Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Σωστά, ο 🤡 έχει αποδείξει άλλωστε πόσο πολύτιμος και αποφασιστικός είναι για την ομάδα..!!

Επί εποχές Todt - Brawn ούτε τις πετσέτες στα λάστιχα δε θα έβαζε…

Είναι από το 95 στη Ferrari ως μηχανικός.

Ως team principal τον θεωρώ εντελώς ακατάλληλο, ας έμενε στο κομμάτι του κινητήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Σωστά, ο 🤡 έχει αποδείξει άλλωστε πόσο πολύτιμος και αποφασιστικός είναι για την ομάδα..!!

Επί εποχές Todt - Brawn ούτε τις πετσέτες στα λάστιχα δε θα έβαζε…

στις εποχες που αναφερεις ηταν μηχανικος στο τμημα κινητηρων  :)
υπαρχει και το σχετικο βιντεο που τον επισκεπτεται ο michael :)
αλλα once αφανας always αφανας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η διαφορά της Φερράρι και της RB στις ευθείες είναι 0.13s σύμφωνα με τα data από το FP1.

Προφανώς δεν έχουν δείξει την ταχύτητά τους ακόμα, αλλά το πιο πιθανό είναι ότι θα έχουμε RB 1-3 και Φερράρι 2-4, εκτός αν κάνει κανέναν μαγικό γύρο ο Λεκλέρκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα εχω καταληξει και νομιζω οτι συμφωνουν και διαφοροι απο το παρων νημα οτι τα sprint weekends εχουν μεγαλυτερο ενδιαφερον απο τα υπολοιπα. Καθως εχω αγωνια να δω τι θα γινει στο Quali της Παρασκευης που υπο αλλες συνθηκες μπορει να μην γραψουμε καν εδω κατα τα 2 πρωτα Practise...Μονο αν γινει κατι αξιο αναφορας συζηταμε και σχολιαζουμε. 

Και το κερασακι της τουρτας ειναι οτι το Σαββατο εχουμε εναν μικρο αγωνα!

 

 

Alpine και HAAS φαινονται πολυ δυνατες!

edit: Ισως δεν εχετε παρει και χαμπαρι οτι εχει Quali...

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιδοφόρο quali από τον albon. Ας ελπίσουμε ότι αύριο δεν θα μείνουμε πάλι στο τέλος του grid, στο sprint race... Από πέρυσι το ίδιο σχεδόν θέμα. Υπάρχουν δοκιμαστικά που το αυτοκίνητο και ο εκάστοτε οδηγός περνάει στο q2 και κυνηγάει q3 (εντάξει πέρυσι είχαμε και τον Γιώργη) και στον αγώνα μετά καταστροφή. 🫣 Παναθεμα το race pace μας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λιγο ντροπη παλικαρια της κερκιδας να πανυγηριζετε οταν καποιος καταληγει στον τοιχο, ουτε εγω ειμαι φαν του χαμιλτον αλλα ελεος καπου

Επεξ/σία από Anubis13
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Anubis13 είπε

Λιγο ντροπη παλικαρια της κερκιδας να πανυγηριζετε οταν καποιος καταληγει στον τοιχο, ουτε εγω ειμαι φαν του χαμιλτον αλλα ελεος καπου

 

Από το Silverstone και τους Άγγλους ξεκίνησε αυτό, όταν έστειλε ο Hamilton τον Verstappen στο νοσοκομείο πέρυσι. Μέχρι και φέτος, γιούχαραν τον Verstappen στο τέλος των χρονομετρημένων οι Άγγλοι, ε... Φυσικό επακόλουθο είναι το σημερινό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως το έχασε o Hamilton, στο συγκεκριμένο σημείο, νομίζω ότι τον πρόδωσαν τα ελαστικά, είχαν ψιλο-λιώσει από τις συνεχομένες προσπάθειες που έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...