Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Dether είπε

Ποιος είπε για το τωρα? Ολο το 2022 στο νήμα κάνετε σε κάθε αγώνα τα ίδια σχόλια, ακομα και dnf να έχει με αυτό θα ασχοληθείτε. 

Δεν εχω δει κανέναν εδω μεσα να βγάζει μίσος για τα περίεργα ρούχα που φοράει ο Χάμιλτον η να τα σχολιάζει 24/7 και αυτά πού λες να μη στηρίζει μειονότητες δεν τα εχω δει πουθενά μεσα στο νημα του 2022 και ούτε στο 21 αν δεν κάνω λάθος. 

Με τον πεθερό.... , ο οποίος ηταν παλιός οδηγός της f1 και δεν παίζει καν ρόλο η σχέση του με τον Μαξ αλλα ήταν ξεκαθαρα μεταξυ Piquet και Χαμιλτον εσείς ακόμα και τότε βρήκατε δικαιολογία να κράξετε τον Μαξ γιαυτό λέμε οτι έχετε εμμονή.... 

Για εσάς επίκαιρο είναι όλο το χρόνο αυτό πού γίνετε αυτές τις 2 μέρες και δεν είπε κανένας αυτές τις δυο μέρες να μην κατακρίνεις το Μαξ μην βγάζεις πράγματα απο το μυαλό σου. 

 

 

 

 

Τσαμπα ασχολείσαι,δεν αλλάζει η κατάσταση,

5-6 ατομα κανουν react μεταξυ τους και χαιρονται,5-6 ατομα εμμονικα ολα προς τον Max,και εμεις επειδη βαρεθηκαμε να διαβαζουμε την ιδια χολη σημαινει οτι ειμαστε fan club του Max και εννοειται παντα εναντιον του Hamilton και ασχολουμαστε με τα ρουχα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Δε πιστεύω πως ο Ric έχει ξεχάσει να οδηγεί. Ο άλλος βέβαια έχει ανέβει level.

Είναι ένα σενάριο που θα ήθελα να το δω.

Ή αλλιως ποιος θα πιστευε οτι θα ηταν τοσο κακος ο Ρικ στην McLaren;;;
Συμφωνω μαζι σου, θα ηταν ενδιαφερον σεναριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Πιστεύει κανείς εδώ ότι ο Ric μπορεί πλέον να κοντράρει τον Μαξ...;

Nα τον τρακάρει ναι, να τον κοντράρει ούτε στα όνειρα του πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, merphi είπε

Ο Perez είναι ένας οδηγός άνω του μετριου σε κορυφαία ομάδα, όχι ομως κορυφαίος ο ίδιος. Ξέρει πως αν δημιουργήσει πρόβλημα, την άλλη μέρα κυριολεκτικά, θα είναι στην Alpha Tauri. H RB έχει 6 συμβόλαια οδηγών σε ισχύ, 2+2 των οδηγών της RB και ΑΤ και άλλα 2 των εφεδρικών οδηγών τους. O Horner βάζει όποιον θέλει πίσω απο το δεύτερο τιμόνι της RB σε λιγότερο απο μια εργάσιμη μέρα και ο Perez το ξέρει. Ξέρουν ότι ο Max είναι @#$@! σε αυτή την περίπτωση,  αλλά τον έχουν ανάγκη.

Καλώς ή κακός στην RB τον έχουν ανάγκη τον Περεζ. Είναι ο μόνος οδηγός της RB που τα τελευταία χρόνια μπόρεσε να κοψει βαθμούς απο Mercedes & Ferrari μ' αποτέλεσμα να παρουν φέτος ευκόλα το Κατασκευαστών. Χωρίς τον Πέρεζ θα είχαν φετος τουλάχιστον μείον 100 με 150 βαθμούς. Το ξέρει αυτό ο Πέρεζ, το ξέρει και η RB 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Καλώς ή κακός στην RB τον έχουν ανάγκη τον Περεζ. Είναι ο μόνος οδηγός της RB που τα τελευταία χρόνια μπόρεσε να κοψει βαθμούς απο Mercedes & Ferrari μ' αποτέλεσμα να παρουν φέτος ευκόλα το Κατασκευαστών. Χωρίς τον Πέρεζ θα είχαν φετος τουλάχιστον μείον 100 με 150 βαθμούς. Το ξέρει αυτό ο Πέρεζ, το ξέρει και η RB 

