Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Η Alpine έμαθε για τη συμφωνία του Ισπανού με την Aston Martin F1 από την επισημη ανακοίνωση.

Φαινεται οτι ειναι καραγκιοζακος αλλα τοσο πολυ και στα επαγγελματικα του?

Δεν βλέπω κάτι λάθος. Η Alpine ήθελε να του δώσει άλλον ένα χρόνο στην F1 και μετά να τον στείλει στην WEC ομάδα της, λες και ο Alonso δεν είναι ήδη πρωταθλητής WEC και δύο φορές νικητής Le Mans. Σαν προσβολή είναι αυτό, του φέρονταν σαν seat warmer για τον Piastri.  

Άλλωστε, δεν είναι ότι 

Α) δεν τους άφησε με επιλογές, επιλογές έχει άπειρες η Alpine για οδηγό. 

Β) δεν τους έδωσε χρόνο να αντιδράσουν. Στο summer break είμαστε, χρόνος υπάρχει μπόλικος. 

Τώρα, για το ότι δεν ενημέρωσε ότι φεύγει, εφ'οσον ισχύουν τα παραπάνω, δεν οφείλει να πει κάτι, ειδικά στον Szafnauer, με τον οποίο δεν έχουν έτσι και αλλιώς καλή σχέση. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρέπει να είναι (και) κάζο του μπαμπά-Στρολ στον Σνιάρ-Σνιάρ που ήταν ο team principal τους μέχρι πέρσι.

Δυστυχώς δεν έχω παρακολουθήσει Piastri, αλλά τέτοιο βιογραφικό δε το αφήνεις εκτός F1. Έπρεπε να τρέχει φέτος κάπου και να τον έχουν δέσει για χρόνια. Και αν δεν έβρισκε αλλού θέση να έτρεχε στη θέση του Ocon. Με τον Ocon ο Σνιάρ-Σνιάρ ήταν μαζί από τη Force India, φαντάζομαι παίζει το ρόλο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Diinekis21 είπε

Πρέπει να είναι (και) κάζο του μπαμπά-Στρολ στον Σνιάρ-Σνιάρ που ήταν ο team principal τους μέχρι πέρσι.

Δυστυχώς δεν έχω παρακολουθήσει Piastri, αλλά τέτοιο βιογραφικό δε το αφήνεις εκτός F1. Έπρεπε να τρέχει φέτος κάπου και να τον έχουν δέσει για χρόνια. Και αν δεν έβρισκε αλλού θέση να έτρεχε στη θέση του Ocon. Με τον Ocon ο Σνιάρ-Σνιάρ ήταν μαζί από τη Force India, φαντάζομαι παίζει το ρόλο του.

Φαντάσου υπάρχει και πουρσερ και σαρτζεαντ από f2 που φαίνονται πολύ καλοί

+ Τον ξεχασμένο ilott

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Φαντάσου υπάρχει και πουρσερ και σαρτζεαντ από f2 που φαίνονται πολύ καλοί

O πρωτοπόρος της F2 δε σου αρέσει; :P

4 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

+ Τον ξεχασμένο ilott

Αυτός μου άρεσε για Alfa Romeo, ψιλοτσέκαρα τότε F2. Δε πήρε κάνα πρωτάθλημα όμως, αυτό φαίνεται να είναι το βασικό εισητήριο και οι χορηγοί. Τώρα μάλλον χάθηκε, όπως και ο Shwartzman (test driver στη Ferrari, νομίζω δεν οδηγεί πουθενά αυτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας εφιστω την προσοχή.
Σε περιπτωση που η Alpine ανακοινωσει πως θα τρεξω για αυτην την επομενη σαιζον στην F1
να ξερετε πως αυτη η ανακοινωση θα εχει γινει χωρις τη δική μου συγκαταθεση. 
Για την επομενη σαιζόν με εχει προσεγγισει η ομαδα του @papp0us. Στις συζητησεις που
εχουμε κανει ειναι σιγουροι οτι θα τρεξει και ο ιδιος ο @papp0us. Στην ερωτηση μου οτι
εχει βγει βρωμα στην πιατσα οτι εχουν συμβολαια με κανα 6αρι οδηγούς με καθυσηχασαν 
και μου εδειξαν φωτο απο το επαναστατικο μονοθεσιο που ετοιμαζουν . 

