Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Macosj είπε

Η F1 δεν είναι κάτι νέο, έχει παρελθόν. Όσοι βλέπουμε F1 20 χρόνια, ξέρουμε σε τι καταστάσεις έτρεχαν παλαιότερα και πότε είχε διακοπεί ο αγώνας. Αυτές οι συνθήκες είναι για αγώνα, σύμφωνα με το παρελθόν της F1. Το επιχείρημα θα έπρεπε να ήταν, δεν ήξεραν οι παλαιότεροι αγωνοδίκες (επί 80 χρόνια) που επέτρεπαν τους αγώνες υπό αυτές τις συνθήκες? 

Άλλο τώρα γιατί τα μονοθέσια είναι τελείως διαφορετικά, είναι πολύ μεγαλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Τραγικα πραγματα. 

Εδω το τρακτερ στην αγωνιστική γραμμη ενω τα αυτοκίνητα ηταν ακομα στην πιστα. 

Screenshot_20221009-075509_Twitter.jpg

Λες και δεν μαθαίνουν από τα λάθη τους που κόστισαν μια ζωή το 2014..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Για οποιον αναρωτιεται γιατι ειχε νευρα ο Gasly...Απιστευτο!

Μην συγκρίνετε την κάμερα που έχει μαζέψει ότι νερό υπάρχει και έχει λιμνασει εκεί, με το ανθρώπινο μάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Ελα ρε συ δεν ειναι λογικη αυτη. Θυσιαζεις το γκριπ για το σπρει;
Αν δεν υπαρχει γκριπ τοτε ειναι βεβαιες οι εξοδοι και κατ' επεκταση η κοκκινη σημαια.

μα η ορατότητα ειναι το προβλημα οχι το aquaplaning

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ενταξει αντιο αυτοι λενε για αλλη μιση ωρα και βλεπουμε. Εγω δεν καθομαι να περιμενω σαν μλκας μια μιση ωρα απο την αρχη για να βλεπω το safety car να κανει βολτες. Το εκανα μια φορα στο spa περυσι και ορκιστηκα να μην το ξανακανω ποτε στην ζωη μου. Παω να απολαυσω τον καφε μου εξω μιας και ειναι μια πολυ ωραια Κυριακη. Καλη συνεχεια σε οποιους αντεξουν να περιμενουν...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Macosj είπε

Μην συγκρίνετε την κάμερα που έχει μαζέψει ότι νερό υπάρχει και έχει λιμνασει εκεί, με το ανθρώπινο μάτι

Ελα μου? Για το φορτηγο μες την πιστα το ανεβασα...Την ωρα που εχει η πιστα μονοθεσια ακομα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ελα μου? Για το φορτηγο μες την πιστα το ανεβασα...Την ωρα που εχει η πιστα μονοθεσια ακομα

Οκ, νόμιζα ήταν επιχείρημα υπέρ της μη ορατότητας 

1 λεπτό πριν, george200-13 είπε

Καλα ενταξει αντιο αυτοι λενε για αλλη μιση ωρα και βλεπουμε. Εγω δεν καθομαι να περιμενω σαν μλκας μια μιση ωρα απο την αρχη για να βλεπω το safety car να κανει βολτες. Το εκανα μια φορα στο spa περυσι και ορκιστηκα να μην το ξανακανω ποτε στην ζωη μου. Παω να απολαυσω τον καφε μου εξω μιας και ειναι μια πολυ ωραια Κυριακη. Καλη συνεχεια σε οποιους αντεξουν να περιμενουν...

Μαζί σου, και εγώ δεν περιμένω αυτό το χάλι. Μας χάλασαν τον ύπνο και όλη την ημέρα, ίσως την μοναδική μέσα στην εβδομάδα που κάποιοι έχουν ελεύθερη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eri77 είπε

μα η ορατότητα ειναι το προβλημα οχι το aquaplaning

Aμα ηταν αυτο το προβλημα δε θα εφευγε σαν παστα ο Σανθης στον πρωτο γυρο. Ή νομιζεις δε θα ειχαμε αλλες εξοδους τους επομενους με τα ενδιαμεσα λαστιχα σε τετοιες συνθηκες;
Μηπως ρε παιδια κατι παιζει με τα βροχινα; Μηπως δεν ειναι δοκιμασμενα αρκετα απο την Pirelli;
Βλεπω συστηματικα F1 απο το 1997 και σε τετοιες συνθηκες ηταν σιγουρο οτι θα εβαζαν βροχινα. Εκτος κι αν λογω πολυ καλυτερης αεροδυναμικης αποδοσης των τωρινων μονοθεσιων προτιμουν τα ενδιαμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Macosj είπε

Μην συγκρίνετε την κάμερα που έχει μαζέψει ότι νερό υπάρχει και έχει λιμνασει εκεί, με το ανθρώπινο μάτι

Εδώ ο Sainz είπε στην συνέντευξη τώρα ότι ο λόγος που τράκαρε είναι επειδή πήγε στην άκρη που είχε λιμνιασει το νερό για να φύγει από πίσω από τον Perez γιατί δεν έβλεπε...

Το ανθρώπινο μάτι δεν έχει X ray, είναι επίσης μέσα σε κράνος με τζάμι μπροστά το οποίο βρέχεται και αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MrRush είπε

Εδώ ο Sainz είπε στην συνέντευξη τώρα ότι ο λόγος που τράκαρε είναι επειδή πήγε στην άκρη που είχε λιμνιασει το νερό για να φύγει από πίσω από τον Perez γιατί δεν έβλεπε...

Το ανθρώπινο μάτι δεν έχει X ray, είναι επίσης μέσα σε κράνος με τζάμι μπροστά το οποίο βρέχεται και αυτό.

Καλά ο σαιντ θα βρει δικαιολογίες. Αν δεν κάνω λάθος ο περεζ ήταν πίσω από τον σαιντ. Αλλά δεν έχει σημασία. Το έχασε γιατί απλά στην βροχή θέλει βελτίωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Macosj είπε

Καλά ο σαιντ θα βρει δικαιολογίες. Αν δεν κάνω λάθος ο περεζ ήταν πίσω από τον σαιντ. Αλλά δεν έχει σημασία. Το έχασε γιατί απλά στην βροχή θέλει βελτίωση 

Πίσω από τον Περεζ ήταν ο Σάνθης, έκανε κακή εκκίνηση και τον πέρασε ο Μεξικανος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...