Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ghostrider είπε

θα εχει υπογλυκαιμια ο τοτός και ειπε να παρει ενα εκλερακι :P

 

2 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

ειμαι βεβαιος οτι οι δηλωσεις αυτες δεν ειναι τυχαιες. 

καθόλου μα καθόλου τυχαίες

https://www.express.co.uk/sport/f1-autosport/1699820/charles-leclerc-lewis-hamilton-mercedes-news-ferrari

“My objective for now is to win with Ferrari. Then we'll see. I am very happy at Ferrari and I want to win with them.” His remarks come after Wolff assessed Mercedes could attract the best talent to their cars.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stolenweapon είπε

Αν ο Λεκλερ δεν το σηκώσει του χρόνου, θα φύγει. Mark my words.

Και καλά θα κάνει (αν η φοράδα δεν "πιάσει" επαγγελματικό επίπεδο).

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Αν ο Λεκλερ δεν το σηκώσει του χρόνου, θα φύγει. Mark my words.

Ισως το ιδιο ισχυσει και για HAM οποτε ειναι βολικο για ολους.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Αν ο Λεκλερ δεν το σηκώσει του χρόνου, θα φύγει. Mark my words.

Δεν είναι μόνο αν θα το πάρει ή όχι αλλά αν το χάσει, με ποιον τρόπο θα το χάσει…

Για μένα καλά κάνει και δεν ρίχνει άκυρο σε Τοτο, ποτέ δεν ξέρεις πώς θα τα φέρει η ζωή. 
Για φανταστείτε του χρόνου η Φερραρι να είναι 3η δύναμη και πίσω από Μερσεντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Δεν είναι μόνο αν θα το πάρει ή όχι αλλά αν το χάσει, με ποιον τρόπο θα το χάσει…

Για μένα καλά κάνει και δεν ρίχνει άκυρο σε Τοτο, ποτέ δεν ξέρεις πώς θα τα φέρει η ζωή. 
Για φανταστείτε του χρόνου η Φερραρι να είναι 3η δύναμη και πίσω από Μερσεντα. 

ηδη ειναι οποτε του χρονου πρεπει να ξανακανει μεγα σφαλμα η μερκ που ειναι πολυ δυνατη σχεδον 15 χρονια σερι και ξανα θαυμα η φερραρι που δεν εχει καλο αμαξι σχεδον 15 επισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tommy^ είπε

Κοιτα, για να ειμαι ειλικρινης, εγω δε θα εκανα στρατηγικη ενος πιτ στοπ αν ημουν Φερραρι, εφοσον εβλεπα οτι ο Σαρλ εχει καλυτερο ρυθμο απο Τσεκο. Θα εκανα 2 πιτ στοπς και θα περιμενα να περασει ο Σαρλ προς το τελος του αγωνα.

Αυτό ακριβώς. Αν δείτε το γυρολόγιο και των 2 θα δείτε ότι ο Λεκ έκοβε από τον Πέρεζ με τα μεσαία από τον 9ο γύρο και μετά αρκετά δέκατα. Έφτασε μάλιστα στον 14ο γύρο να του κόψει 0,859 και να κατεβάσει τη διαφορά στο 1,314. Δηλαδή στον επόμενο γύρο έμπαινε στο DRS και με τη διαφορά στον ρυθμό σίγουρα θα τον περνούσε! Για αυτό τον έβαλαν τόσο νωρίς τον Τσέκο, για να γλυτώσουν το προσπέρασμα στην πίστα.

