Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Ναι ξεχνας και εσυ μια λεπτομερεια οτι οπως αποδειχτηκε η RB υπερεβει το οριο προυπολογισμου...

 

Αλλο ρωτησα αλλο απαντησες ,αφου η φερραρι εριξε περισσοτερα λεφτα και  εκτιμησε καλυτερα τους κανονισμους γιατι  εχει αυτα τα αποτελεσματα μεχρι τωρα δλδ το θεμα με το budget cap του 2021 φταιει θες να πεις οτι ειναι ο λογος που η rb ειναι μπροστα τωρα?

Αμα δεν βγει η FIA δεν μου λεει κατι , οπως και τοτε με την mercedes με τα illegal tire tests βγηκαν και ελεγαν οτι δεν πηραν καποιο πλεονεκτημα ετσι μπορει να πουν και εδω . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Αν συνεχίσει την καριέρα του Αλόνσο τα πιάσε τα ευρώ του.😆

Screenshot-2022-10-11-21-05-59-51-1c3376

 

Προσωπικά θεωρω την καριέρα του Αλονσο μια χαρά.

Εσπασε την κυριαρχία του Σουμι χωρίς dominant car και το πιο σημαντικό: συνεχίζει στα 40++ να αποδίδει σε κορυφαίο επίπεδο και να βάζει τα γυαλιά στα πιτσιρίκια. 
Σιγουρα ο χαρακτήρας του δεν είναι και από τους καλύτερους αλλά σαν καριέρα δεν έχω δει άλλον οδηγό να έχει τέτοια μεγάλη διάρκεια σε απόδοση.

 

ΥΓ.  Κιμαρε λείπεις ρε γαμωτο μου. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Προσωπικά θεωρω την καριέρα του Αλονσο μια χαρά.

Εσπασε την κυριαρχία του Σουμι χωρίς dominant car και το πιο σημαντικό: συνεχίζει στα 40++ να αποδίδει σε κορυφαίο επίπεδο και να βάζει τα γυαλιά στα πιτσιρίκια. 
Σιγουρα ο χαρακτήρας του δεν είναι και από τους καλύτερους αλλά σαν καριέρα δεν έχω δει άλλον οδηγό να έχει τέτοια μεγάλη διάρκεια σε απόδοση.

 

ΥΓ.  Κιμαρε λείπεις ρε γαμωτο μου. 

Ο άνθρωπος κόντεψε να κερδίσει τίτλο με το 3ο-4ο ταχύτερο μονοθέσιο. Αυτό λέει πολλά για το τι οδηγάρα είναι ο Ναντο.

Αν έχουν τα cojones, να του δώσουν καμιά Φερραρι/RB να πάρει τίτλο στα 42. Άνετα θα το έκανε.

Spoiler

Και εμενα μου λειπει ο τεράστιος Κιμαρος, αλλά από το 20 και μετά δεν προσέφερε και πολλα δυστυχώς.

Αυτόν τον Κιμι θέλουμε:

 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Προσωπικά θεωρω την καριέρα του Αλονσο μια χαρά.

Εσπασε την κυριαρχία του Σουμι χωρίς dominant car και το πιο σημαντικό: συνεχίζει στα 40++ να αποδίδει σε κορυφαίο επίπεδο και να βάζει τα γυαλιά στα πιτσιρίκια. 
Σιγουρα ο χαρακτήρας του δεν είναι και από τους καλύτερους αλλά σαν καριέρα δεν έχω δει άλλον οδηγό να έχει τέτοια μεγάλη διάρκεια σε απόδοση.

 

ΥΓ.  Κιμαρε λείπεις ρε γαμωτο μου. 

 

2 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Ο άνθρωπος κόντεψε να κερδίσει τίτλο με το 3ο-4ο ταχύτερο μονοθέσιο. Αυτό λέει πολλά για το τι οδηγάρα είναι ο Ναντο.

Αν έχουν τα cojones, να του δώσουν καμιά Φερραρι/RB να πάρει τίτλο στα 42. Άνετα θα το έκανε.

Δεν αμφισβητείται το ταλέντο του αλλά η ικανότητα του να επιλέγει τις λάθος ομάδες τη λάθος στιγμή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Dether είπε

Αλλο ρωτησα αλλο απαντησες ,αφου η φερραρι εριξε περισσοτερα λεφτα και  εκτιμησε καλυτερα τους κανονισμους γιατι  εχει αυτα τα αποτελεσματα μεχρι τωρα δλδ το θεμα με το budget cap του 2021 φταιει θες να πεις οτι ειναι ο λογος που η rb ειναι μπροστα τωρα?

Αμα δεν βγει η FIA δεν μου λεει κατι , οπως και τοτε με την mercedes με τα illegal tire tests βγηκαν και ελεγαν οτι δεν πηραν καποιο πλεονεκτημα ετσι μπορει να πουν και εδω . 

Μαλλον κανεις πως δεν καταλαβαινεις. Η ferrari πριν την οδηγια td39 σε θεμα σασι και αεροδυναμικα ηταν καλυτερη σε δοκιμαστικα και σχεδον ισαξια ή και καλυτερη στον αγωνα. Τωρα για τα αλλα περι FIA κλπ επειδη ακρη δεν θα βγει καλυτερα ας μην πουμε τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, haHa είπε

 

--------------------------

 και οι οδηγοι της Φερραρι πιεζαν να γινει(να μειωθει το porpoising) .



