Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Gulik είπε

Ο Hamilton σήμερα χάνει και μαθηματικά, πλέον, τον 8ο τίτλο του. Άχρηστη πληροφορία, αλλά ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας 😅

Η πληροφορια της ημερας :

Μονο δυο οδηγοι στην ιστορια της f1 διεκδικησαν ποτε το 8ο, ενας το εχασε επισημα απο ανθρωπινο λαθος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Εγω να ρωτησω.. Υπηρχε περιπτωση αν δεν εμπαινε ο εκλερακης για πιτ στο SC, να περνουσε 1ος εφοσον μπηκε ο μαξ ;

Μόνο αν δεν κάνανε καλό pitstop στον Max. Η διαφορά Max με Leclerc ήταν πάνω από 21sec και το pitstop (με SC) ήταν στα 17sec περίπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GoMaR είπε

Εγω να ρωτησω.. Υπηρχε περιπτωση αν δεν εμπαινε ο εκλερακης για πιτ στο SC, να περνουσε 1ος εφοσον μπηκε ο μαξ ;

Όχι, είπε ο Μπινότος ότι δεν πρόκειται να περάσει και επίσης από RB μεριά είπαν ότι ο Max είναι free pit stop

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kostasbm είπε

εγώ δε κατάλαβα γιατί σταμάτησε ο Ρικαρντο δεξιά σχεδόν πάνω στη πίστα και όχι αριστερά στο γρασίδι όπου δεν θα επιρεαζε και τον αγώνα ούτε αυτοκινητο ασφαλείας θα έμπαινε και θα τελείωναν όλα μια χαρα

 

Να σταματουσε δλδ αριστερα στην εξοδο της 1ης Λεσμο?

Δε θα το λεγα και πολυ εξυπνο

2 ώρες πριν, kostasbm είπε

 

 

 

Επεξ/σία από ASFE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Latifi είναι μία από τις ντροπές της F1. 

Προσωπικά στην θέση του θα έφευγα στο τέλος της χρονιάς από μόνος μου. Αξιοπρέπεια λέγεται αλλά είναι σπάνιο είδος ειδικά στους λεφτάδες. 

Επεξ/σία από liakinen
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakinen είπε

Ο Latifi είναι μία από τις ντροπές της F1. 

Προσωπικά εγώ στην θέση του θα έφευγα στο τέλος της χρονιάς από μόνος μου. Αξιοπρέπεια λέγεται αλλά είναι σπάνιο είδος ειδικά στους λεφτάδες. 

εγω θα κρεμουσα τα γαντια μετα την χθεσινη ντροπη

https://en.mclarenf-1.com/2022/gp/s9048/lapcharts/l-leader,d-841.854/

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα χρήματα που φέρνει η εταιρία του μπαμπά του Λατίφι (Sofina Foods - η οποία είναι και ο εισαγωγέας της Lavazza στον Καναδά) ανα σεζόν αγγίζουν τα 40 εκατ.

Συνεπώς δεν υπάρχει κανένας λόγος, ειδικά με το budget cap, να αφήσουν 40 εκατ. να κάνουν φτερά.

Ακριβό χόμπι, και φυσικά καθόλου αξιοκρατικές και "εκλεκτές" αυτές οι 20 θέσεις, όποιος θεωρεί αυτούς τους 20 ως τους καλύτερους γελιέται. Άπλετα τα παραδείγματα οδηγών που αρίστευσαν σε άλλα πρωταθλήματα (Sebastien Bourdais, Buemi, JP Montoya λόγου χάρη). Δυστυχώς κατώτερος των προσδοκιών ο Λατίφαρος.

Επεξ/σία από oneiricocelot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...