Προς το περιεχόμενο

Τριγωνική αποστολή για Ολλανδία


teotsigourakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, κοιτάω καιρό τώρα να αγοράσω το Pixel 6 αλλά στο "Ολλανδικό" fnac δεν έχει απόθεμα. ΕΊδα ότι το fnac.com έχει απόθεμα που είναι και το επίσημο Γαλλικό και αυτή την περίοδο δίνουν και δώρο Pixel Buds. Στο fnac.com δεν δέχεται την Ολλανδική διεύθυνση (λογικό). Υπάρχει τρόπος να το στείλω τριγωνικά δηλαδή reship από κάποια μεταφορική; Αν ναι γνωρίζει κάποιος τί, πού και πώς;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, teotsigourakos είπε

Καλησπέρα, κοιτάω καιρό τώρα να αγοράσω το Pixel 6 αλλά στο "Ολλανδικό" fnac δεν έχει απόθεμα. ΕΊδα ότι το fnac.com έχει απόθεμα που είναι και το επίσημο Γαλλικό και αυτή την περίοδο δίνουν και δώρο Pixel Buds. Στο fnac.com δεν δέχεται την Ολλανδική διεύθυνση (λογικό). Υπάρχει τρόπος να το στείλω τριγωνικά δηλαδή reship από κάποια μεταφορική; Αν ναι γνωρίζει κάποιος τί, πού και πώς;

Ευχαριστώ!

Δεχεται το γαλλικό ελληνική και δεν δέχεται ολλανδική διευθυνση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεχεται το γαλλικό ελληνική και δεν δέχεται ολλανδική διευθυνση;

Ναι γιατί συκγεκριμένα για Ολλανδία στέλνει το nl.fnac.be κι όχι το fnac.com. Έχω δοκιμάσει άπειρες φορές. Έχει συγκεκριμένο "υποκατάστημα" sub-domain, όπως θες πες το για Ολλανδία,Βέλγιο αλλά εκεί δεν έχουν απόθεμα.

17 λεπτά πριν, dbrillis είπε

Γιατί όχι απο γερμανικό google store; Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι απο Γερμανία υπάρχουν αρκετές υπηρεσίες προώθησης. 

Υπάρχουν κάποιες τοπ 5 για παράδειγμα; Ξέρουμε;

Τελικά βρήκα λύση, μέσω φίλου που μένει Γερμανία. Το μόνο θέμα τώρα είναι ότι στην πληρωμή με Paypal -> default Revolut δεν το δέχτηκε γιατί έλεγε ότι είναι εκτός Γερμανίας. Μετά έκανα πληρωμή με την επιλογή της Debit/Mastercard και έβαλα κι εκεί Revolut αλλά είχε εκτός από τα στοιχεία της κάρτας να βάλεις και διεύθυνση όπου έβαλα του φίλου και τελικά το δέχτηκε και προχώρησε. Ήρθε κανονικά email επιβεβαίωσης και στη Revolut έχει μειωθεί το ποσό αλλά στο status έχει pending. Παίζει να τη φάω λέτε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dbrillis είπε

Μενει Ολλανδία. 

Φιλε μου οταν με το καλο παραλάβεις ενημερώσε μας. Με ενδιαφέρει και εμενα η συσκευή. 

Έγινε θα ενημερώσω απλά το θέμα είναι ότι Delivery Date έχει 13-14/01, πάει πολύ αργά αλλά ξέρω πέφτω σε πολύ κακή περίοδο.

5 ώρες πριν, leonidas_fs είπε

Πάντως να ξέρεις ότι δεν θα έχεις 5G στην Ελλάδα (όταν θα ερχεσαι)

Δεν θεωρώ για τις φορές και μέρες που θα έρχομαι να μου είναι βασικό πρόβλημα, και με 4G+ είμαι καλυμμένος νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, teotsigourakos είπε

Ναι γιατί συκγεκριμένα για Ολλανδία στέλνει το nl.fnac.be κι όχι το fnac.com. Έχω δοκιμάσει άπειρες φορές. Έχει συγκεκριμένο "υποκατάστημα" sub-domain, όπως θες πες το για Ολλανδία,Βέλγιο αλλά εκεί δεν έχουν απόθεμα.

Υπάρχουν κάποιες τοπ 5 για παράδειγμα; Ξέρουμε;

Τελικά βρήκα λύση, μέσω φίλου που μένει Γερμανία. Το μόνο θέμα τώρα είναι ότι στην πληρωμή με Paypal -> default Revolut δεν το δέχτηκε γιατί έλεγε ότι είναι εκτός Γερμανίας. Μετά έκανα πληρωμή με την επιλογή της Debit/Mastercard και έβαλα κι εκεί Revolut αλλά είχε εκτός από τα στοιχεία της κάρτας να βάλεις και διεύθυνση όπου έβαλα του φίλου και τελικά το δέχτηκε και προχώρησε. Ήρθε κανονικά email επιβεβαίωσης και στη Revolut έχει μειωθεί το ποσό αλλά στο status έχει pending. Παίζει να τη φάω λέτε;

Δικό μου πάθημα με το αγγλικό google store.Παραγγέλνω 27-10?,  τελευταία μέρα της προπαραγγελίας που έδινε και τα ακουστικά.Δεσμεύονται άμεσα τα χρηματα.Μετά απο 4 μερες μου έρχεται μήνυμα οτι δεν υπάρχει αρκετό υπόλοιπο για να πραγματοποιηθεί η παραγγελία ενώ ηρθε και ειδοποίηση απο την τραπεζα ότι έγινε προσπάθεια πληρωμής..Τα χρηματα ακόμα δεσμευμένα.Το αφήνω 2 μέρες μπας και ελευθερωθούν τα χρηματα.Τίποτα.Βάζω άλλα £600.Πατάω να γίνει η παραγγελία και τραβάνε τα καινούργια £599 και μετά απο μισή ώρα απελευθερώνονται και τα παλία £599.Εκείνη την μισή ώρα τα είχα παίξει όπως καταλαβαίνεις.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, teotsigourakos είπε

Έγινε θα ενημερώσω απλά το θέμα είναι ότι Delivery Date έχει 13-14/01, πάει πολύ αργά αλλά ξέρω πέφτω σε πολύ κακή περίοδο

Τοτε θα πάει στον φίλο σου και μετά θα περιμένεις να σου το στείλει; 

Τωρα με το lockdown και Χριστούγεννα και εντος Ολλανδίας η PostNL και DHL αργούν. 

Επειδή είναι το πρώτο Pixel που μου αρέσει (λογω μπαταρίας) ααααν θυμηθείς στειλε PM εντυπώσεις. Αλλιως θα καταλήξω με κανενα Oppo απο την Τ-Μobile. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, dbrillis είπε

Τοτε θα πάει στον φίλο σου και μετά θα περιμένεις να σου το στείλει; 

Τωρα με το lockdown και Χριστούγεννα και εντος Ολλανδίας η PostNL και DHL αργούν. 

Επειδή είναι το πρώτο Pixel που μου αρέσει (λογω μπαταρίας) ααααν θυμηθείς στειλε PM εντυπώσεις. Αλλιως θα καταλήξω με κανενα Oppo απο την Τ-Μobile. 

Ναι και θα αργήσει γενικά μέχρι να το πάρω στα χέρια μου... Όταν έχω νέα θα στείλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...