Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ghostrider είπε

5sec εφαγε αλλα επρεπε να φαει περισσοτερα για μενα ...  ναι η φια λεει δεν μας ενδιαφερει το αποτελεσμα αλλα 
τελικα και το αποτελεσμα μετραει οταν εσυ μενεις στον αγωνα και ο αλλος παει εγκαταλειψη. 

Αυτοι εξεταζουν το γεγονος. Μπορει καποια φορα να την παθαινει αυτος που το προκαλει και την αλλη φορα ο αλλος. Δεν πρεπει να τους νοιαζει αν καποιος ειναι κωλοφαρδος και δεν παθαινει τιποτα. Πρεπει να τους νοιαζει η επικινδυνη οδηγηση και οι κανονισμοι. Ειναι αδικο να δινουν ποινες με βαση αν συνεχισε τον αγωνα αυτος που προκαλεσε ενα ατυχημα ή οχι.

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αυτοι εξεταζουν το γεγονος. Μπορεις καποια φορα να την παθαινει αυτος που το προκαλει και την αλλη φορα ο αλλος. Δεν πρεπει να τους νοιαζει αν καποιος ειναι κωλοφαρδος και δεν παθαινει τιποτα. Πρεπει να τους νοιαζει η επικινδυνη οδηγηση και οι κανονισμοι. Ειναι αδικο ωστοσο το να δινουν ποινες με βαση αν συνεχισε τον αγωνα αυτος που προκαλεσε ενα ατυχημα ή οχι θα ηταν ακομη πιο αδικο

αυτο για μενα θα ηταν δεκτο αν δεν παιζουντουσαν χρηματα. οταν η αλλη ομαδα θα παρει ποντους και αρα prize money τοτε κατα την αποψη μου αλλαζει το πραγμα. επισης εχω πει παλιοτερα πως καλυτερη τιμωρια ειναι πχ το μιαν θεση μειον στον τερματισμο. ευκολα και ανωδυνα. τα 5 sec στην σημερινη formula δεν λενε πια τιποτα ...  και δεν αποτελουν και τιμωρια για τις πρωτες ομαδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ghostrider είπε

επισης εχω πει παλιοτερα πως καλυτερη τιμωρια ειναι πχ το μιαν θεση μειον στον τερματισμο.

πολυ αδικο μου ακουγεται...Μπορει απο μια επαφη ή δεν ξερω τι να μην χασεις καν 5 sec...Ποσο μαλλον να ειναι ο πισω σου 30sec και να χασεις θεση.

Πιανω το νοημα αυτων που γραφεις αλλα δεν ξερω πως θα μπορουσαν να εφαρμοστουν με διαφορετικους κανονισμους απο της σημερινης εποχης.

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

πολυ αδικο μου ακουγεται...Μπορει απο μια επαφη ή δεν ξερω τι να μην χασεις καν 5 sec...Ποσο μαλλον να ειναι ο πισω σου 30sec και να χασεις θεση.

Πιανω το νοημα αυτων που γραφεις αλλα δεν ξερω πως θα μπορουσαν να εφαρμοστουν με διαφορετικους κανονισμους απο της σημερινης εποχης.

προξενησες ατυχημα μειον μια θεση . simple. τα 5 sec οταν ενα δυνατοτερο μονοθεσιο κανει μαλακια ειναι τιποτα οπως και οταν προκαλεις την εγκαταλειψη του αλλου που τυχαινει να ειναι αντιπαλος για την 2η θεση στο ομαδικο. που ειναι το αδικο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ghostrider είπε

προξενησες ατυχημα μειον μια θεση . simple. τα 5 sec οταν ενα δυνατοτερο μονοθεσιο κανει μαλακια ειναι τιποτα οπως και οταν προκαλεις την εγκαταλειψη του αλλου που τυχαινει να ειναι αντιπαλος για την 2η θεση στο ομαδικο. που ειναι το αδικο?

Αρα θεωρεις δικαιο πχ. Το σημερινο συμβαν, να γινοταν σε εποχη που η Merc κυριαρχουσε πριν 2-3 χρονια ας πουμε, να συνεχιζε ο RUS κανονικα, να εβγαινε πρωτος με 1 min διαφορα απο τον 2ο και τελικα να εχανε την νικη επειδη μπλοκαρε φρενα και στουκαρε με καποιον στην αρχη του αγωνα και αυτος ηταν ατυχος και εγκατελειψε... Δεν μου μοιαζει δικαιο.

Τεσπα αποψεις ειναι αυτα να εχουμε να λεμε...Τους κανονισμους ετσι και αλλιως τους συμφωνουν ολοι οι οδηγοι στην αρχη της σεζον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αρα θεωρεις δικαιο πχ. Το σημερινο συμβαν, να γινοταν σε εποχη που η Merc κυριαρχουσε πριν 2-3 χρονια ας πουμε, να συνεχιζε ο RUS κανονικα, να εβγαινε πρωτος με 1 min διαφορα απο τον 2ο και τελικα να εχανε την νικη επειδη μπλοκαρε φρενα και στουκαρε με καποιον στην αρχη του αγωνα και αυτος ηταν ατυχος και εγκατελειψε... Δεν μου μοιαζει δικαιο.

Τεσπα αποψεις ειναι αυτα να εχουμε να λεμε...Τους κανονισμους ετσι και αλλιως τους συμφωνουν ολοι οι οδηγοι στην αρχη της σεζον.

τους κανονισμους τους γραφει η φια με μπολικη πιεση απο τις ομαδες. οι οδηγοι ουτε απεργια δεν κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αρα θεωρεις δικαιο πχ. Το σημερινο συμβαν, να γινοταν σε εποχη που η Merc κυριαρχουσε πριν 2-3 χρονια ας πουμε, να συνεχιζε ο RUS κανονικα, να εβγαινε πρωτος με 1 min διαφορα απο τον 2ο και τελικα να εχανε την νικη επειδη μπλοκαρε φρενα και στουκαρε με καποιον στην αρχη του αγωνα και αυτος ηταν ατυχος και εγκατελειψε... Δεν μου μοιαζει δικαιο.

Τεσπα αποψεις ειναι αυτα να εχουμε να λεμε...Τους κανονισμους ετσι και αλλιως τους συμφωνουν ολοι οι οδηγοι στην αρχη της σεζον.

Εσυ το θεωρεις δικαιο που ο ενας να ειναι εκτος αγωνα  γιατι εκανες καποιος αλλος λαθος και η τιμωρια ηταν ενα 5σεc δλδ τπτ...
Γενικα ο Russel την βρισκει να ακουμπαει αλλα μονοθεσια τωρα τελευταια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παππού ήμαρτον…

Δυσκολο το πρώτο συμβάν με Γιώργη και Καρλος. Κάτι μεταξύ αγωνιστικού και φταιξίματος Γιώργη.

Εγω προσωπικά θα έδινα ποινή στον Ρασελ.

Εκατσε καλά το SC στον Λεκλερ! Για να δούμε! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...