Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Btw, με το χθεσινό, νομίζω ότι τελείωσε για τα καλά η καριέρα του μικρού Σουμι στην F1. Εκτέθηκε ανεπανόρθωτα, και αυτό δυστυχώς σημαίνει ότι θα δούμε κι άλλο παλτό στο grid του χρόνου (είτε Hulkenberg είτε Giovinazzi). Λες και δεν μας έφταναν ήδη τόσα που είχαμε 😒

Καλα αν εξαιρεσεις την καλη αρχη που  εκανε δεν εχει δειξει κατι πολυ ανωτερο απο τον Mick (εκτος το poll που πηρε τωρα), δεν ειναι καλο να βγαζεις συμπερασματα απο μια τετοια poll για εμενα εκτος και αν θεωρειται οτι η Hass εχει μονοθεσιο για να διεκδικει polls .Δλδ ο Russel εχει ντροπιασει τον Λουις φετος που εχει παρει poll?

Το κακο με τον Mick ειναι οι πολλες στουκες που εχει σε free practice και qualify και αυτος θα ειναι ο λογος αν μεινει εκτος , σε οποια ομαδα και αν παει η μεινει στην Haas θα ειναι ρισκο αν δεν το διορθωσει αυτο το προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Dether είπε

Καλα αν εξαιρεσεις την καλη αρχη που  εκανε δεν εχει δειξει κατι πολυ ανωτερο απο τον Mick (εκτος το poll που πηρε τωρα), δεν ειναι καλο να βγαζεις συμπερασματα απο μια τετοια poll για εμενα εκτος και αν θεωρειται οτι η Hass εχει μονοθεσιο για να διεκδικει polls .Δλδ ο Russel εχει ντροπιασει τον Λουις φετος που εχει παρει poll?

Το κακο με τον Mick ειναι οι πολλες στουκες που εχει σε free practice και qualify και αυτος θα ειναι ο λογος αν μεινει εκτος , σε οποια ομαδα και αν παει η μεινει στην Haas θα ειναι ρισκο αν δεν το διορθωσει αυτο το προβλημα.

Ρε συ, δεν λέω ότι εγώ πιστεύω ότι τον έχει ντροπιάσει, αλλά η ίδια η Haas σίγουρα το πιστεύει. Όπως και να το κάνουμε, ανεξάρτητα των συνθηκών, το να έχεις στην ίδια ομάδα τον έναν οδηγό P1 και τον άλλον P20 δεν βοηθάει καθόλου στην εικόνα του. 

Θεωρώ ότι ο Μικ έχει κάνει καλή δουλειά και αξίζει θέση στο γκριντ παραπάνω απ’ότι τα παλτά που ανέφερα, αλλά δεν νομίζω μετά το χθεσινό να έχει πολλές ελπίδες. Εκτέθηκε χθες, λόγω ατυχίας κατά μέρους, αλλά ανεξάρτητα από την pole του Μαγκνουσεν είναι 16-5 στα quali και έχει τους μισούς βαθμούς, και αυτό θα αποτρέψει άλλες ομάδες από το να ενδιαφερθούν. Αν προσθέσεις και τις στουκες που εχει φέρει, καμία ομάδα δεν θέλει οδηγό χωρίς ταχύτητα που τρακάρει. Αν και θεωρώ ότι κατά μεγάλο μέρος για την ατυχία του ευθύνεται και η Haas με στρατηγικές επιπέδου Φερράρι. Ελπίζω να μην κάνει βλακεία η Haas και να κρατήσει τον μικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Ρε συ, δεν λέω ότι εγώ πιστεύω ότι τον έχει ντροπιάσει, αλλά η ίδια η Haas σίγουρα το πιστεύει. Όπως και να το κάνουμε, ανεξάρτητα των συνθηκών, το να έχεις στην ίδια ομάδα τον έναν οδηγό P1 και τον άλλον P20 δεν βοηθάει καθόλου στην εικόνα του. 

