Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, liakinen είπε

Όταν δεν υπάρχει κάποιος οδηγός να σου φέρει λεφτά τότε θέση θα βρει αυτός που έχει γνωριμίες (στην Ελλάδα το λέμε Μέσον) έτσι απλά. 

Εσύ θεωρείς ότι άμα είχαν την δυνατότητα να έχουν κάποιον καλύτερο τού Hulk με το ίδιο deal δεν θα το έκαναν γιατί είχε γνωριμίες?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Dether είπε

Εσύ θεωρείς ότι άμα είχαν την δυνατότητα να έχουν κάποιον καλύτερο τού Hulk με το ίδιο deal δεν θα το έκαναν γιατί είχε γνωριμίες?
 

Εσύ θεωρείς ότι δεν υπάρχουν ταλέντα στην F1 (ρόλο δοκιμαστή) ή σε χαμηλότερες κατηγορίες που θα πέταγαν την σκούφια τους για τρέξουν με την οποιαδήποτε ομάδα στην F1; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, stolenweapon είπε
Μετάφραση: According to L’Equipe, Charles Leclerc and Mattia Binotto “no longer speak to each other” since Silverstone! The Monégasque, who had lost the race following a new strategic error, had been reprimanded by Binotto in front of the cameras as he got out of his car”

More drama :P 

Εντωμεταξυ, υπαρχουν απειρες φωτογραφιες Leclerc-Binotto να μιλανε και να γελανε μετα το Silverstone.
Oτι να ναι η εφημεριδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, haHa είπε

Εντωμεταξυ, υπαρχουν απειρες φωτογραφιες Leclerc-Binotto να μιλανε και να γελανε μετα το Silverstone.
Oτι να ναι η εφημεριδα.

Βασικά το να μήν μίλαγαν  δεν υπάρχει περίπτωση να συνέβαινε , δεν γίνετε να μην μιλάς στο αφεντικό σου.

 

21 λεπτά πριν, liakinen είπε

Εσύ θεωρείς ότι δεν υπάρχουν ταλέντα στην F1 (ρόλο δοκιμαστή) ή σε χαμηλότερες κατηγορίες που θα πέταγαν την σκούφια τους για τρέξουν με την οποιαδήποτε ομάδα στην F1; 

Οποιον και να φέρεις από άλλη κατηγορία είναι ρίσκο , και ο Mick το 2020 κέρδισε το πρωτάθλημα στην f2 αλλά στήν f1 δεν τα πήγε καθόλου καλά.
Η Haas δεν θέλει να επενδύσει σε κανέναν οδηγό λογικά και απλά θέλει 2 οδηγούς να μαζέυουν πόντους το 23 καί να τούς έχει  με 1 year contract.
Οταν παίζονται τόσα λεφτά από πίσω δεν διαλέγεις οδηγούς λόγο γνωριμιών γιατί πολύ απλά όταν του ζητήσουν το λόγο πρέπει να εξηγήση γιατί πήραν τον Hulk και όχι κάποιο άλλον οδηγό.
 

Επεξ/σία από Dether
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Μάλλον τρολάρει ο Guenther, ή...

Guenther.png.8e0c4b9e917378ed6074111a1dd019bc.png

Ακριβώς η σκέψη μου. 

Gasly με Ocon στην Alpine
Hulgeberg me magnussen σε Haas

Μάλλον το drive to survive είναι σκιώδες χορηγός των νέων μεταγραφών μπας και το κάνουν το άθλημα σαπουνόπερα και ανέβουν τα νούμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, merphi είπε

Ακριβώς η σκέψη μου. 

Gasly με Ocon στην Alpine
Hulgeberg me magnussen σε Haas

Μάλλον το drive to survive είναι σκιώδες χορηγός των νέων μεταγραφών μπας και το κάνουν το άθλημα σαπουνόπερα και ανέβουν τα νούμερα. 

Ικανους τους έχω να έχουν κάνει πρόταση σε Rosberg να οδηγήσει Mercedes.

Κάθετα αντίθετος με την κίνηση, αλλα θα έχει ενδιαφέρον να δουμε αν θα λειτουργήσει το "young and the restless" της Mclaren, με τους δύο οδηγούς /Streamer, ή το "Expendables" της Haas, με τους ρυτιδιασμένους b-movie ήρωες, και τον Gunther σε ρόλο ελικόπτερου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπλα η HAAS δε θελει να πληρωνσει σπασμενα απο στουκες μονοθεσια-τροπετα και φωναξε Χουλκ που και εμπειρος ειναι και σταθερος ειναι. Αργος δεν ειναι σε καμια περιπτωση.
F0cking right decision to me! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Aπλα η HAAS δε θελει να πληρωνσει σπασμενα απο στουκες μονοθεσια-τροπετα και φωναξε Χουλκ που και εμπειρος ειναι και σταθερος ειναι. Αργος δεν ειναι σε καμια περιπτωση.
F0cking right decision to me! 

