Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, eri77 είπε

Εγώ νομίζω θα κάνει το αντίθετο. Δλδ ξεκινάει με hard 

Κι εγώ! 

Απλά ρωτώ πόσους γύρους πιστεύετε θα βγάζουν τα S στις συνθήκες που ανέφερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Κι εγώ! 

Απλά ρωτώ πόσους γύρους πιστεύετε θα βγάζουν τα S στις συνθήκες που ανέφερα!

Δεν έχει gravel, οπότε καμιά 15αριά μάλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι συζητάμε για soft, medium, hard, ενώ κανείς μας δεν έχει αντιληφθεί τις διαστάσεις του Ferrari master plan και πόσα πλεονεκτήματα σου προσφέρει να ξεκινήσεις με wet.

Στα σοβαρά, δεν νομίζει κανείς να ξεκινήσει με soft, παρά μόνο αν υπάρχει δυνατότητα μαντικής οτι θα παιχτεί safety car στους πρώτους 5 γύρους. Σήμερα είναι η πιο ζεστή μέρα του τελευταίου δεκαήμερου στο Paul Ricard. Αυτη τη στιγμή στην ασφαλτο έχει ~47-48 oC, χωρίς κανένα μονοθέσιο να τρέχει. Καταλαβαίνετε τι θα γίνεται απο θερμοκρασίες σε μισή ώρα από τώρα. Θα λιώσουν τα soft, ειδικά με το ρυθμό που θα θέλει να ακολουθήσει ο Sainz στους πρώτους γύρους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από ότι λένε τα Soft "σκάνε" από τη θερμότητα, οπότε δεν αντέχουν συνεχόμενους γρήγορους γύρους, θέλανε cool down ανάμεσα,  στα FP και quali.  Κανεις δεν θα ξεκινήσει με soft.

Επεξ/σία από sattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρόνος που χάνεται για ένα PS είναι 27 δευτερόλεπτα. 

Με τη θερμοκρασία που θα έχει σήμερα, οι περισσότεροι, θέλουν δε θέλουν θα πάνε για 2 PS (κάποιοι ίσως και 3).

 

Νομιζω ο Sainz μπορεί να ξεκινήσει με hard και να πάει όσο πιο μακριά μπορεί και να ξαναβάλει hard μήπως φτάσει μέχρι το τέλος και δεν χρειαστεί 2ο PS. Νομίζω έτσι θα έχει μεγάλες πιθανότητες για 4αδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sattack είπε

Από ότι λένε τα Soft "σκάνε" από τη θερμότητα, οπότε δεν αντέχουν συνεχόμενους γρήγορους γύρους, θέλανε cool down ανάμεσα,  στα FP και quali.  Κανεις δεν θα ξεκινήσει με soft.

Στο pre race show ο Αντιπρόσωπος της πιρελι είπε ακριβώς τα ίδια! Παρόλα αυτά έδειξαν τον Γκασλυ με σοφτ φορεμένα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, greenfan20 είπε

Οι Aston Martin δεν έχουν κρατήσει καμία φρέσκια σκληρή και καμία φρέσκια μέση σε κανέναν από τους δύο;;; 

1 ώρα πριν, ghostrider είπε

οι αστον το λεγανε χθες στη μεταδοση πως απλα κανανε scrub τα λαστιχα ...τα πηγανε δηλαδη μια βολτα να φυγει η γυαλαδα και πως αυτο το "μισοψησιμο" τους βοηθαει να κρατανε λιγο παραπανω σε ρυθμο αγωνα.
 

 

Το θέμα είναι ότι έχουν κρατησει μόνο 1+1 ! 

Αν χρειαστεί κι άλλη αλλαγή,  θα βάλουν soft. 

(Kι ο Riciardo επίσης)

Επεξ/σία από sattack
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lelisjr είπε

Ο χρόνος που χάνεται για ένα PS είναι 27 δευτερόλεπτα. 

Με τη θερμοκρασία που θα έχει σήμερα, οι περισσότεροι, θέλουν δε θέλουν θα πάνε για 2 PS (κάποιοι ίσως και 3).

 

Νομιζω ο Sainz μπορεί να ξεκινήσει με hard και να πάει όσο πιο μακριά μπορεί και να ξαναβάλει hard μήπως φτάσει μέχρι το τέλος και δεν χρειαστεί 2ο PS. Νομίζω έτσι θα έχει μεγάλες πιθανότητες για 4αδα.

με 2 φορες hard θα παρει απλα ποινή .... μαλλον λες hard -  medium

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ σημαντικος αγωνας σημερα: με τον επομενο αγωνα να ευνοει την Φερραρι, αν παρει τη νικη σημερα, τοτε ολα ειναι ανοιχτα στο πρωταθλημα.

 

Πιστευω οτι θα ειναι πολυ κοντα οι 2 τους, με πιο πιθανο νικητη τον Μαξ.

Για 1-2 RB δυσκολα, αν και αξιζει με 11 αποδοση, γιατι μπορει η Φερραρι να εχει θεμα με τα ελαστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...