Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνηθίσατε τόσο πολύ τα team orders της Redbull και της Mercedes όπου σας φαίνεται ΠΕΡΙΕΡΓΟ οταν δεν δίνονται.

To WDC χάθηκε με τα DNF και τις λάθος στρατηγικές της Ferrari και όχι που δεν ειναι ξεκάθαροι με το τους No 1,2 οδηγούς της.

Πραγματικά αποφασίστε τι θέλετε. Μια κλαίτε όταν δίνουν team orders, αλλά ξανακλαίτε όταν δεν το κάνουν

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Shyn είπε

Συνηθίσατε τόσο πολύ τα team orders της Redbull και της Mercedes όπου σας φαίνεται ΠΕΡΙΕΡΓΟ οταν δεν δίνονται.

To WDC χάθηκε με τα DNF και τις λάθος στρατηγικές της Ferrari και όχι που δεν ειναι ξεκάθαροι με το τους No 1,2 οδηγούς της.

Πραγματικά αποφασίστε τι θέλετε. Μια κλαίτε όταν δίνουν team orders, αλλά ξανακλαίτε όταν δεν το κάνουν

Να μπορουν να κανουν β2β πιστοπ και να  μη θυσιαζουν τον καλυτερο οδηγο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Shyn

Θέλω νά έχω μάχες από όλους του οδηγούς (εξάλου για αυτό τρέχουν). Συμφωνώ ότι από βλακείες της Ferrari είναι πίσω στα πρωταθήματα. Για αυτό λέω ότι πρέπει να το ξεκαθαρίσει τώρα, αν θέλει να πάρει κάποιο πρωτάθλημα. Αν πχ η RB είχε στα ίσα τον Max με τον Perez, δεν θα έλεγα τπτ :P

Και ναι το κατασκευαστών ενδιαφέρει τους ίδιους πιο πολύ, όπως και των οδηγών αυτόν που το παίρνει. Αλλά φίλαθλος είμαι και θέλω να κερδίζει η ομάδα μου (και μάλιστα μετά από τόσα χρόνια πίσω).

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, tommy^ είπε

Εγώ αν ήμουν Μπινοττο θα έκανα αύριο διαφορετική στρατηγική σε Σανθη με μαλακά λάστιχα. 

Καλύτερα να βάλει μαλακά στον Εκλέρ παρά στον Σάνθη, για να κάνει προσπέραση στην εκκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, flexpick είπε

Να μπορουν να κανουν β2β πιστοπ και να  μη θυσιαζουν τον καλυτερο οδηγο τους.

Δεν θυσιασαν κανενα, ηταν μια λογικη απόφαση(να κρατησουν track position) που αποδειχθηκε λανθασμενη.

Αντίστοιχα και η Merc πχ πέρυσι στον τελευταίο αγωνα δεν εκανε πιτ τον Χαμ και της κοστισε το πρωτάθλημα οδηγων σε συνδυασμό με την εκτος κανονισμων αποφαση του Μασι. 

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Δεν θυσιασαν κανενα, ηταν μια λογικη απόφαση(να κρατησουν track position) που αποδειχθηκε λανθασμενη.

Αντίστοιχα και η Merc πχ πέρυσι στον τελευταίο αγωνα δεν εκανε πιτ τον Χαμ και της κοστισε το πρωτάθλημα οδηγων σε συνδυασμό με την εκτος κανονισμων αποφαση του Μασι. 

Δεν εμενε ενας γυρος ουτε υπηρχε η πιθανοτητα να τελειωσουν με κιτρινη σημαια. Επισης η επαγγελματικη ομαδα δε ξερω στις ποσες φορες συγχωρειται να μη ξερει οτι φετος οι προσπερασεις ειναι πιο ευκολες οποτε το track position δεν ειναι το ιδιο με περυσι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, zanskou είπε

Ε όχι ρε Χάμιλτον κλαψα που δεν μπορείς να περάσεις την Haas το κέρατο μου. 🤣

Aν νομίζεις ότι φταίει ο οδηγός, λάθος σπορ παρακολουθείς...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, flexpick είπε

Δεν εμενε ενας γυρος ουτε υπηρχε η πιθανοτητα να τελειωσουν με κιτρινη σημαια. Επισης η επαγγελματικη ομαδα δε ξερω στις ποσες φορες συγχωρειται να μη ξερει οτι φετος οι προσπερασεις ειναι πιο ευκολες οποτε το track position δεν ειναι το ιδιο με περυσι.

Ειπαμε, αποδειχθηκε λανθασμενη αποφαση. Αλλα αλλο λανθασμενη αποφαση και αλλο θυσιαζουν τον καλυτερο οδηγο οπως γραφτηκε. 

 

Τι να πει πχ και η Μερκ που εβαλε για αχρείαστο πιτ στοπ τον Χαμ ενω αν εμενε εξω θα κερδιζε τον αγωνα. 

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, specre είπε

@Shyn

Θέλω νά έχω μάχες από όλους του οδηγούς (εξάλου για αυτό τρέχουν). Συμφωνώ ότι από βλακείες της Ferrari είναι πίσω στα πρωταθήματα. Για αυτό λέω ότι πρέπει να το ξεκαθαρίσει τώρα, αν θέλει να πάρει κάποιο πρωτάθλημα. Αν πχ η RB είχε στα ίσα τον Max με τον Perez, δεν θα έλεγα τπτ :P

Και ναι το κατασκευαστών ενδιαφέρει τους ίδιους πιο πολύ, όπως και των οδηγών αυτόν που το παίρνει. Αλλά φίλαθλος είμαι και θέλω να κερδίζει η ομάδα μου (και μάλιστα μετά από τόσα χρόνια πίσω).

Ξεκαθαρισμένο δε το έχουν;

Binotto plays down Ferrari title ambitions: That is not our aim | RacingNews365

Δια στόματος Μπινότου:

Αναφορά σε κείμενο

So our objective is to be competitive, not to win the championship

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Diinekis21 είπε

Ξεκαθαρισμένο δε το έχουν;

Binotto plays down Ferrari title ambitions: That is not our aim | RacingNews365

Δια στόματος Μπινότου:

Πάσο. Να αλλάξω ομάδα τότε ή να σταματήσω μέχρι να φύγει ο κλόουν από τη φοράδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, specre είπε

Πάσο. Να αλλάξω ομάδα τότε ή να σταματήσω μέχρι να φύγει ο κλόουν από τη φοράδα :P

Ο Μπινότος δε κουνήθηκε με τις βόλτες της Ferrari στo midfield, την ιστορία με τον Vettel, το ενδεχόμενο θυσίασμα του Lec.

Νομίζω θα είναι (εκτός απροόπτου) εκεί τουλάχιστον μέχρι το 25.

Οπότε... 🤔 Έλα αναψυκτικά να στανιάρεις; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Diinekis21 είπε

Ο Μπινότος δε κουνήθηκε με τις βόλτες της Ferrari στo midfield, την ιστορία με τον Vettel, το ενδεχόμενο θυσίασμα του Lec.

Νομίζω θα είναι (εκτός απροόπτου) εκεί τουλάχιστον μέχρι το 25.

Οπότε... 🤔 Έλα αναψυκτικά να στανιάρεις; :P

Μπα, αν είναι θα πάω Merc με Γιώργη.... να έχω κάτι να ελπίζω :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...