Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με όλα όσα έχει τραβήξει όλη την χρονιά, νομίζω ότι μπορούμε να τον δικαιολογήσουμε λίγο. Η ψυχολογία του πρέπει να έχει πέσει στον πάτο, φυσικό είναι να αντιδράει έτσι…

Τώρα όμως το να ζητάει 3 φορές αλλαγή θεσης είναι λίγο too much.

Επεξ/σία από stolenweapon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Δεν μας εξήγησαν γιατί όχι σοφτ.

Ειτε λάθος επιλογή, είτε δεν είχαν, και δεν ξέρω τι είναι χειρότερο από τα 2. Το βάθρο το έχασε εξαιτίας της ομάδας, όχι του Μαξ.

δεν παρακολουθείς τα computers και τα data και τα simulations 😁:

 

3 ώρες πριν, specre είπε

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Πηγή: STRATEGY GUIDE: What are the possible race strategies for the 2022 Sao Paulo Grand Prix?

* Το πως ο Perez έχει 1 soft μόνο, είναι άξιο απορίας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Μόνακο τι σκατά παίζει και το ανέφερε , δέν νομίζω να το είπε έτσι τυχαία ?
Δέν νομίζω ο Σάινζ να έδινε την θέση για κανένα λόγο και να του λέγανε και καλά θα έκανε , απο τήν μία ο Λέκλερ να κλαίει και ο Μάξ να είναι ο κλασσικός Μάξ και δέν μάς λεεί και τούς λόγους κιόλας , αλλά θα είναι σε φάση δεν έδωσα την θέση γιατί δεν ήθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα παίξει διπλό πόντιουμ Μερσέντες όμως, joke’s on me :P 

Για να μην τα ξεχνάμε, στην Ουγγαρία το 2017 ο Χάμιλτον ζήτησε να τον αφήσει ο Μπότας να περάσει για να κυνηγήσει τον Κίμι, και επειδή δεν τα κατάφερε του επέστρεψε την θέση, ενώ ήταν σε μάχη τίτλου. Ο άλλος ο μ@λ@κας που κλείδωσε τον τίτλο εδώ και 4 αγώνες και είχε απίστευτη βοήθεια από τον Περεζ, τίποτα. 
 

Τώρα για το Μονακό, αν ο Φερστάπεν νομίζει ότι θα έπαιρνε pole ενώ ο Λεκλερκ βελτίωνε τον γύρο του κατά 0.7s πριν την κόκκινη ε τι να πω δεν ξερει τι του γίνεται. 

Επεξ/σία από stolenweapon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sattack είπε

δεν παρακολουθείς τα computers και τα data και τα simulations 😁:

 

 

Εμ, αυτοί που έχουν όλα τα data και τα μάστερ πλάνς, τον άφησαν με μεσαία.

Μιχάλης would never.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Κρίνεται και το ήθος.

Ο Χάμιλτον κάποτε παρέδωσε πίσω θέση στον Μπότας Ουγγαρία, αλλά ο κόσμος το προσπέρασε σαν κάτι αυτονόητο. Έλα όμως που δεν είναι. Για αυτό είναι ο goat κατά τη γνώμη μου.

Θυμάται ο κόσμος τον Γκάλη για τον χαρακτήρα του; 

Σε άλλον χώρο, θυμάται τον Καζαντζίδη για το ήθος του; 

Για μένα θέση δεν δίνεται. Τις παπ@ριές της εποχής Schumacher δεν τις γουστάρω. 

Θέλεις να με βοηθήσεις στον αγώνα με κάποια άμυνα καλός. 

Ο οδηγός πρέπει να είναι καρχαρίας. Τίποτα δεν χαρίζει και σε τίποτα δεν χαρίζεται. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ~mxls~ είπε

Εμ, αυτοί που έχουν όλα τα data και τα μάστερ πλάνς, τον άφησαν με μεσαία.

Μιχάλης would never.

το πιθανότερο νομίζω να είναι ότι τα έκαψε όλα στo Quali ώστε δεν εμεινε κανενα ούτε καν για used σε καλη κατασταση ως δεύτερο, και μετά έτρεξε και το sprint με S αντί με M, οπότε του έμεινε μόνο 1 S για την αρχή και μετά μόνο Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dether είπε

Με το Μόνακο τι σκατά παίζει και το ανέφερε , δέν νομίζω να το είπε έτσι τυχαία ?

Τυχαία δεν το είπε σίγουρα. Ίσως αυτό εξηγεί κάπως:

https://www.planetf1.com/news/jos-verstappen-red-bull-monaco-criticism/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να βγει ο Λεκλερκ και να ζητήσει συγγνώμη για αυτό που έκανε να σκ@σουν οι χέιτερς. Θα το κάνει, είναι αρκετά ώριμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειδα το θεαμα που περιμεναν ολοι απο το ιντερλαγκος. Μια προσπεραση εχει ολη και ολη στην ευθεια, οι επαφες στην αρχη τσακισαν 2 οδηγούς που ηταν σε ρυθμο νίκης η βαθρου, ο ρασελ πρακτικα δεν κυνδυνεψε ποτε κτλ

 

Ναι ειχαμε sc που εδωσαν λιγο αγωνια και μπόλικα team radio για να γραψουμε βιβλιο. Αλλα αγωνα δεν μπορώ να πω οτι χαρηκα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, liakinen είπε

Σε Top πρωταθλητισμό δεν κρίνονται χαρακτήρες αλλά τα χρυσά και τα κύπελλα. Τα υπόλοιπα να είχαμε να λέγαμε.

Ναι γι αυτο οι μισοι στο νημα ασχολουνται 5 χρονια με το τι ψηφιζει ο Χαμιλτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...