image.jpeg.331a96e80538515438055e5e41dacbd1.jpeg

Επειδη θα ειμαι Rookie δεν μου εδωσαν την εμπρος θεση ... αλλα την πισω δεξια που ελεγχει το γκαζι. η πισω αριστερα ειναι για το φρενο και ο εμπρος απλα στριβει .... 
Vamos !!!!!

ΥΓ με το μονοθεσιο αυτό θα μπορεσουν να χωρεσουν τουλαχιστον 6 οδηγους σε 2 μονοθεσια και αν χρειαστει 
θα αλλαζουν και οδηγους κατα τη διαρκεια του πιτστοπ

Επεξ/σία από ghostrider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ghostrider είπε

Σας εφιστω την προσοχή.
Σε περιπτωση που η Alpine ανακοινωσει πως θα τρεξω για αυτην την επομενη σαιζον στην F1
να ξερετε πως αυτη η ανακοινωση θα εχει γινει χωρις τη δική μου συγκαταθεση. 
Για την επομενη σαιζόν με εχει προσεγγισει η ομαδα του @papp0us. Στις συζητησεις που
εχουμε κανει ειναι σιγουροι οτι θα τρεξει και ο ιδιος ο @papp0us. Στην ερωτηση μου οτι
εχει βγει βρωμα στην πιατσα οτι εχουν συμβολαια με κανα 6αρι οδηγούς με καθυσηχασαν 
και μου εδειξαν φωτο απο το επαναστατικο μονοθεσιο που ετοιμαζουν . 

image.jpeg.331a96e80538515438055e5e41dacbd1.jpeg

Επειδη θα ειμαι Rookie δεν μου εδωσαν την εμπρος θεση ... αλλα την πισω δεξια που ελεγχει το γκαζι. η πισω αριστερα ειναι για το φρενο και ο εμπρος απλα στριβει .... 
Vamos !!!!!

Κανονικά δε θα σας το έλεγα, αλλα με πήρε χθες αυτός απο την Renault,  Τσάρμαντερ νομίζω μου συστήθηκε, και με ρώτησε αν μπορεί να πάρει τον Πιάστρι.

Αφου συζητήσαμε λίγο για τα χάλια της Mclaren φέτος, του είπα οτι το καλύτερο που μπορώ να κάνω είναι να του δώσω πιο ηλικιωμένο καγκουρό, οπότε υπο προυποθέσεις θα αφήσουμε τον Ρικι να πάει στη ρενό να τους κάνει ομάδα, πριν τον στείλουμε σε κανα Indy.

Μεταξύ μας αυτά, δε τα βγάζουμε παραέξω.

Τώρα το υπόλοιπο συρφετό που έχουμε μαζέψει απο οδηγούς τάζοντας του F1 και πετραχείλια, πιθανότατα θα τους βολέψουμε στη δεύτερη ομάδα που σχεδιάζουμε να δημιουργήσουμε μετά την εξαγορά της Williams που θα ονομάσουμε McFlurry.