 

μονο ο sainz..(για αυτονόητους λόγους θα θα ελεγα εγω).καμια σχεση ομως με τα θεατρικα που ειδαμε απο ξερεις ποιον

3 ώρες πριν, stolenweapon είπε

Μα η Φερραρι σε ρυθμό αγώνα με εξαίρεση Μπαχρειν/Αυστραλία, Ισπανία/Μονακό και μοναδική εξαίρεση την Αυστρία πάντοτε υστερούσε.

+ jeddah

1 ώρα πριν, haHa είπε

Ειναι εξευτελιστικο να κανουν ετσι ακρη,

αληθεια τωρα..οταν εκανε στην ακρη o ocon για να περασει hamilton,ηταν εξευτελιστικο.δεν θυμάμαι να σε πείραξε τοτε

1 ώρα πριν, haHa είπε



Θεαμα να εχουμε και να βλεπουμε τοπ οδηγους.



Μακαρι το πρωταθλημα του χρονου να εχει εστω και τις μισες μαχες για πρωτια που ειδαμε περυσι.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

So crazy how history repeats itself for Red Bull:

Vettel: - wins his first championship in the last race of the season at Abu Dhabi in 2010 - secures his second title at Suzuka on the 9th of October in 2011

Verstappen: - wins his first championship in the last race of the season at Abu Dhabi 11 years later - secures his second title at Suzuka on the exact same day, the 9th of October but 11 years later

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Μαλλον κανεις πως δεν καταλαβαινεις. Η ferrari πριν την οδηγια td39 σε θεμα σασι και αεροδυναμικα ηταν καλυτερη σε δοκιμαστικα και σχεδον ισαξια ή και καλυτερη στον αγωνα. Τωρα για τα αλλα περι FIA κλπ επειδη ακρη δεν θα βγει καλυτερα ας μην πουμε τιποτα...

οχι μονο αυτο.Η ferrari ακομα και τωρα πληρωνει (σε απόδοση στην πιστα) την αξιοπιστια PU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mtifosi είπε

Μαλλον κανεις πως δεν καταλαβαινεις. Η ferrari πριν την οδηγια td39 σε θεμα σασι και αεροδυναμικα ηταν καλυτερη σε δοκιμαστικα και σχεδον ισαξια ή και καλυτερη στον αγωνα. Τωρα για τα αλλα περι FIA κλπ επειδη ακρη δεν θα βγει καλυτερα ας μην πουμε τιποτα...

Αν δεν θες να απαντησεις σε αυτο που σε ρωταω κανενα προβλημα αλλα μην μου λες οτι κανω πως δεν καταλαβαινω, υποτιθεται οτι η φερραρι εκανε focus απο το 21 για το 22 , διαβασε καλυτερα τους κανονισμους και τελικα το μονο που καταφερε ηταν να εχει καλυτερο μονοθεσιο για μερικους αγωνες .  Ακομα και η mercedes  εχει κανει καλυτερη προοδο απο την φερραρι απο την αρχη της χρονιας.
.
Η FiA ειναι η γνωστη FiA  θα κανει αυτο που κανει τοσα χρονια πλεον  απλα αλαζει ποιος ειναι αυτος που θα παιρνει την ευνοια της για διαφορους λογους , καποτε πουλαγε η ferrari  μετα πουλαγε ο χαμιλτον και τωρα ο verstappen/rb

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, renos91 είπε

So crazy how history repeats itself for Red Bull:

Vettel: - wins his first championship in the last race of the season at Abu Dhabi in 2010 - secures his second title at Suzuka on the 9th of October in 2011

Verstappen: - wins his first championship in the last race of the season at Abu Dhabi 11 years later - secures his second title at Suzuka on the exact same day, the 9th of October but 11 years later

εντελως ασχετο με το θεμα ,φοβερός ο ronnie 😉

2 λεπτά πριν, Dether είπε

 η φερραρι εκανε focus απο το 21 για το 22 , 

 

απο το 20 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E μην τσακώνεστε μεταξύ σας ρε σείς, το ζήτημα τώρα είναι να πετάξουμε κορνέδες στους Redbullιανούς να τους χαλάσουμε λίγο τη χαρά που πήρανε πρωτάθλημα, και έχουν κλειδώσει και των κατασκευαστών.

ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΤΑΙ Η MCLAREN, ΔΕ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, eri77 είπε

εντελως ασχετο με το θεμα ,φοβερός ο ronnie 😉

O Peterson; :P 

Συγχωρεμενος να’ναι ο άνθρωπος…

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, papp0us είπε

E μην τσακώνεστε μεταξύ σας ρε σείς, το ζήτημα τώρα είναι να πετάξουμε κορνέδες στους Redbullιανούς να τους χαλάσουμε λίγο τη χαρά που πήρανε πρωτάθλημα, και έχουν κλειδώσει και των κατασκευαστών.

ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΤΑΙ Η MCLAREN, ΔΕ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ.

Θα χαιρεστε και εσεις  απο του χρονου ομως θα εχετε 2 οδηγους να παιρνουν κανα ποντους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dether είπε

Θα χαιρεστε και εσεις  απο του χρονου ομως θα εχετε 2 οδηγους να παιρνουν κανα ποντους.

Ακόμα και να μη μας βγεί το δίδυμο, είναι νέα παιδιά, καλοβγαλμένοι. Με λίγη δουλειά θα τους κάνουμε Boy Band μαζί με Tsunoda και Rusell, ή στη χειρότερη Streamers. ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...