Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, GoMaR είπε

Αν ειναι δυνατον να συζηταμε για την ικανοτητα του λεκλερ...
Ειναι πραγματικα αδικο. Απλα δεν ειναι σε σωστη ομαδα.

Εδώ συζητάμε σοβαρά και αμφισβητούμε τον Hamilton……..

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, eMike είπε

Εδώ συζητάμε σοβαρά και αμφισβητούμε τον Hamilton……..

 

Συγγνώμη, μα τι εννοείς; Μέχρι και ο σκύλος μου θα κέρδιζε στην μερτσέντα, ο Χάμιλτον απλώς είναι τυχερός και ούτε top 10 στο grid, αν ήταν στην Williams θα έβγαινε πίσω απ'τον Λατίφι. Πραγματικά παλτό λέμε, σιγά και τι κατάφερε! Τι είναι 100 νίκες after all, τις περισσότερες τις πήρε πριν έρθει ο Λατίφαρος να φέρει ανταγωνισμό :D 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2022 στις 5:48 ΜΜ, liakinen είπε

Σωστά τα λέτε αλλά αν ο Leclerc σταθεί άτυχος ξανά τότε ο Sainz θα παλεύει ξανά μαζί του ίσως όχι για τον τίτλο αλλά για την βαθμολογία και το ποιός την έχει μεγαλύτερη (την βαθμολογία) 😉😋

Σαν να έπεσα μέσα 😁

Αν στον επόμενο αγώνα ο Max βρεθεί με καθόλου ή λίγους βαθμούς και ο Sainz κερδίσει τότε το πρωτάθλημα για τον Max είναι σχεδόν σίγουρο 😉 

Αν ήμουν φίλος της Ferrari δεν θα τα έβλεπα πάντως τόσο μαύρα. Ναι μπορεί και οι δύο τίτλοι να έχουν προς ώρας απομακρυνθεί και ίσως και να χαθούν φέτος στην τελική, αλλά έχουν καταφέρει να κάνουν ένα κορυφαίο μονοθέσιο. Ίσως να είναι στο σύνολο μάλιστα το καλύτερο στο Grid. Αυτό ήταν το δύσκολο έργο. Τώρα έχουν να φτιάξουν την αξιοπιστία του (την γνώση την έχουν και θα το πετύχουν) και να διορθωθούν στο θέμα στρατηγική το οποίο και θα γίνει μαθαίνοντας από τα λάθη τους και ίσως με κάποια αλλαγή σε θέσεις / άτομα. 

Τον Leclerc τον θεωρώ ισχυρότερο χαρακτήρα από τον Φέτελ και σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα τον πάρει η κάτω βόλτα. 

Γουστάρω να βλέπω έναν νέο οδηγό (ηλικία) να πιέζει στα όρια έστω και αν του βγαίνουν λάθη. Το μέλλον θα τον αποζημιώσει. 

Ο Perez σήμερα απλά δεν βλεπόταν. 

Ο Hamilton δείχνει ότι είναι ο παλιός κορυφαίος οδηγός που αν είχε το κατάλληλο μονοθέσιο θα πάλευε για πρωτάθλημα. 

Ο Γιώργης καλός αλλά το θέμα είναι ότι ο Lewis παρά τα χρόνια του είναι καλύτερος. 

Η πίστα αυτή υπάρχει για κάποιο λόγο; προσφέρει θέαμα; συγκινήσεις; η σχεδίαση της είναι της πλάκας ή εγώ μόνο τα βλέπω έτσι; 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Virus200 είπε

Τι φαση ρε παιδιά ποιος το είπε το stop talking την ώρα που έπαιρνε την συνέντευξη στον μαξ ? 🤣🤣🤣

paul di resta

7 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

bot.png.5e574401f53e559b90b0329c19763c10.png

Traditions for a Merc driver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Σαν να έπεσα μέσα 😁

Αν στον επόμενο αγώνα ο Max βρεθεί με καθόλου ή λίγους βαθμούς και ο Sainz κερδίσει τότε το πρωτάθλημα για τον Max είναι σχεδόν σίγουρο 😉 

Αν ήμουν φίλος της Ferrari δεν θα τα έβλεπα πάντως τόσο μαύρα. Ναι μπορεί και οι δύο τίτλοι να έχουν προς ώρας απομακρυνθεί και ίσως και να χαθούν φέτος στην τελική, αλλά έχουν καταφέρει να κάνουν ένα κορυφαίο μονοθέσιο. Ίσως να είναι στο σύνολο μάλιστα το καλύτερο στο Grid. Αυτό ήταν το δύσκολο έργο. Τώρα έχουν να φτιάξουν την αξιοπιστία του (την γνώση την έχουν και θα το πετύχουν) και να διορθωθούν στο θέμα στρατηγική το οποίο και θα γίνει μαθαίνοντας από τα λάθη τους και ίσως με κάποια αλλαγή σε θέσεις / άτομα. 