Θεωρώ ότι ο Μικ έχει κάνει καλή δουλειά και αξίζει θέση στο γκριντ παραπάνω απ’ότι τα παλτά που ανέφερα, αλλά δεν νομίζω μετά το χθεσινό να έχει πολλές ελπίδες. Εκτέθηκε χθες, λόγω ατυχίας κατά μέρους, αλλά ανεξάρτητα από την pole του Μαγκνουσεν είναι 16-5 στα quali και έχει τους μισούς βαθμούς, και αυτό θα αποτρέψει άλλες ομάδες από το να ενδιαφερθούν. Αν προσθέσεις και τις στουκες που εχει φέρει, καμία ομάδα δεν θέλει οδηγό χωρίς ταχύτητα που τρακάρει. Αν και θεωρώ ότι κατά μεγάλο μέρος για την ατυχία του ευθύνεται και η Haas με στρατηγικές επιπέδου Φερράρι. Ελπίζω να μην κάνει βλακεία η Haas και να κρατήσει τον μικρό.


To ότι ο ένας βρέθηκε p1 είναι το περίεργο σε αυτή την περίπτωση και όχι ότι ο Μικ είναι P20, είναι σαν να λές ότι η Ηαας έχει μονοθέσιο για p1 και ο ένας βγήκε 20ος καί γενικά δεν μπορείς να κρίνεις έναν οδηγό απο έναν αγώνα για όλη την χρονιά. Αν βγάλεις εκτός τον 1ο αγώνα της χρόνιας ο Κεβιν έχει 2 βαθμούς  παραπάνω από τον Μικ σε όλους τους άλλους όμως + 
ότι έχουν κάνει και τραγικά λάθη με την στρατηγική του Μικ σε  1-2 αγωνες. Γενικά δεν ξέρω αν θα έχει θέση γιά το 23 αλλά σίγουρα έχει κάνει μια μέτρια προς κακή χρονιά με τις στούκες του και αυτές θα είναι πού θα τού στοιχίσουν τη θέση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, greenfan20 είπε

Κοιτάει τους καθρέφτες του σε φάση "Πω ρε φίλε, πώς με καταστρέψανε πάλι έτσι;"

image.jpeg.e4be034dcf7f233ce638d1c958936c2c.jpeg

1 εικόνα 1000 συνώνυμα της λέξης ξεφτίλα.

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω σιχαθεί τις π@π@ριές της φοράδας, σε σημείο που να μη θέλω να σχολιάσω ξανά. :fear:

Βλέπω τον μικρό Schumacher να φεύγει από την Haas:

Steiner confirms Haas will announce decision on 2023 line-up ahead of Abu Dhabi season finale

Αν τον κρατούσαν, πιστεύω πως θα το έλεγαν άμεσα.

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Μόνο για κλάματα είναι η Ferrari... Δεν το πιστεύω ακόμα...

Αχαριστε... :D

Παιδια, σορρυ αλλα ο Kmag ειναι ανωτερος οδηγος του μικρου Σουμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tommy^ είπε

Παιδια, σορρυ αλλα ο Kmag ειναι ανωτερος οδηγος του μικρου Σουμι.

θελω να πιστευω λογω εμπειριας και οχι ταλεντου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Αχαριστε... :D

Παιδια, σορρυ αλλα ο Kmag ειναι ανωτερος οδηγος του μικρου Σουμι.

Δεν νομίζω ότι κάποιος πιστεύει ότι ο Σούμι ειναι καλύτερος του Κέβιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Shyn είπε

Από περίεργα που το έχει δηλώσει ?

 

Σχεδόν σε κάθε μετάδοση το λέει πχ εμείς που αγαπάμε Ferrari και άλλα τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, liakinen είπε

Ο ένας από τους δύο είναι δηλωμένος Φεραρικός. Το ίδιο και ο τρίτος που φέτος δεν είναι στην μετάδοση.

Έχω χρόνια να τους ακούσω αλλά θυμάμαι ξεκάθαρα να στάζουν μέλι και άλλα υγρά για Ham. 

Η Πόπη έπαιζε λίγο Vet & Max.

Υπάρχει κάπου η δήλωση; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγες φορές πού είδα τον αγώνα στην ΕΡΤ για Μερσεντάκιδες μού φάνηκαν εμένα με αυτά που έλεγαν , αλλά ήθελα να τούς κάνω mute  μετά το πρώτο 10λεπτο πάντα με αυτά πού έλεγαν.

Ο Λεκλερ στο Q3 0ocdbxyafgz91.jpg

Επεξ/σία από Dether
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...