Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Virus200 είπε

Παίζουν οι ύμνοι όλοι κάθονται ακίνητοι  αντε κουνηθηκαν 1 φορα και ο κομπλεξικός στέλνει φιλάκια και χαιρετάει όλη την ώρα και μόνο που δεν χοροπηδάει. Ξαπλώνει στο rest room. Σε αντίθεση ο Γιώργης σοβαρός.

Τελικά πρεπει να έχει πολλά ψυχολογικά προβλήματα. 🤣

μονο εγω κι εσυ τα βλεποουμε αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως το πρωταθλημα τελειωσε για φετος. Αξιος ο Verstappen για το δευτερο παγκοσμιο.

Δεν ξερω εαν φταιει η πιεση στη ομαδα της Ferrari αλλα ολοι τους δεν ειναι ετοιμοι για πρωταθλημα. Απο τον Binotto μεχρι τους οδηγους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

μυστηριο θα μείνει τελικα γιατι έφυγε εξω ο λεκ. Ο μηχανικός της rb είπε για κολλημένο γκάζι, γιατι?  Πόσο ρόλο έπαιξε η φθορα στην εξοδο του? Είχε η δεν ειχε πρόβλημα γιατι ο ίδιος μίλησε για καθαρα οδηγικό λαθος αλλα στο ράδιο φαίνετε να τα χώνει ασχημα για το γκάζι.

 

Τα ελαστικά του LEC φαίνονταν αρκετά φθαρμένα, ιδίως τα μπροστινά. 

Για το γκάζι τα έχωσε επειδή δεν μπορούσε να κάνει όπισθεν. 

Πέρα απ'αυτό αναρωτιέμαι αν όσοι λένε ότι ο Leclerc δεν είναι αρκετά καλός για πρωτάθλημα και ότι κάνει συνέχεια λάθη έλεγαν τα ίδια για τους Schumi και Senna όταν πρωτοξεκίνησαν να μάχονται για πρωταθλήματα...για να μην μιλήσουμε για τα λάθη που έκανε ο Verstappen στις πρώτες του χρονιές.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 'virtual safety car ending' μήνυμα έχει "παίξει" παραπάνω από ένα λεπτό, έχω την εντύπωση, ενώ ο κανονισμός λέει 15 δευτερόλεπτα.

Περίεργη φάση με το delta του Russell και το προσπέρασμα στον Perez.

Έχω κάνει κι εγώ κάτι αντίστοιχο στο F1 2022 και δεν πήρα ποινή, ούτε κι εδώ λογικά θα υπάρξει ποινή. Απλά, κουβέντα να γίνεται.

H διαφορά τους (όταν πραγματικά τελειώνει το virtual safety car) είναι 0,133.

Ενώ πριν το VSC ήταν γύρω στο μισό δευτερόλεπτο. Τέλος πάντων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το replay, θεωρώ πως πιθανοτερο είναι να υπήρξε υπερστροφη ισχύος λόγω κολλήματος γκαζιού. Πιλότος F1, δύσκολο να χάσει τόσα χιλιοστά χωρίς να αφήσει το γκάζι και χωρίς να διορθώσει. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Τα ελαστικά του LEC φαίνονταν αρκετά φθαρμένα, ιδίως τα μπροστινά. 

Για το γκάζι τα έχωσε επειδή δεν μπορούσε να κάνει όπισθεν. 

Πέρα απ'αυτό αναρωτιέμαι αν όσοι λένε ότι ο Leclerc δεν είναι αρκετά καλός για πρωτάθλημα και ότι κάνει συνέχεια λάθη έλεγαν τα ίδια για τους Schumi και Senna όταν πρωτοξεκίνησαν να μάχονται για πρωταθλήματα...

Αγαπάω τον leclerc αλλά νομίζω δεν είναι δικαιολογία τα φθαρμένα ελαστικά. Εντωμεταξύ η μισή δικαιολογία πού έχει είναι ότι η Ferrari τού είχε δώσει ένα δύσκολο μονοθέσιο για οδήγηση. Για να μην έχουν μεγάλη φθορά στα αριστερό μπροστινό ελαστικό, το αμάξι ήταν πολύ ασταθές.. Εμένα μου θύμιζε λίγο τον vettel στην Γερμανία 2018. Από τότε ο vettel δεν ξαναγύρισε ποτέ. Να δούμε πώς θα αντίδραση ο leclerc.. Από εκεί και πέρα, όλοι οι πρωταθλητές έχουνε κάνει λάθη. Το πιο πρόσφατο, hamilton, Baku 2021... Έντονα μου έρχεται και ο Schumi, Canada, spa, Tokio.... Οπότε να πεις ότι ο leclerc δεν είναι έτοιμος για πρωτάθλημα επειδή έκανε το λάθος αυτό, είναι πολύ τραβηγμένο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, teodoreh είπε

Βλέποντας το replay, θεωρώ πως πιθανοτερο είναι να υπήρξε υπερστροφη ισχύος λόγω κολλήματος γκαζιού. Πιλότος F1, δύσκολο να χάσει τόσα χιλιοστά χωρίς να αφήσει το γκάζι και χωρίς να διορθώσει. 

 

Ο LeClerc το έχει "χάσει" σχεδόν πανομοιότυπα σε άλλο σημείο της πίστας (νομίζω), και σε ένα από τα practice της Παρασκευής. Μπορεί να συμβεί, δεν έγινε κάτι απίθανο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Anubis13 είπε

Οι τυποι στην στρατηγικη της φερραρι πληρωνονται;

Και αν η απαντηση ειναι ναι πληρωνονται για να ρωτανε τους οδηγους τι να κανουν;

Αν ειναι ετσι να παρουν και εμενα..

Α, να εδώ που πήγαινα, τους πέτυχα να συσκεπτονται, θα τους το πω. 

received_3189176144657257.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...