Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, ghostrider είπε

και εγω. πιστευω θα ακουμπησει μια merc στην πρωτη στροφη και θα εχει dnf. ο ισπανος οχι ο γιωργης :P

Αν θέλετε να βγάλετε λεφτά, παίξτε το ακόλουθο. Γιώργης κάνει εκκίνηση "χεσμένη πάπια", σκάει πάνω σε μεξικανό υβριδικό δεύτερο οδηγό, που με τη σειρά του χάνει τιμόνι και σκάει πλάι με πλάι πάνω σε Ισπανό προδότη. Μπορεί να σας φαίνονται τυχαία ολα αυτά, αλλα τα έχω σχεδιάσει με μεράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θεμα ειναι να σκασει ο Γιωργης πανω στον Λουις για να δουμε και την φατσα του Τοτο λιγο και ο λιους ας βγαλει τον προδοτη μετα να παρει και την χαρα ο Παππους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, specre είπε

Κοτσίδας :P

Το έχει κλειδώσει ο οπαπ για κοτσίδα με σπασμένα φρένα στην πρώτη στροφή. Ο Θεός να βοηθήσει οποιον βρει μπροστά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, papp0us είπε

Αν θέλετε να βγάλετε λεφτά, παίξτε το ακόλουθο. Γιώργης κάνει εκκίνηση "χεσμένη πάπια", σκάει πάνω σε μεξικανό υβριδικό δεύτερο οδηγό, που με τη σειρά του χάνει τιμόνι και σκάει πλάι με πλάι πάνω σε Ισπανό προδότη. Μπορεί να σας φαίνονται τυχαία ολα αυτά, αλλα τα έχω σχεδιάσει με μεράκι.

πιο ρεαλιστικό από νίκη Φερράρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα εχει πραγματι πολυ ενδιαφερον η εκκινηση!!

Γενικοτερα, o polesitter δεν εχει μεγαλο πλεονεκτημα στο Μεξικο γιατι δινει τρελο slipstream στους απο πισω του. Υπενθυμιζω οτι περυσι ο Μαξ εστριψε 1ος παρολο που εκκινουσε 3ος.

Αυτο που βλεπω ειναι οτι τα Mercedes θα πιεσουν τον Μαξ, ο οποιος θα μεινει στην εξωτερικη και σε περιπτωση που τον στριμωξουν λιγο θα βγει εκτος και θα κοψει το σικειν και θα παραμεινει μπροστα.
Αν καποια απο τα Μερσεντες ειναι στην εξωτερικη και στριμωχθουν απο τον Μαξ, θα κανουν το ιδιο.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, haHa είπε

Θα εχει πραγματι πολυ ενδιαφερον η εκκινηση!!

Γενικοτερα, o polesitter δεν εχει μεγαλο πλεονεκτημα στο Μεξικο γιατι δινει τρελο slipstream στους απο πισω του. Υπενθυμιζω οτι περυσι ο Μαξ εστριψε 1ος παρολο που εκκινουσε 3ος.

Αυτο που βλεπω ειναι οτι τα Mercedes θα πιεσουν τον Μαξ, ο οποιος θα μεινει στην εξωτερικη και σε περιπτωση που τον στριμωξουν λιγο θα βγει εκτος και θα κοψει το σικειν και θα παραμεινει μπροστα.

Εγώ πιστεύω ότι αν μπουν πίσω του στην ευθεία δε θα του πάρουν ούτε μέτρο... Εδώ δε παίρνουν με DRS...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

1-2 Φερράρι, παίξτε σπίτια, γυναίκες, παιδιά, ότι έχετε :P 

Επαιξα για πλάκα 50 ευρώ στον Λεκλερ, έχει 34 απόδοση. 

χωρις πλακα ειναι πολύ καλη αποδοση. δεν νομιζω οτι ειναι τοσο μικρες οι πιθανοτητες. με ενα αργο πιτ και εναν λατιφι να φυλαει μπαριερες ειναι ανετα σε 3-4η θεση και με πιο φρεσκα λαστιχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, papp0us είπε

Αν θέλετε να βγάλετε λεφτά, παίξτε το ακόλουθο. Γιώργης κάνει εκκίνηση "χεσμένη πάπια", σκάει πάνω σε μεξικανό υβριδικό δεύτερο οδηγό, που με τη σειρά του χάνει τιμόνι και σκάει πλάι με πλάι πάνω σε Ισπανό προδότη. Μπορεί να σας φαίνονται τυχαία ολα αυτά, αλλα τα έχω σχεδιάσει με μεράκι.

Φανταζεσαι να γινει κατι τετοιο;
Η λογικη λεει οτι ο 2ος και ο 3ος θα πιεσουν / περασουν τον Μαξ, αλλα με το χρεπι μοτερ που εχει φετος η Μερσεντα δε βλεπω να κοβουν ουτε μετρο απο τον Μαξ αν ο ιδιος ξεκινησει νορμαλ. 
Υποψηφιο για χαμενο φρεναρισμα στην πρωτη στροφη δινω τον τουριστα! 

Ή αφησε μαλλι ο Λεκλερ ή εκατσαν αναποδα στη Φερραρι στο πλανο που χαιρετουσαν τον κοσμο!! :D

Επεξ/σία από tommy^
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eMike είπε

Εγώ πιστεύω ότι αν μπουν πίσω του στην ευθεία δε θα του πάρουν ούτε μέτρο... Εδώ δε παίρνουν με DRS...

Ειναι διαφορετικα στο Μεξικο γιατι λογω υψομετρου (2200μ), ο αερας ειναι πιο αραιος και ετσι ειναι λιγοτερο προβλημα οτι η Mercedes ειναι μονοθεσιο που εχει αρκετο drag.

Εδω χθες οι τελικες(υπενθυμιζω οτι στον προηγουμενο αγωνα ο Μαξ εριχνε περι τα 10km/h στον Ham για αυτο τον περασε σαν σταματημενο) :

https://f1i.com/news/458980-mexico-city-speed-trap-who-is-the-fastest-of-them-all.html


image.png.b0e3902477a26834d824b546a33f09ec.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...