Είμαστε σε συζητήσεις, παμε αρκετά καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IMG_20220803_133155.jpg

<<Κατανοώ ότι, χωρίς την συγκατάθεση μου, η Alpine F1 Team δημοσίευσε ένα δελτίο τύπου αργά το απόγευμα πως οδηγάω για αυτούς του χρόνου.  Αυτό είναι λάθος και δεν έχω υπογράψει συμβόλαιο με την Alpine για το 2023. Δεν θα οδηγώ για την Alpine του χρόνου.>>

Επεξ/σία από oneiricocelot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπόθεση Πιάστρι μού θυμίζει Χριστοδουλόπουλο.

https://www.sdna.gr/podosfairo/superleague/article/493210/paroysia-lazaroy-i-ekdikasi-ton-prosfygon-aek-kai-olympiakoy

Αν προσκομίσει η Alpine τίποτα συμβόλαια με ετεροχρονισμένες ημερομηνίές άντε βγάλε άκρη. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ghostrider είπε

Σας εφιστω την προσοχή.
Σε περιπτωση που η Alpine ανακοινωσει πως θα τρεξω για αυτην την επομενη σαιζον στην F1
να ξερετε πως αυτη η ανακοινωση θα εχει γινει χωρις τη δική μου συγκαταθεση. 
Για την επομενη σαιζόν με εχει προσεγγισει η ομαδα του @papp0us. Στις συζητησεις που
εχουμε κανει ειναι σιγουροι οτι θα τρεξει και ο ιδιος ο @papp0us. Στην ερωτηση μου οτι
εχει βγει βρωμα στην πιατσα οτι εχουν συμβολαια με κανα 6αρι οδηγούς με καθυσηχασαν 
και μου εδειξαν φωτο απο το επαναστατικο μονοθεσιο που ετοιμαζουν . 

image.jpeg.331a96e80538515438055e5e41dacbd1.jpeg

Επειδη θα ειμαι Rookie δεν μου εδωσαν την εμπρος θεση ... αλλα την πισω δεξια που ελεγχει το γκαζι. η πισω αριστερα ειναι για το φρενο και ο εμπρος απλα στριβει .... 
Vamos !!!!!

ΥΓ με το μονοθεσιο αυτό θα μπορεσουν να χωρεσουν τουλαχιστον 6 οδηγους σε 2 μονοθεσια και αν χρειαστει 
θα αλλαζουν και οδηγους κατα τη διαρκεια του πιτστοπ

Αν χρειάζεστε κάποιον για στρατηγική, εκ μέρους των Tifosi είμαστε διατεθειμένοι να σας δώσουμε τον δικό μας για 15-20 χρόνια. Μην αρνηθείτε, αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Αν χρειάζεστε κάποιον για στρατηγική, εκ μέρους των Tifosi είμαστε διατεθειμένοι να σας δώσουμε τον δικό μας για 15-20 χρόνια. Μην αρνηθείτε, αξίζει

Της φοραδας και στον θιβετ να τον στειλουμε, και το μενταγιον του Doctor Strange να του δωσουμε οχι Strategy δεν μπορει να σχεδιασει ουτε Stratego να παιξει δεν ειναι ικανός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stolenweapon είπε

Μια χαρά έκανε ο Piastri και υπέγραψε σε κάποια άλλη ομάδα, που το πιο πιθανό είναι πως δεν είναι καμιά Williams (δεν νομίζω να έβγαινε να αρνηθεί έτσι θέση στην Alpine αν δεν είχε κάποια καλύτερη επιλογή). Δεν το ήξερε ότι θα έφευγε ο Alonso, οπότε να κάτσει απ'έξω μέχρι το 2024; 

Η Alpine κάπως κατάφερε και τα έμπλεξε, και έχασε μέσα σε διάστημα μίας εβδομάδας και τον Alonso και τον Piastri. 

Άλλωστε, μην ξεχνάμε ότι ο Prost είχε πει ότι από την στιγμή που έδιωξαν τον Marcin Budkowski (τον team principal της Alpine το 21) για να φέρουν τον Σνάουτσερ το 2022 θα ήταν καταστροφή.

Να κοιμάσαι με 3 οδηγούς και να ξυπνάς με 1!! Καλά τα πήγαν οι Γάλλοι και η ταλεντάρα που έχουν για team principal που συγκρίνεται μόνο με τον δικό μας 🤡.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...