Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, stolenweapon είπε

Μπα, δεν έχει τον ρυθμό του Leclerc. Αν ο Μονεγάσκος συνεχίσει να φτιάχνει δικές του στρατηγικές δεν έχει ελπίδα, έχει βελτιωθεί στο quali αλλά υστερεί στον αγώνα. Επιπλέον αν έχουμε Vasseur θα δώσει ξεκάθαρη προτεραιότητα.

Μέχρι να του δώσουν ενα μονοθέσιο αντάξιο ρβ/φερραρι/μερσεντες ποτέ δεν θα μάθουμε αν έχει η δεν έχει την ταχύτητα που χρειάζεται. Μέχρι τώρα μόνος του κουβαλάει την Mclaren .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα δούμε τι δυναμική θα έχουν του χρόνου τα μονοθέσια. Δίκη μου εκτίμηση είναι ότι θα παιχτεί ανάμεσα σε Μερσεντα και RBR του χρόνου με την Φερραρι 3η δύναμη.

Ο Σαινθ είναι εξαιρετικός οδηγος και σε ταχύτητα και σε σταθερότητα. Απλά σε ορισμένους αγώνες για κάποιο λόγο εξαφανίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dether είπε

Μέχρι να του δώσουν ενα μονοθέσιο αντάξιο ρβ/φερραρι/μερσεντες ποτέ δεν θα μάθουμε αν έχει η δεν έχει την ταχύτητα που χρειάζεται. Μέχρι τώρα μόνος του κουβαλάει την Mclaren .

Για τον Sainz λέω! :D 

Ο Norris δεν μου έχει δώσει την εντύπωση ότι είναι στο επίπεδο Σαρλ/Μαξ, ίσως να είναι κοντά στον Γιώργη από την νέα γενιά. Είναι πάντα όμως εκεί που πρέπει στους αγώνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dether είπε

Μέχρι να του δώσουν ενα μονοθέσιο αντάξιο ρβ/φερραρι/μερσεντες ποτέ δεν θα μάθουμε αν έχει η δεν έχει την ταχύτητα που χρειάζεται. Μέχρι τώρα μόνος του κουβαλάει την Mclaren .

ετσι ειναι. μπορει ομως να πιασει η mc τους πρωτους σε ενα χρονο? δυσκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Θα δούμε τι δυναμική θα έχουν του χρόνου τα μονοθέσια. Δίκη μου εκτίμηση είναι ότι θα παιχτεί ανάμεσα σε Μερσεντα και RBR του χρόνου με την Φερραρι 3η δύναμη.

Εγώ βλέπω πάλι 3η δύναμη την Μερσέντα!

Η Φερράρι ακούγεται ότι έχει κάνει πολλή δουλειά στο μονοθέσιο του 23, έχει λύσει υποτίθεται το θέμα με τα ελαστικά και έχει καλή τελική, και η RB έχει Νιουι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stolenweapon είπε

Εγώ βλέπω πάλι 3η δύναμη την Μερσέντα!

Η Φερράρι ακούγεται ότι έχει κάνει πολλή δουλειά στο μονοθέσιο του 23, έχει λύσει υποτίθεται το θέμα με τα ελαστικά και έχει καλή τελική, και η RB έχει Νιουι.

Οπώς έλεγαν και για το 22 ε?
RB/Mercedes είναι πολύ ποίο μπροστά σε θέμα πως διαχειρίζονται διάφορες καταστάσεις , μακάρι να πήραν ένα καλό μάθημα στην φερράρι φέτος για του χρόνου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, eri77 είπε

316215372_2656646297825669_3478705609722511831_n.png

Αυτό λέει πολλά για την απόδοση του Περεζ, ειναι κατι αντίστοιχο Νορρις /Ρικ  .Δεν γίνετε να είσαι 149 πόντους πίσω και με όλα αυτά που έχει κάνει η φερράρι φέτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dether είπε

Οπώς έλεγαν και για το 22 ε?
RB/Mercedes είναι πολύ ποίο μπροστά σε θέμα πως διαχειρίζονται διάφορες καταστάσεις , μακάρι να πήραν ένα καλό μάθημα στην φερράρι φέτος για του χρόνου.
 

Τι να σου πω… Αυτό πιστεύω! 
Προσωπικα -αν και McLaren fan- θα ήθελα του χρόνου η Φερραρι να έχει και ικανό μονοθέσιο και ικανό crew  ώστε να δώσει την ευκαιρία στον Σαρλ να πάει για πρωτάθλημα. 
Το ιδανικό σενάριο θα ήταν να είναι ισάξιες οι 3 πρώτες ώστε να δούμε 5 οδηγούς (sorry Τσέκο) να παλεύουν για πρωτάθλημα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dether είπε

Αυτό λέει πολλά για την απόδοση του Περεζ, ειναι κατι αντίστοιχο Νορρις /Ρικ  .Δεν γίνετε να είσαι 149 πόντους πίσω και με όλα αυτά που έχει κάνει η φερράρι φέτος

146, μην του κλέβεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...