Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Cygnus είπε

Απορία: γιατί Max, Lec και οι άλλοι του top 6 να χρησιμοποιήσουν καινούριο σετ soft στο Q1;

Θα υποθεσω επειδη οι διαφορες ειναι πολυ μικρες οπως βλεπεις...ο 16ος δεν απεχει ουτε 1sec απο τον 1ο. Οποτε με τα medium φοβουνται μην εχουν εκπληξεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Petrosperan είπε

 

'Έμεινα απογοητευμένος από τον ήχο της f1 είναι η αλήθεια. Έχοντας μεγαλώσει με τα πρωταθλήματα του Alonso, Kimi, Hamilton σε Mclaren και Vettel, ακούγωντας τις V8 από την τηλεόραση ήτανε μαγικές. Οι V6T όχι απλά απογοήτευσαν στην πίστα, αλλά τα historic f1 car presentation που έκαναν τόνισαν πόσο μεγάλη είναι η διαφορά από παλιά. Από το να πρέπει να καλύψεις τα αυτιά σου στην παρουσία μιας Benetton από τα 90's στο να είσαι άνετος με 20 μονοθέσια του 2022 είναι τραγικό. Η F3 ακούγονταν πολύ περισσότερο σαν αυτό που περίμενα από άποψη έντασης, το ίδιο και οι Porsche που βγήκαν.

 

Σε ευχαριστώ, αναρωτιομουν αν θα δοκίμαζα να ξαναπάω αλλά έχοντας στα αυτιά μου τον ήχο των V10 ( δεν έχω ακούσει V8), απορρίπτονται τα τωρινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Θα υποθεσω επειδη οι διαφορες ειναι πολυ μικρες οπως βλεπεις...ο 16ος δεν απεχει ουτε 1sec απο τον 1ο. Οποτε με τα medium φοβουνται μην εχουν εκπληξεις? 

και πολυ ειπα τελικα...0,644 ο 16ος...για αυτο βαλανε ολοι μαλακα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο φετελ ειχε απιστευτο πρωτο σεκτορ και πολυ καλο δευτερο και κατι συνεβη... κριμα.

το εχασε τελικα. θα ειχε πολυ καλο χρονο!

Επεξ/σία από basilis_k6
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΔΥΝΑΤΩ, να κατανοήσω τη διαφορά του Νorris με τον Ricciardo. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατι έχουν τόσο μεγάλη διαφορά. Ή ο Norris είναι ξέρω γώ GOTY material και το αυτοκίνητο είναι Haas , οπότε δε φαίνεται, ή ο Ricciardo έχει πολλά παραπάνω προβλήματα απο το να μην του ταιριάζει το αυτοκίνητο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Οποτε με τα medium φοβουνται μην εχουν εκπληξεις

Πιο πολύ ρωτάω γιατί να μη βάλεις χρησιμοποιημένο soft αλλά όντως οι διάφορες ήταν πολύ μικρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, papp0us είπε

ΑΔΥΝΑΤΩ, να κατανοήσω τη διαφορά του Νorris με τον Ricciardo. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατι έχουν τόσο μεγάλη διαφορά. Ή ο Norris είναι ξέρω γώ GOTY material και το αυτοκίνητο είναι Haas , οπότε δε φαίνεται, ή ο Ricciardo έχει πολλά παραπάνω προβλήματα απο το να μην του ταιριάζει το αυτοκίνητο.

δεν γινετε να βγαλεις συμπερασμα. παρεμπιπτοντως η χας μοιαζει undrivable στα onboard.

ο νορις ειναι γρηγορος, ο ρικ δεν ταιριαζει στο αμαξι αυτο, θα δουμε του χρονου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Cygnus είπε

Πιο πολύ ρωτάω γιατί να μη βάλεις χρησιμοποιημένο soft αλλά όντως οι διάφορες ήταν πολύ μικρές.

επισης αν χρησιμοποιουσαν used ουσιαστικα μετα θα ηταν αχρηστο. Ενω τωρα εχουν ενα used που μπορει να βγαλει γυρους σε αγωνα ή σε κατατακτηριες. 

 

7 λεπτά πριν, papp0us είπε

ΑΔΥΝΑΤΩ, να κατανοήσω τη διαφορά του Νorris με τον Ricciardo. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατι έχουν τόσο μεγάλη διαφορά. Ή ο Norris είναι ξέρω γώ GOTY material και το αυτοκίνητο είναι Haas , οπότε δε φαίνεται, ή ο Ricciardo έχει πολλά παραπάνω προβλήματα απο το να μην του ταιριάζει το αυτοκίνητο.

Μου φαινεται οτι η αληθεια ειναι καπου στο ενδιαμεσο!

 

 

 

Καπνογονο στην F1 μες την πιστα...Αουγκανοι...

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καρναβάλια οι αλλανδοι τι την έχουν δει Ολυμπιακός παναθηναϊκός να πετάνε καπνογονα μεσα στη  πίστα. Βρείτε τους ρε άχρηστοι ασφάλεια και βάλτε τους τες μεσα στον κωλο. 

Αλλα επειδή είναι ο μαξ δεν κάνουνε τίποτα μου έκαναν ποδόσφαιρο την f1.

 Μοσχαρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...