Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, MrRush είπε

Πάντως πολύ ωραίο αυτό που μετά τους αγώνες αράζουνε παρέα οι Ferrarαίοι με τον Max. Καθόλου bad blood μεταξύ τους

Ισως παιζει ρολο οτι δεν τον απειλουν 😅

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αύριο έτσι όπως φάνηκε το pace από σήμερα πρέπει οπωσδήποτε η Φεράρι να διαφοροποιήσει τις στρατηγικές της στα δύο μονοθέσια αν θέλει να έχει κάποια ελπίδα... Και κάποια στιγμή πρέπει και ο εκλερακης να κάνει μια καλύτερη εκκίνηση από τον Μαξ δηλαδή έλεος!

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MrRush είπε

Πάντως πολύ ωραίο αυτό που μετά τους αγώνες αράζουνε παρέα οι Ferrarαίοι με τον Max. Καθόλου bad blood μεταξύ τους

Τι εχουν να χωρισουν πλεον? Και ο MAX και οι LEC - SAI ξερουν οτι με τα χαλια της Ferrari στην στρατηγικη ο MAX εχει κλειδωσει το πρωταθλημα εδω και 2 GP...Οποτε γιατι να χαλιουνται? Απλα οδηγανε για να τελειωσει η σεζον και βλεπουμε ^_^

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είμαι υπέρ του "Νο 1-2 οδηγών", νομίζω πως η φοράδα πρέπει να ξεκαθαρίσει το θέμα αυτό, διότι η RB έχει ξεκάθαρα Νο1 και Νο2 οδηγό. Αν συνεχίσουν έτσι δεν βλέπω να παίρνουν ούτε πρωτάθλημα κατασκευαστών το 2050.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, specre είπε

Αν και δεν είμαι υπέρ του "Νο 1-2 οδηγών", νομίζω πως η φοράδα πρέπει να ξεκαθαρίσει το θέμα αυτό, διότι η RB έχει ξεκάθαρα Νο1 και Νο2 οδηγό. Αν συνεχίσουν έτσι δεν βλέπω να παίρνουν ούτε πρωτάθλημα κατασκευαστών το 2050.

Αν δεν υπηρχε καπ η μερσεντες θα τους επαιρνε τη δευτερη θεση στο κατασκευαστων με αυτα που κανουν.

4 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Αύριο έτσι όπως φάνηκε το pace από σήμερα πρέπει οπωσδήποτε η Φεράρι να διαφοροποιήσει τις στρατηγικές της στα δύο μονοθέσια αν θέλει να έχει κάποια ελπίδα... Και κάποια στιγμή πρέπει και ο εκλερακης να κάνει μια καλύτερη εκκίνηση από τον Μαξ δηλαδή έλεος!

Ναι  ειναι καλη ιδεα να σκεφτουν απο σημερα τι θα κανουν.

Οχι αλλα copy copy copy we are checking με τον περεζ απο πισω.

Επεξ/σία από flexpick
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το να έχεις Νο.1 και Νο.2 οδηγό είναι απαραίτητο. Αλλιώς παίρνει πόντους ο ένας από τον άλλον και δεν γίνεται τίποτα, με βασικό παράδειγμα το 2007.

Δυστυχώς δεν είναι καθόλου ενδιαφέρον αλλά έτσι κερδίζονται πρωταθλήματα.

Όσο για το sprint, και 'γω πιστεύω ότι αν ήταν 50% αντί για 1/3 θα ήταν καλύτερο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, specre είπεΑν συνεχίσουν έτσι δεν βλέπω να παίρνουν ούτε πρωτάθλημα κατασκευαστών το 2050.

Αδιάφορο. Μαχες στην πίστα θελουμε πρωτίστως. 
Αν θα πάρει η Φερραρι το πρωτάθλημα κατασκευαστών θα πρέπει να ενδιαφέρει κυριως  τους υπεύθυνους της ομάδας! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, flexpick είπε

Αν δεν υπηρχε καπ η μερσεντες θα τους επαιρνε τη δευτερη θεση στο κατασκευαστων με αυτα που κανουν.

Σίγουρα. Αν και όπως πάνε, το βλέπω πολύ πιθανόν να χάσουν και τη 2η θέση.

Μόλις τώρα, tommy^ είπε

Αδιάφορο. Μαχες στην πίστα θελουμε πρωτίστως. 
Αν θα πάρει η Φερραρι το πρωτάθλημα κατασκευαστών θα πρέπει να ενδιαφέρει κυριως  τους υπεύθυνους της ομάδας! 

Μαζί σου, αλλά να το κάνουν και οι υπόλοιπες ομάδες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stolenweapon είπε

Το να έχεις Νο.1 και Νο.2 οδηγό είναι απαραίτητο. Αλλιώς παίρνει πόντους ο ένας από τον άλλον και δεν γίνεται τίποτα, με βασικό παράδειγμα το 2007.

Δυστυχώς δεν είναι καθόλου ενδιαφέρον αλλά έτσι κερδίζονται πρωταθλήματα.

Η μην καψεις παλι τον Λεκλερ. Αμα δε τον θες  Ν1 μην το εχεις Ν2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, specre είπε

Σίγουρα. Αν και όπως πάνε, το βλέπω πολύ πιθανόν να χάσουν και τη 2η θέση.

Αν αποδίδουν σε αυτό το ρυθμό οι Lec/Sainz και δε σκάσει power-Merc, όχι.

Η Merc είναι κοντά στη βαθμολογία επειδή κάνουν dnf και βλακείες στα pit τα Ferrari. Δεν είναι πως στουκάρουν μεταξύ τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Αδιάφορο. Μαχες στην πίστα θελουμε πρωτίστως. 
Αν θα πάρει η Φερραρι το πρωτάθλημα κατασκευαστών θα πρέπει να ενδιαφέρει κυριως  τους υπεύθυνους της ομάδας! 

Το αυτό.

Συναρπαστικούς αγώνες θέλω με καθαρές μάχες.

Αν κερδίζει και ο συνδυασμός μονοθεσίου/οδηγού που υποστηρίζω είναι added bonus αλλά όχι το πιο σημαντικό για εμένα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Αν αποδίδουν σε αυτό το ρυθμό οι Lec/Sainz και δε σκάσει power-Merc, όχι.

Η Merc είναι κοντά στη βαθμολογία επειδή κάνουν dnf και βλακείες στα pit τα Ferrari. Δεν είναι πως στουκάρουν μεταξύ τους...

Αν προσθέσουμε και τυχόν dnf ή απώλεια θέσεων/βαθμών λόγω "κοκορομαχιών" των 2 φοραδαίων... τότε δεν είναι και απίθανο.

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φεραρι αυριο στηριζεται στον Ρασελ

Αμα περασει νωρις ο Περεζ το 1-3 Rb το θεωρω σιγουρο μαζι μετο δραμα στη φεραρι που θα ξαναθυσιασουν το Ν2 τους τον Λεκλερ. Ετσι του φερονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, specre είπε

Αν και δεν είμαι υπέρ του "Νο 1-2 οδηγών", νομίζω πως η φοράδα πρέπει να ξεκαθαρίσει το θέμα αυτό, διότι η RB έχει ξεκάθαρα Νο1 και Νο2 οδηγό. Αν συνεχίσουν έτσι δεν βλέπω να παίρνουν ούτε πρωτάθλημα κατασκευαστών το 2050.

Μην ορμάτε να με φάτε! Το έγραψα ότι δεν είμαι υπέρ. Αλλά είναι σαν να βλέπω μόνο τη φοράδα να κάνει κοκορομαχίες με τους 2 οδηγούς της!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...