Τα τελευταια 2 χρονια ειναι που η RB εχει το ταχυτερο μονοθεσιο και κερδιζει 11+ αγωνες την σεζον.
Τα προηγουμενα χρονια ηταν πισω απο Merc/Ferrari, οποτε ο 2ος οδηγος της RB δεν μπορουσε συχνα να κοψει βαθμους απο Merc/Ferrari.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tommy^ είπε

Ή αλλιως ποιος θα πιστευε οτι θα ηταν τοσο κακος ο Ρικ στην McLaren;;;

αυτο ακόμα δεν το εχω συνειδητοποιήσει... Δεν μπορω να διανοηθω ποσο κακα του έχει παει η χρονια και εννοείται ποτέ δεν περίμενα αυτή την αποδοση. Πρέπει όμως να μας υπάρξει μια πολύ καλή εξήγηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diinekis21 είπε

Δε πιστεύω πως ο Ric έχει ξεχάσει να οδηγεί. Ο άλλος βέβαια έχει ανέβει level.

Είναι ένα σενάριο που θα ήθελα να το δω.

Όχι ξαναζεσταμένο πλιζ.

Έχουμε το ιδανικό 1-2. Αλλά ο 1 είναι κλασική περίπτωση  αχώνευτου, και ο 2 είναι ψυχάρα. Χρειάζονται ισορροπίες.

Εκεί θες εμένα. Δεν κατεβαίνει ο Μαξ στο επόμενο. Και όλα έρχονται στη θέση τους. Όχι μαγκιές εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλοί φανατίζονται γιατί είναι έτσι ο χαρακτήρας τους. Κάποιοι άνθρωποι έχουν την ροπή να προβάλουν τον εαυτό τους, τον εγωισμό τους και την προσωπική τους αξία πάνω σε ομάδες και αθλητές. Τι να κάνουμε;

Δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι, εγώ πάντως με τα ρούχα και τα λεγόμενα του Lewis, θα ασχολούμαι. Είναι αυτό που θέλει και ο ίδιος. Δεν παίζει να φοράει αυτά τα ρούχα πρόχειρα για να πάει στην δουλειά, «ποιος με ξέρει ποιον τον ξέρω», άγνωστος μεταξύ αγνώστων. Ξέρει πολύ καλά ότι εκεί είναι δημοσιογράφοι και ως παγκόσμιος πρωταθλητής θα τον δούνε δεκάδες εκατομμύρια κόσμος την επομένη. Δεν είναι ότι δεν έχει λεφτά για άλλα ρούχα. Δεν είναι καν ότι έχει άλλη κουλτούρα. Λευκή Αγγλίδα μάνα τον μεγάλωσε σε μια μέση Αγγλική γειτονιά. Δεν μεγάλωσε στα γκέτο του New Jersey με ραπ και με ναρκωτικά. Δεν είναι ο μόνος φυσικά και ο άλλος επτάκις ήταν τραγικός στο ντύσιμο και ο κόσμος το έλεγε.

Spoiler

sumi1.jpg.212ff7dfecc12389d46d9d580ec6d0e3.jpg

sumi2.jpg.2865f970af3f0bb2195234dbf75af8fd.jpg

sumi3.jpg.4ac3392fc5804bb009a905b0e1e4e3ec.jpg

Ακόμα και οι ιδεολογίες που πλασάρει αυτός, ο Vettel και ο Toto, δεν τα λένε γιατί τους πνίγει το δίκαιο και εμείς χώνουμε την μύτη μας στα προσωπικά τους. Τα λένε σε δημοσιογράφους σε κάμερα ξέροντας πολύ καλά ότι εκατομμύρια θα τους ακούσουν. Θα πούμε την γνώμη μας, ακόμα και αν συμφωνούμε (όπως εγώ) στα περισσότερα. Μερικοί θεωρούμε ειρωνεία να μας κάνουν μάθημα για καταπίεση και ανισότητες οι βαθύπλουτοι. Lewis -> $825 εκ. , Toto -> $540 εκ. , Vettel -> $140 εκ.

