Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια ειναι η διαφορα Safety car και Red flag, απο την αποψη αλλαγων στις θεσεις; Και στις δυο περιπτωσεις μπορουν να κανουν πιτ στοπ και οι αποστασεις μηδενιζονται, σωστα; Απλα στο red flag σταματαει ο αγωνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Witcher1st είπε

Ποια ειναι η διαφορα Safety car και Red flag, απο την αποψη αλλαγων στις θεσεις; Και στις δυο περιπτωσεις μπορουν να κανουν πιτ στοπ και οι αποστασεις μηδενιζονται, σωστα; Απλα στο red flag σταματαει ο αγωνας.

Standing start

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Και που ειναι το κακο; Τωρα ειδαμε ποσους γυρους με safety car. Αμαρτια δλδ. Ηταν σιγουρα 7 γυροι.

Δεν είναι κακό. Αντιθέτως θα είχαμε κάποιο θέαμα. Απλά μ@λ@κίστηκαν οι αγωνοδίκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Και που ειναι το κακο; Τωρα ειδαμε ποσους γυρους με safety car. Αμαρτια δλδ. Ηταν σιγουρα 7 γυροι.

Δεν είπα ότι είναι κακο, τη διαφορά μεταξύ τους είπα.

Από τέτοιο φινάλε χίλιες φορές κόκκινη σημαία! Και είμαι με την RBR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Virus200 είπε

Τα καρναβάλια οι Ιταλοί για ποιο λόγο γιουχαραν τον μαξ συνέχεια επειδή τους έχει πάρει τα σωβρακα φέτος ο μαξ και rb?

Κλασική νοοτροπία φανατισμού και οπαδισμου σαν τους Έλληνες. Δεν κοιτάνε που έχουν την μοναδική ομάδα  απο τις μεγαλες που μετα το break είναι χειρότερη και όσοι δουλεύουν εκει μεσα κάνουν ρεζίλι την πιο ιστορική ομάδα στην f1 οι γιουχες τους μάραναν.

ησουν εκεί? που το ειδες? 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω και εγω το μακρυ μου και το κοντο μου για τον αγωνα.
Οπως ηταν αναμενόμενο ο max εφτασε σε αποσταση βολής σε χρονο dt.
Στο VSC οτι θα εκανε ο εκλερακης ο μαξ θα εκανε το αντιθετο.
Για μενα η αποφαση να μπει στο VSC ηταν η σωστή . Με ιδια τακτική
θα τον ειχε περασει πριν κανουν μαζι πιτστοπ.
Η πιθανότητα δε για δευτερο VSC /SC προς το τελος δεν ηταν μικρή.
Συνεχισαν βεβαια τα question αλλα ευτυχως ακουσαν τον ισπανο
καβαλαρη και δεν του βαλανε τιποτα hard να γελαμε.
De Vries. Ποσο !#!#@$#$ θα ειναι στην ιστορική αν δεν τον βαλουν στο μονοθεσιο
για του χρονου. Με ετερο οδηγο τον Albon παιζει να βγουν και 6οι.
Latifi . 21ος σε πρωταθλημα 20  οδηγων .... αξια ανεκτιμητη. Αν αξιζει να εχει αυτος superlicense
και οχι ο herta που εχει νικες σε πολυ σκληρο πρωταθλημα οι team manager πρεπει να απολυθουν ολοι.
Σανθης. αψογος αγωνας. αν δεν ειχε να ξεκινησει απο πισω θεωρω πως σιγουρα θα ηταν δευτερος.
γιωργης. πολυ καλος ακομα και με hard. αξια 3η θεση.
ναντο. θα βαρεθει να του σκανε οι κινητηρες απο εδω και εμπρος.
haas ξεμεινανε απο λεφτα και εξελιξη.
alfa romeo. μαρτυριο μεχρι να ληξει η χορηγια και να αναλαβει η audi.
sir. αργησε να ξυπνησει.
ricci. αποψη μου εκανε πολυ καλο αγωνα για τα δεδομενα του μονοθεσιου.
FIA. αργα τα ζωα μου αργα.

υγ AMR. πονανε τα ματια μας με δαυτους. μπαμπα πουλα σε πορσε μπας και κανετε κατι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mandos είπε

Τι έχει παιχτεί με Herta? Το έχω χάσει αυτό το κομμάτι

Σκεφτοντουσαν να του δωσουν χαριστικα Super Licence αλλα δεν συμφωνουν διαφοροι μεταξυ αυτων και Team managers επειδη ειναι αδικο λενε, θα πρεπει να ισχυουν οι ιδιοι κανονες για ολους. Πραγμα που συνφωνω εν μερη αλλα δεν ξερω αν μπορει να δημιουργηθει μια εξαιρεση...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Σκεφτοντουσαν να του δωσουν χαριστικα Super Licence αλλα δεν συμφωνουν διαφοροι μεταξυ αυτων και Team managers επειδη ειναι αδικο λενε, θα πρεπει να ισχυουν οι ιδιοι κανονες για ολους. Πραγμα που συνφωνω εν μερη αλλα δεν ξερω αν μπορει να δημιουργηθει μια εξαιρεση...

"Χαριστικά", ναί. Όχι πως το σύστημα αξιολόγησης της FIA για τους πόντους είναι μεροληπτικό και άδικο για την πέρα μεριά του Ατλαντικού. Κάτι Ινδοί Daruvala της F2 έχουν περισσότερους πόντους από νικητές πολλαπλών GP και pole position στα Indycar, όπως ο Colton Herta.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mandos είπε

Standing start

Όχι απαραίτητα. Μπορεί να βγει όλο το grid σε ουρά με safety car μπροστά και να γίνει rolling start. Η διαφορά είναι ότι όλοι έχουν ελευθερία να δουλέψουν πάνω στα αυτοκίνητα όσο είναι στάσιμοι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Αthanasios είπε

Όχι πως το σύστημα αξιολόγησης της FIA για τους πόντους είναι μεροληπτικό και άδικο για την πέρα μεριά του Ατλαντικού

It is what it is...Αυτοι που το εφτιαξαν προφανως κοιτουσαν το συμφερον τους. Και εφτιαξαν κανονες γυρω απο το συμφερον τους και το πως θα "προστατευτει" φανταζομαι. Για αυτο το εκαναν να μπαινει πιο δυσκολα ενας "ξενος" του αθληματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δε κατάλαβα γιατί σταμάτησε ο Ρικαρντο δεξιά σχεδόν πάνω στη πίστα και όχι αριστερά στο γρασίδι όπου δεν θα επιρεαζε και τον αγώνα ούτε αυτοκινητο ασφαλείας θα έμπαινε και θα τελείωναν όλα μια χαρα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...