Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Τι εγινε;;;;

https://www.formula1.com/en/latest/article.alonso-dropped-out-of-points-following-haas-protest-at-united-states-grand.2W3bnKWlLL7wafh6yc9R9V.html

2 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Γιατι οι Βρετανοι?

Α) γιατί είναι

Β) πείτε μου ρε παιδια, ποια ήταν η ποινή του Ρασελ που έθεσε εκτός αγώνα τον Σάνθη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οι κριτες δεν εδειξαν Μαυρη-πορτοκαλι σημαια σε ολο τον αγωνα που ετρεχε ο Ναντο χωρις καθρεφτη, αλλα εδωσαν ποινη γιατι διαμαρτυρηθηκε η HAAS;;
Ελπιζω να μην εχω καταλαβει καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Δηλαδη οι κριτες δεν εδειξαν Μαυρη-πορτοκαλι σημαια σε ολο τον αγωνα που ετρεχε ο Ναντο χωρις καθρεφτη, αλλα εδωσαν ποινη γιατι διαμαρτυρηθηκε η HAAS;;
Ελπιζω να μην εχω καταλαβει καλα!

ακριβώς αυτή ήταν κι η δική μου απορία 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tommy^ είπε

Δηλαδη οι κριτες δεν εδειξαν Μαυρη-πορτοκαλι σημαια σε ολο τον αγωνα που ετρεχε ο Ναντο χωρις καθρεφτη, αλλα εδωσαν ποινη γιατι διαμαρτυρηθηκε η HAAS;;
Ελπιζω να μην εχω καταλαβει καλα!

Οι σημαίες είναι δουλειά του Race Director, δεν εμπλέκονται οι Stewards. Γενικά οι Stewards απο ότι έχω καταλάβει δεν παρεμβαίνουν αυτοβούλως, πρέπει να τους το υποδείξει ο αλητάρχης (γύρος τάδε, στροφή τάδε έγινε αυτό, τσεκάρετε το) για έχουμε και τη φάση με το "Incident noted" πριν πάρουν την απόφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπάς τον άλλον απο λαθος σου και τον βγάζεις εκτος αγωνα = 5sec ποινη

Πας να προσπερασεις κανει μαλακια ο μπροστα σου αλλα απο κολοφαρδια αυνεχιζεις και κανεις ενα καλο αγωνα και ερχεται η FiA και λεει οχι ελα εδω και παρε 30sec αλλα μετα το τελος του αγωνα. 

Γενικα οι stewards θυμιζουν λιγο ελληνικο δημοσιο τα ζωα μου αργα με ολες τις αποφασεις, ειναι λες και δεν βλεπουν καν το αγωνα καποιες φορες.... 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στούκα Γιώργη πάνω στον προδότη (με εγκατάλειψη του προδότη) ... 5"

Στρολιά με αποτέλεσμα να πετάξει ο Αλόνσο (ευτυχώς μόνο αυτό). Παίρνει 3 θέσεις ποινή για το επόμενο gp ο Στρολιάς.

Για τον καθρέφτη ο Αλόνσο παίρνει 30" ποινή μετά τον αγώνα.

Μάλιστα ... ωραία.... "Μαντάμ είναι 1,560... να το κάνω 3 κιλά;" :blink:

2 ώρες πριν, tommy^ είπε

Δηλαδη οι κριτες δεν εδειξαν Μαυρη-πορτοκαλι σημαια σε ολο τον αγωνα που ετρεχε ο Ναντο χωρις καθρεφτη, αλλα εδωσαν ποινη γιατι διαμαρτυρηθηκε η HAAS;;
Ελπιζω να μην εχω καταλαβει καλα!

Καλά κατάλαβες.

49 λεπτά πριν, papp0us είπε

Οι σημαίες είναι δουλειά του Race Director, δεν εμπλέκονται οι Stewards. Γενικά οι Stewards απο ότι έχω καταλάβει δεν παρεμβαίνουν αυτοβούλως, πρέπει να τους το υποδείξει ο αλητάρχης (γύρος τάδε, στροφή τάδε έγινε αυτό, τσεκάρετε το) για έχουμε και τη φάση με το "Incident noted" πριν πάρουν την απόφαση.

Οκ, αυτό μας ενδιαφέρει; Ο αλητάρχης τι έκανε τόσους γύρους και δεν έδινε εντολές;;;;; Οι ποινές είναι ...

koukouroukou.png

Το αποτέλεσμα μετράει. Τα έχουν κάνει ποτ@ν@. Μετά λέμε για τη φοράδα, υπάρχουν και χειρότεροι!  Έλεος!!

Επεξ/σία από specre
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν όλα τα προηγούμενα χρόνια ο κάλπικος έπαιζε συγκρουόμενα και δεν έπαιρνε καμία ποινή δεν διαμαρτυρόταν κανείς. Δεν κάνουν κάτι διαφορετικό απ' ότι έκανε ο κάλπικος τόσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα να μου πεις εδω εδωσαν στο gasly 20sec για speeding για να καλυψουν την παπαρια τους με το τρακτορα μεσα στην πιστα και μετα σου λενε πανω απο ολα το safety.....

10 λεπτά πριν, apateon είπε

Οταν όλα τα προηγούμενα χρόνια ο κάλπικος έπαιζε συγκρουόμενα και δεν έπαιρνε καμία ποινή δεν διαμαρτυρόταν κανείς. Δεν κάνουν κάτι διαφορετικό απ' ότι έκανε ο κάλπικος τόσα χρόνια.

Καλπικο ποιος εννοεις τον Two Times World Champion Max Verstappen??🤣
Η διαφορα ειναι οτι παντα διαμαρτυρονταν για τον Max αλλα οταν ειναι καποιος αλλος οδηγος ας τον πουμε τυχαια Γιωργακι δεν μιλανε καν για το συμβαν πουθενα..., η τοσα χρονια που ο Χαμιλτον δεν επερνε ποινες για διαφορους λογους.

 

23 λεπτά πριν, specre είπε

 

Το αποτέλεσμα μετράει. Τα έχουν κάνει ποτ@ν@. Μετά λέμε για τη φοράδα, υπάρχουν και χειρότεροι!  Έλεος!!


Οπα  κοιτα μην το παρει προσωπικα αυτο η Ferrari τοσο κοπο κανανε για να φτιαξουν την φημη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Λιούις παραμένει ο μεγαλύτερος αντίπαλος του Μαξ, και όχι 6ος, 16ος ας ήταν στο πρωτάθλημα. Καλός, χρυσός, γρήγορος ο Σαρλς, αλλά δεν είναι Χάμιλτον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ~mxls~ είπε

Ο Λιούις παραμένει ο μεγαλύτερος αντίπαλος του Μαξ, και όχι 6ος, 16ος ας ήταν στο πρωτάθλημα. Καλός, χρυσός, γρήγορος ο Σαρλς, αλλά δεν είναι Χάμιλτον.

To 2023 μπορει να εχουμε ξανα μαχη  Μαξ με Hamilton  ,  ο Russel ξεκινησε απο φετος το training για να βγαλει τα redbull εκτος αγωνα του χρονου.
Μερικοι βλεπουν μονο τους ποντους που εχουν οι οδηγοι και νομιζουν οτι ο russell εχει κανει καλυτερη χρονια απο Hamilton φετος.
Το φετινο ηταν ενα καλο μαθημα για τον Charles μονο σε καλο θα του βγει στο μελλον  αν δεν παραμεινει στην ferrari.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...