Αλλά και μετά με τα σκληρά, το ίδιο. Όταν έβαλε και ο Λεκ τα σκληρά είχαν 6,197 διαφορά. Σε 10 γύρους την κάλυψε! Όταν έφτασε στο 1,537 ξαναβάλανε τον Τσέκο μέσα! Αν έμπαινε τότε και ο Λεκ για 2ο, τι λέτε; δεν θα τον έτρωγε για πρωινό; Ο ρυθμός του ήταν πολύ καλύτερος ή ο Τσέκο έτρωγε πολύ γρήγορα τα λάστιχά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως, αν ο Λεκ πάει Μερκ, θα έχουμε κυριαρχία επιπέδου 2014-2020, ιδίως με τα μονοθέσια που θα κατεβάσει ο Τοτό τα επόμενα χρόνια. 1-2 σε σχεδόν κάθε αγώνα. Ο Ράσελ πολύ καλός αλλά νομίζω ότι ο Λεκλερ είναι καλύτερος οδηγός, βέβαια νίκες πολλές θα τσιμπήσει και ο Γιώργης. Για πρωταθλήματα δεν του δίνω παραπάνω από δύο.

Κρίμα αν δεν πάρει έστω ένα ο Λεκ με Φερράρι. Μπινότο σε ψάχνουμε

Επεξ/σία από stolenweapon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Πάντως, αν ο Λεκ πάει Μερκ, θα έχουμε κυριαρχία επιπέδου 2014-2020, ιδίως με τα μονοθέσια που θα κατεβάσει ο Τοτό τα επόμενα χρόνια. 1-2 σε σχεδόν κάθε αγώνα. Ο Ράσελ πολύ καλός αλλά νομίζω ότι ο Λεκλερ είναι καλύτερος οδηγός, βέβαια νίκες πολλές θα τσιμπήσει και ο Γιώργης. Για πρωταθλήματα δεν του δίνω παραπάνω από δύο.

Κρίμα αν δεν πάρει έστω ένα ο Λεκ με Φερράρι. Μπινότο σε ψάχνουμε

Ο τότος μπορεί να πληρώσει τα πάντα, εκτός απο το ταλέντο. Για πολλά χρόνια η Merc οτι έχανε σε ταλέντο το πλήρωνε με καραβιές λεφτά, αυτά πάπα πλέον. Τη μια χρονιά που χρειάστηκε να λειτουργήσουν με budget τα κάνανε σκατά (συγχωράτε με) . Δεν νομίζω πως η Merc των προηγούμενων χρόνων μπορεί να επιστρέψει.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα επιστρέψει η Μερσεντα των προηγούμενων ετών, αλλά δεν μπορεί να ξεκολλήσει και η Φερραρι από τα πέτρινα χρόνια, άρα παμε για Μαξ era.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ferrari θα ξεκολλήσει, δεν μπορεί να συνεχίσει έτσι. Πέτυχαν το αμάξι, έχουν τον οδηγό, τα της στρατηγικής θα τα λύσουν.

Αν δε τα λύσουν τώρα δε θα το κάνουν ποτέ. Τους πήρε πόσα χρόνια για να γίνουν ανταγωνιστικοί, δε νομίζω να κάτσουν με σταυρωμένα χέρια. Τους αξίζει το κράξιμο βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίρκο με τα όλα του...Σαρλ φύγε όσο προλαβαίνεις.

45 λεπτά πριν, papp0us είπε

Ο τότος μπορεί να πληρώσει τα πάντα, εκτός απο το ταλέντο. Για πολλά χρόνια η Merc οτι έχανε σε ταλέντο το πλήρωνε με καραβιές λεφτά, αυτά πάπα πλέον. Τη μια χρονιά που χρειάστηκε να λειτουργήσουν με budget τα κάνανε σκατά (συγχωράτε με) . Δεν νομίζω πως η Merc των προηγούμενων χρόνων μπορεί να επιστρέψει.

Η W13 ξεκίνησε ως shitbox και έγινε 2η δύναμη στο διάστημα μισής σεζόν, παρά το αποτυχημένο αεροδυναμικό concept. Με τον επιπλεον χρόνο στην αεροσήραγγα είναι πολύ πιθανό να επιστρέψουμε σε τέτοιες εποχές, όσο κι αν με πονάει που το λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...