Τον Leclerc τον θεωρώ ισχυρότερο χαρακτήρα από τον Φέτελ και σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα τον πάρει η κάτω βόλτα. 

Γουστάρω να βλέπω έναν νέο οδηγό (ηλικία) να πιέζει στα όρια έστω και αν του βγαίνουν λάθη. Το μέλλον θα τον αποζημιώσει. 

Ο Perez σήμερα απλά δεν βλεπόταν. 

Ο Hamilton δείχνει ότι είναι ο παλιός κορυφαίος οδηγός που αν είχε το κατάλληλο μονοθέσιο θα πάλευε για πρωτάθλημα. 

Ο Γιώργης καλός αλλά το θέμα είναι ότι ο Lewis παρά τα χρόνια του είναι καλύτερος. 

Η πίστα αυτή υπάρχει για κάποιο λόγο; προσφέρει θέαμα; συγκινήσεις; η σχεδίαση της είναι της πλάκας ή εγώ μόνο τα βλέπω έτσι; 

o perez μοιαζει να εχει πεσει θυμα σαμποταζ απο την ομαδα του. δεν εχει καθολου ταχυτητα ενω πριν πετουσε.

ο λεκ ποσα να αντεξει? λογικα θα σπασει καποια στιγμη. ο σαινθ ξερει οτι ολοι τον εχουν για 2ο και μονο να κερδισει εχει.

ο ρασελ σημερα ηταν γελοιος παντος. κανει dive στον νικητη του μονακο και περιμένει να του πει οριστε περνα. οτι ναναι. καποιος πρεπει να του μιλησει γιατι εχει χερια και αξιζει να παει ψηλα.

εμενα η χαραξη του pr μου φαινετε φανταστικη αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο για το θεαμα της f1. δεν εχει κλειστη στροφη μετα απο ευθεια που δινει προσπερασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Ο Hamilton δείχνει ότι είναι ο παλιός κορυφαίος οδηγός που αν είχε το κατάλληλο μονοθέσιο θα πάλευε για πρωτάθλημα. 

Από που φαίνεται πάλι αυτό; Όλα τα καλά finishes του είναι από DNF των πρώτων όπως και όλα τα podium της Merc φέτος εκτός του σημερινού που ο Russel πέρασε τον Checo. Κορυφαίος οδηγός ο κλόουν που όλα τα χρόνια έτρεχε μόνος του, έχασε από τον Rosberg στο ίδιο αμάξι το '16 και φέτος που δεν έχει το καλύτερο αμάξι κοιτάζει να πάρει κανένα podium ξεροκόκκαλο από τα DNF των πρώτων; Άλλο πρωτάθλημα βλέπεις;

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, MrRush είπε

όλα τα podium της Merc φέτος εκτός του σημερινού που ο Russel πέρασε τον Checo.

Και αυτό χωρίς Lec DNF και Κάρλος το smooth-o-τσακάλι να ξεκινά τελευταίος δε θα έδινε podium!

--------------------------------------------------------------------------------------------------

O Ham ναι μεν έτρεχε μόνος χρόνια αλλά είναι all time great. Είναι πραγματικά κρίμα για το legacy του που έτρεχε μόνος του τόσα χρόνια.

Παιδια, οι οπαδοί του μη λυπάστε που δεν έχει τον πύραυλο του φέτος. Να λυπάστε που είναι μόνη 3η η Merc με διαφορά από τους top & midfield και δεν κάνει μάχες.

Εμένα ο αγαπημένος μου οδηγός είναι ο Michael Schumacher ( goat θεωρώ τον Senna) και οι αγαπημένες μου χρονιές (πέρα από το 1ο του με τη Ferrari) του είναι χρονιές που κυνηγούσε πύραυλους και τελικά έχασε 98, 97, 06, 99 (αυτό μάλλον θα το έπαιρνε αν δεν τραυματιζόταν).

Κατά μία έννοια έπρεπε να έχει handicap για να έχει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Shyn είπε

Δηλαδη οταν ο οδηγος κανει λαθη να κατηγορουμε την ομαδα? Κανενας δεν αμφισβητει την οδηγικη ικανοτητα του Leclerc αλλα στον συγκεκριμενο αγωνα η Ferrari δεν εφταιγε πουθενα.

Δεν αναφερθηκα για σημερα, αλλα σε παραπανω σχολια.
Για τον αγωνα αν πρεπει να ριξεις ευθυνες εννοειται οτι φταιει ο οδηγος δε το συζητααμε, αλλα μπορει να φταιει και η ομαδα που τον εβαλαν αμεσα μεσα.
Τωρα αν οντως εφταιγε το γκαζι και τα μπαλωσε για την εικονα της ομαδας, αυτο πιστευω κανεις δε θα το μαθει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...