Επαναλαμβάνω, θέλουν να ασχολούμαστε μαζί τους, για αυτό τα κάνουν αυτά, για να προκαλέσουν συζητήσεις. Δεν έχει λογική κάποιοι να λένε να το βουλώσουν όσοι διαφωνούν έστω και με ένα «ν» απο όσα λένε. Αγαπάμε Lewis και Vettel, αλλά και θα πούμε την γνώμη μας.

Τώρα ο Max, ο πατέρας του και ο πεθερός του είναι άλλη περίπτωση. Δίνουν αφορμές με τις φτωχές επιδόσεις τους στις διαπροσωπικές σχέσεις. Όσο άριστοι είναι σαν επαγγελματίες, τόσο ατσούμπαλοι είναι με τους συνανθρώπους γύρω τους. Θα τους σχολιάσουμε και αυτούς.

Φυσικά ασχολούμαστε κυρίως με τις αγωνιστικές τους επιδόσεις, αλλά είναι δημόσια πρόσωπα, τι να κάνουμε.

 

Επεξ/σία από merphi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι να ασχοληθούμε δηλαδή? Με τον μικρο Σουμάχερ και εάν θα φύγει από την Haas ??? Με τον πρώτο ασχολούμαστε και όσο δίνει τροφή ο k#λ#χαρακτηρας του τόσο περισσότερο θα γράφουμε για αυτόν. Χρωστάει το μισό πρωτάθλημα στον Πέρεζ (Το άλλο μισό στον Μασι -Haters γαρ-) και δεν του δίνει την θέση σε εντελώς αδιάφορο αγώνα, divebomb και δεν με νοιάζει εάν είναι η τελευταία ευκαιρία του άλλου να πάρει φέτος αγώνα....

Και εμείς βέβαια θα ασχοληθούμε με την Haas... βολικό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, haHa είπε

Τα τελευταια 2 χρονια ειναι που η RB εχει το ταχυτερο μονοθεσιο και κερδιζει 11+ αγωνες την σεζον.
Τα προηγουμενα χρονια ηταν πισω απο Merc/Ferrari, οποτε ο 2ος οδηγος της RB δεν μπορουσε συχνα να κοψει βαθμους απο Merc/Ferrari.

Τούς μισούς οδηγούς αν έβαζες στην θέση τού Πέρεζ πάλι θα κόβανε βαθμούς από την Φερραρι, εδώ έκοβε η ίδια η φερραρι  από τον εαυτό της.Πέρα απο τις άμυνες του 21 και 2-3 αγώνες φέτος μέτριος ήταν γενικά , δεν ξέρω αν είναι το ταλέντο η αν το μονοθέσιο δεν τον βολεύει αλλά δεν είναι οδηγός πού θα τα σκάσει μια ομάδα για να τον έχει ν1 πχ.


 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ο Μαξ δεν ειναι ο μονος που τρωει κραξιμο, τουλαχιστον εδω μεσα. Εχει φαει και ο Φεττελ και ο Χαμ και πολλοι αλλοι ακομα τοσα χρονια, τα ξεχασαμε; Εγω πρωτος-πρωτος εκραζα Χαμ για χρονια και εχω αρπαχτει με πολλους εδω μεσα γιατι νομιζαν οτι ειμαι hater του Hamilton.
Οσοι λενε οτι τα ακουει μονο ο Μαξ ή μπηκαν τωρα στο νημα ή απλα τρολλαρουν.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, merphi είπε

Πολλοί φανατίζονται γιατί είναι έτσι ο χαρακτήρας τους. Κάποιοι άνθρωποι έχουν την ροπή να προβάλουν τον εαυτό τους, τον εγωισμό τους και την προσωπική τους αξία πάνω σε ομάδες και αθλητές. Τι να κάνουμε;

Δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιποι, εγώ πάντως με τα ρούχα και τα λεγόμενα του Lewis, θα ασχολούμαι. Είναι αυτό που θέλει και ο ίδιος. Δεν παίζει να φοράει αυτά τα ρούχα πρόχειρα για να πάει στην δουλειά, «ποιος με ξέρει ποιον τον ξέρω», άγνωστος μεταξύ αγνώστων. Ξέρει πολύ καλά ότι εκεί είναι δημοσιογράφοι και ως παγκόσμιος πρωταθλητής θα τον δούνε δεκάδες εκατομμύρια κόσμος την επομένη. Δεν είναι ότι δεν έχει λεφτά για άλλα ρούχα. Δεν είναι καν ότι έχει άλλη κουλτούρα. Λευκή Αγγλίδα μάνα τον μεγάλωσε σε μια μέση Αγγλική γειτονιά. Δεν μεγάλωσε στα γκέτο του New Jersey με ραπ και με ναρκωτικά. Δεν είναι ο μόνος φυσικά και ο άλλος επτάκις ήταν τραγικός στο ντύσιμο και ο κόσμος το έλεγε.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

sumi1.jpg.212ff7dfecc12389d46d9d580ec6d0e3.jpg

sumi2.jpg.2865f970af3f0bb2195234dbf75af8fd.jpg

sumi3.jpg.4ac3392fc5804bb009a905b0e1e4e3ec.jpg

Ακόμα και οι ιδεολογίες που πλασάρει αυτός, ο Vettel και ο Toto, δεν τα λένε γιατί τους πνίγει το δίκαιο και εμείς χώνουμε την μύτη μας στα προσωπικά τους. Τα λένε σε δημοσιογράφους σε κάμερα ξέροντας πολύ καλά ότι εκατομμύρια θα τους ακούσουν. Θα πούμε την γνώμη μας, ακόμα και αν συμφωνούμε (όπως εγώ) στα περισσότερα. Μερικοί θεωρούμε ειρωνεία να μας κάνουν μάθημα για καταπίεση και ανισότητες οι βαθύπλουτοι. Lewis -> $825 εκ. , Toto -> $540 εκ. , Vettel -> $140 εκ.

Επαναλαμβάνω, θέλουν να ασχολούμαστε μαζί τους, για αυτό τα κάνουν αυτά, για να προκαλέσουν συζητήσεις. Δεν έχει λογική κάποιοι να λένε να το βουλώσουν όσοι διαφωνούν έστω και με ένα «ν» απο όσα λένε. Αγαπάμε Lewis και Vettel, αλλά και θα πούμε την γνώμη μας.

 

Τώρα ο Max, ο πατέρας του και ο πεθερός του είναι άλλη περίπτωση. Δίνουν αφορμές με τις φτωχές επιδόσεις τους στις διαπροσωπικές σχέσεις. Όσο άριστοι είναι σαν επαγγελματίες, τόσο ατσούμπαλοι είναι με τους συνανθρώπους γύρω τους. Θα τους σχολιάσουμε και αυτούς.

 

Φυσικά ασχολούμαστε κυρίως με τις αγωνιστικές τους επιδόσεις, αλλά είναι δημόσια πρόσωπα, τι να κάνουμε
 

@Dether Να σου βαλω ενα ετσι να μη λες οτι δε τα βρισκεις. Φανταζομαι τα οικογενειακα του Χαμιλτον ειναι αγωνιστικο συμβαν.

Επεξ/σία από flexpick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, flexpick είπε

@Dether Να σου βαλω ενα ετσι να μη λες οτι δε τα βρισκεις. Φανταζομαι τα οικογενειακα του Χαμιλτον ειναι αγωνιστικο συμβαν.

Βλέπεις να βγάζει χολή για τον Λουίς στο ποστ του γιατί αν ναι είναι αλλού το πρόβλημα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Οσοι λενε οτι τα ακουει μονο ο Μαξ ή μπηκαν τωρα στο νημα ή απλα τρολλαρουν.

Καλα δεν ειναι λιγοι αυτοι που μπηκαν απο το 20 και μετα...απο το 16-17 που γραφω στα θεματα της F1 ήταν πολλοι λιγοτεροι οι συμμετεχοντες. Φυσικα ηταν και το πρωταθλημα πιο βαρετο και μονοδιαστατο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...