Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, stolenweapon είπε

Θα ήθελα πολύ να δω τι θα έκανε ο Λεκ με εκείνο το μονοθέσιο, αυτός και ο Μαξ είναι οι μόνοι οδηγοί που μπορούν να χειριστούν τόσο ασταθές πίσω μέρος.

Αυτό σκεφτόμουν τώρα κι εγώ. Τι θα έκαναν Max, Leclerc, Hamilton αν τωρα όλοι ήταν σε RB, και αν όλοι ήταν σε Ferrari.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Macosj είπε

Τα 0,010s μπορεί να δημιουργήσουν σύγχυση ότι η φεραρι είναι κοντά στο Μαξ, ενώ αυτός είχε και άλλα 200-300 χιλιοστά να βελτιώσει, αν δεν έκανε το λάθος στην πρώτη  στροφή 

Ο μποτας συνήθως ήταν πολύ κοντά στον χαμ, καμία σχέση με περεζ 

Θυμισε μου ο Μαξ εχει μονο ενα γυρο για να τα δωσει ολα να μας δειξει τι οδηγος ειναι ενω τους αλλους τους αφηνουν ολη ημερα; Μου θυμιζει τους "γνωστες" που λεγανε το 2004 οτι ειμασταν τυχεροι, σε καθε αγωνα τυχεροι. Λες και δεν ξεκινησαν απο το 0-0 με ιδιο αριθμο παιχτων σε ενα γηπεδο που ειναι απολυτα επιπεδο με τους ιδιους κανονες. Τ-Υ-Χ-Ε-Ρ-Ο-Ι
 

1 ώρα πριν, eMike είπε

Απλή επίπληξη στον Verstappen.

Μα πως του καναν επιπληξη αφου εδω λενε οτι φταιει ο Norris, ειναι καλα οι αγωνοδικες; Ο Max δεν φταιει ποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, safridia είπε

Θυμισε μου ο Μαξ εχει μονο ενα γυρο για να τα δωσει ολα να μας δειξει τι οδηγος ειναι ενω τους αλλους τους αφηνουν ολη ημερα; Μου θυμιζει τους "γνωστες" που λεγανε το 2004 οτι ειμασταν τυχεροι, σε καθε αγωνα τυχεροι. Λες και δεν ξεκινησαν απο το 0-0 με ιδιο αριθμο παιχτων σε ενα γηπεδο που ειναι απολυτα επιπεδο με τους ιδιους κανονες. Τ-Υ-Χ-Ε-Ρ-Ο-Ι

Άλλαζε η κατηφόρα στο ημίχρονο σα τα νερά στη Χαλκίδα και η γάτα ο Ζάγο με σωστές οδηγίες από το τσολιά τον Όττο διάλεγε τη σωστά πλευρά. Άλλοι βλέπουν τύχη, άλλοι skill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και επισημα δεν θα ειναι του χρόνου στην F1 o Ricciardo:

https://the-race.com/formula-1/ricciardo-admits-he-wont-be-on-f1-grid-in-2023/

Αρα μετα τις ανακοινώσεις Αλπιν και ΑΤ το lineup των ομάδων για του χρόνου είναι:

Mercedes: Hamilton-Russell

Red Bull: Verstappen-Perez

Ferrari: Leclerc-Sainz

McLaren: Norris-Piastri

Alpine: Ocon-Gasly

AlphaTauri: Tsunoda-De Vries

Aston Martin: Stroll-Alonso

Williams: Albon-???

Alfa Romeo: Bottas-Zhou

Haas: Magnussen-???

Δυστυχώς δεν νομιζω ο Μικ να έχει θέση του χρόνου. Ο Σταινερ φαινεται αποφασισμενος να τον αντικαταστήσει με τον μετριοτατο Hulkenberg (που έχει 180+ starts σε μονοθέσια αρκετά ανταγωνιστικα και έχει…0 podiums) και η Williams μαλλον θα φερει τον Sargeant από την F2.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέαμα σε αυτήν την καταπληκτική πίστα είναι μοναδικό. Ειδικά το πρώτο σεκτορ πρέπει να είναι το απολύτως κορυφαίο από όλες τις πίστες του χρόνου.

Στο 00:37 μου γύρισε το κεφάλι ανάποδα από την αλλαγή κατεύθυνσης 😲😲😲

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σουζουκα και ΣΠΑ ειναι οι καλυτερες πιστες!

ΥΓ. και το Χοκενχαιμ, το παλιο, το ορθοδοξο!

Επεξ/σία από tommy^
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν roller-coaster είναι η Suzuka, όσοι ΔΕΝ την έχουν "οδηγήσει" σε κάποιο racing sim (αφού στην πραγματικότητα δεν νομίζω να το έχει κάνει κάποιος φίλος εδώ μέσα), οφείλουν να ψάξουν τρόπο να το κάνουν, θα ξετρελαθούν με την ποικιλία προκλήσεων που θα βρουν σε αυτή την πίστα, προσπαθώντας να πάνε γρήγορα και να "κατεβάσουν" χρόνο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Gulik είπε

Σαν roller-coaster είναι η Suzuka, όσοι ΔΕΝ την έχουν "οδηγήσει" σε κάποιο racing sim (αφού στην πραγματικότητα δεν νομίζω να το έχει κάνει κάποιος φίλος εδώ μέσα), οφείλουν να ψάξουν τρόπο να το κάνουν, θα ξετρελαθούν με την ποικιλία προκλήσεων που θα βρουν σε αυτή την πίστα, προσπαθώντας να πάνε γρήγορα και να "κατεβάσουν" χρόνο.

ACC με GT3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Gulik είπε

προσπαθώντας να πάνε γρήγορα και να "κατεβάσουν" χρόνο.

suzuka.png.8b5ff879728c6de210ffa364ad76dffe.png

Στην ουσία είναι από την 01 έως και την 09 να πετύχεις το ιδανικό "πάτημα". Λιγότερο θέλει στην 11. Πόσα μπινελίκια έχω ρίξει... και φυσικά ποτέ δεν τα καταφέρνεις σε όλες. :P 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...