Αν το δούμε απομονωμένα ως οδηγό, ίσως ναι. Τα μονοθέσια όμως έχουν ακριβώς την ίδια απόδοση και θα είναι συνεχώς δίπλα δίπλα στην πίστα οι οδηγοί. Τι πιθανότητες υπάρχουν να μην πέφτει ο ένας "γλείψε μου τα αρχ@α", στον άλλον; Τι πιθανότητες να πατάνε φρένο να μείνουν πίσω, για να μην συγκρουστούν; Αν ένα πράμα ξέρουμε για τους  F1 οδηγους είναι ότι είναι εγωιστές. Ανθρωποι που λένε on camera "γλείψε μου τα αρχ@α", εφόσων είχαν κάμποσο χρόνο να ηρεμήσουν, δεν πρόκειται να συγκρατηθούν και στο μέλλον.

Θα δούμε, ελπίζω να είναι επαγγελματίες σε όλα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου, οδηγός με 180 εκκινήσεις σε αγώνες (με ικανά μονοθέσια) χωρίς βάθρα δεν έχει θέση στην F1. Ομάδα που σκέφτεται το μέλλον δεν έχει κανέναν λόγο να φέρει οδηγό 35 ετών με μηδενικά επιτεύγματα στην F1. Έτρωγε μεγάλη ταρίφα από τον Περεζ όσα χρόνια ήταν στην Force India και πέταξε ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για βάθρο που είχε (Βραζιλία 2012, Γερμανία 2019 για παράδειγμα) με οδηγικά λάθη. Έφαγε επίσης ταρίφα στην Ρενό από τον Ρικιάρντο (που έχει γνωστό θέμα προσαρμογής σε νέο μονοθέσιο).

Είναι ο ορισμός της μετριότητας. Σταθερός, μπαίνει συχνά στην 10αδα, αλλά όσο πιο οδηγικά αδιάφορος γίνεται. Δεν προσφέρει τίποτα απολύτως στο άθλημα. Δεν είναι αργός, αλλά σε καμία περίπτωση γρήγορος. Ο Μικ βελτιώνεται όσο περνάει ο καιρός, και αυτή ήταν ουσιαστικά η rookie season του (πέρυσι οδηγούσε μονοθέσιο που ήταν 1s/lap πιο αργό από τον προτελευταίο), οπότε θεωρώ ότι έπρεπε να του δώσουν άλλη μια χρονιά. 

Εγώ πάλι θέλω να δω αντιδράσεις αν στουκάρουν οι δυο τους :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, papp0us είπε

Ικανους τους έχω να έχουν κάνει πρόταση σε Rosberg να οδηγήσει Mercedes.

Κάθετα αντίθετος με την κίνηση, αλλα θα έχει ενδιαφέρον να δουμε αν θα λειτουργήσει το "young and the restless" της Mclaren, με τους δύο οδηγούς /Streamer, ή το "Expendables" της Haas, με τους ρυτιδιασμένους b-movie ήρωες, και τον Gunther σε ρόλο ελικόπτερου.

Αν δεν σταματήσετε να πετάτε λεφτά για να κάνετε καγκούρικο το μονοθέσιο θα σας φάνε οι b-movie ήρωες , απορώ πως δεν έχει σκάσει o Norris με κανα rgb κράνος. Δώστε του και έσεις κανά λεφτό παραπάνω να πού αναγκάζεται να κάνει και 2η δουλεία σαν streamer.
 
Είμαι σίγουρος ότι τους έχει πει ο Στάινερ ότι στην πρώτη βλακεία θα τους φορτώσει και τούς δύο στην βάρκα και δεν θα τους ξαναδούμε ποτέ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dether είπε

Αν δεν σταματήσετε να πετάτε λεφτά για να κάνετε καγκούρικο το μονοθέσιο θα σας φάνε οι b-movie ήρωες , απορώ πως δεν έχει σκάσει o Norris με κανα rgb κράνος. Δώστε του και έσεις κανά λεφτό παραπάνω να πού αναγκάζεται να κάνει και 2η δουλεία σαν streamer.
 
Είμαι σίγουρος ότι τους έχει πει ο Στάινερ ότι στην πρώτη βλακεία θα τους φορτώσει και τούς δύο στην βάρκα και δεν θα τους ξαναδούμε ποτέ .

