάνεις ενημερώσεις μέσω ίντερνετ

ΜΕ τσιπ => θα (πρέπει να ) παίξει αμέσως

χωρίς τσιπ => θα βάλεις το τσιπάκι από το άδειο τόνερ στο νέο ιμιτασιόν (2-3 φορές θα γίνει), μετά κ το τσιπάκι θα γεμίσει (ο μετρητής του)

κ θα θες νέο τσιπ

για τον εκτυπωτή άποψη δεν έχω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kthulhou είπε

θα πρέπει να ΜΗΝ τον κάνεις ενημερώσεις μέσω ίντερνετ

ΜΕ τσιπ => θα (πρέπει να ) παίξει αμέσως

χωρίς τσιπ => θα βάλεις το τσιπάκι από το άδειο τόνερ στο νέο ιμιτασιόν (2-3 φορές θα γίνει), μετά κ το τσιπάκι θα γεμίσει (ο μετρητής του)

κ θα θες νέο τσιπ

για τον εκτυπωτή άποψη δεν έχω.

 

άρα ψάχνουμε μαϊμού τονερ με τσιπ. Λογικά θα είναι ελαφρώς ακριβότεροι. Άρα το τσιπ είναι απαραίτητο. οκ

ο εκτυπωτής όσο χαλια και να είναι δε νομίζω να έχω θέμα. Απλές εκτυπωσεις θα γίνονται.

Αυτό που με απασχολεί είναι μη τυχόν τρώει κολλήματα με τα μαΐμού ή αν υπάρχει κάτι καλύτερο.

Eίχα παλαιότερα έναν hp 1006 και έπαιρνε μαϊμού με 10€. Κάτι αντίστοιχο θέλω. Δε με ενδιαφέρει ποιότητα ή ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, πάρε τον τότε.

όταν τελειώσει το αρχικό τόνερ, θα το πας να στο γεμίσουν μια (κ μόνο μία) φορά, να έχεις αυθαιντικό τσιπάκι

μετά πάρε μούφα με τσιπάκι

μετά ξαναγεμίζεις αυτό (το μούφα) με το τσιπάκι

μετά, ξανά νέο μούφα με νέο τσιπάκι

κ.ο.κ.   ρώτα κ τον "τονερά" που θα στο γεμίζει, τι λέει, αν τον έχει δουλέψει κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψαξε για μεταχειρισμενο, κατα προτιμηση HP. Οι παλαιοτερες γενιες, οπως ο 1006 που ειπες, αλλα και αρκετοι αλλοι, πχ 1320, 2015, 2035, 2055, εχουν συμβατα παμφθηνα και ειναι και αρκετα αξιοπιστοι (εφοσον ειναι σε καλη κατασταση παντα).

ΥΓ. Αν εισαι απο αθηνα, εχω καποιον διαθεσιμο που μπορει να σε ενδιαφερει.

Επεξ/σία από lector
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...