Εκεί που κάνει το μεγάλο λάθος είναι οτι ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για να κάνουμε καγκούρικο το μονοθέσιο μας. Έρχονται και μας τα ακουμπάνε για να μας ζωγραφίσουν. Είμαστε ο πιο ακριβός καμβάς του κόσμου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θεωρω τελειως σπασμωδικη τη κινηση της HAAS να αφησει εναν οδηγο rookie ακομη 23ετων,για εναν μετριο 35αρη.

Ο Μικ οντως δεν εδειξε πολλα,περα της μικρης βελτιωσης στους τελευταιους αγωνες,σιγουρα φέτος ηταν αρκετα ζημιογονος,απ την αλλη ομως δε θελω να ειμαι καθετος γιατι περσυ πρωτη χρονιά προσπαθησε να προσαρμοστει σ ενα μονοθεσιο και φετος παλι εξ αρχης επρεπε να προσαρμοστει σε αλλο,με πολυ διαφορετικο τροπο οδηγησης.

Μια χρονιά ακόμη θα του έδινα πάντως..και περα απ αυτο μιλαμε για τη Haas που το μονοθεσιο της με πολλη τυχη και προσπαθεια ισως μπαινει καμια φορα στις χαμηλες θεσεις της 10αδας.

Η διαφορά πχ Norris-Ricciardo ειναι χαοτικη στο  μονοθεσιο φετος,

του Magnussen-Schumacher δεν ηταν για κανενα λογο σ αυτο το βαθμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Εγώ πάλι θέλω να δω αντιδράσεις αν στουκάρουν οι δυο τους :P 

Αν στουκαρουν τους βλεπω να τους βαζει ο ιδιος ο haas στην μηχανη του κιμα. 
Απο την αλλη οι επιλογες ηταν λιγες. Hulk Gio και Schu Jr
Ο de Vries βρηκε θεση, ο doοhan (F2) θελει ακομα, gasly μετακομισε, Ric δεν ηθελε να παει στην last team,
Sergeant ειναι σε Williams. Τι ειχε μεινει? Hulk Gio και Schu Jr. Gio και Schu  κοστισαν πολλα σε ανταλλακτικα.
Πηγαν στον Hulk σαν safe λυση. Για μενα ομως υπηρχε και μια αλλη επιλογη.
Ο Pourchaire απο την F2. Μελος της ακαδημιας της sauber με νικες στην F2 και εδειχνε γρηγορος και
σιγουρα η ακαδημια της sauber θα ηθελε να τον δει με μονοθεσιο F1.
 

 

 

30 λεπτά πριν, papp0us είπε

Εκεί που κάνει το μεγάλο λάθος είναι οτι ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για να κάνουμε καγκούρικο το μονοθέσιο μας. Έρχονται και μας τα ακουμπάνε για να μας ζωγραφίσουν. Είμαστε ο πιο ακριβός καμβάς του κόσμου.

Βλεπω τον Norris να κανει το μοντελο για γυμνο στην ανωτατη σχολή ζωγραφικης της Mclaren

Επεξ/σία από ghostrider
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσο ο mick ειχε διπλα του το mazespin δεν φαινοταν αρκετα κακος. Μολις ομως μπηκε ο μαγκνουσεν και ο mick εχασε κατα κρατος απο αυτον (τον μαγκνουσεν που ειναι μετριοτατος) φανηκε οτι απλα δεν κανει για την F1. Ε δεν μπορει ρε φιλε ο ενας σου οδηγος να ειναι στην pole και ο αλλος να ξεκιναει τελευταιος.

Οσο οτι εδειχνε σημαδια βελτιωσης δεν θα συμφωνησω. Οι καλοι οδηγοι φαινονται απο τα rookie χρονια τους (βλεπε ham στην mclaren, max rb που νικαγε τον rici στα prime του, russel που νικαγε ολους τους teammates του κατα κρατος στα qualy τυπου 20-2 κτλ). Η επιλογη ομως να φερουν τον hulk για εμενα δεν στεκει εκτος και αν ο hulk φερει μαζι του χορηγους που θα πληρωνει την haas, που πιστευω ετσι εγινε. Τοτε ειναι καλη ιδεα να τον κρατησουν 1-2 το πολυ χρονια μιας και ειναι σταθερος οδηγος και πληρωνει μεχρι να εχουν μια καλυτερη εικονα για τους οδηγους της F2.

**Μακαρι ο επομενος που παρει ποδι να ειναι ο stroll μπας και αρχισει να καθαριζει λιγο το grid

Επεξ/σία από george200-13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...