Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, manos256 είπε

Ρε παιδιά άσχετο αλλά ο παππούς που αναφέρετε συνέχεια ποιος είναι ; 🤣

ΕΝΑΣ είναι ο @papp0us και θαυμαστα τα βουντού του ....
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
16 ώρες πριν, stolenweapon είπε

Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι η Φερράρι τείνει να δίνει προτεραιότητα στον Σαινθ.

Ο Μπινότο φαίνεται ότι συμπαθεί περισσότερο τον Σάινθ, γιατί δεν αντιτίθεται ποτέ στο management (πέρα από την στρατηγική), και όσο πάει θέλει να κάνει το Vettel treatment στον ίδιο οδηγό που έμμεσα έδιωξε τον Vettel.

Και εγώ αυτό πίστευα στην αρχή μέχρι που του δώσανε την εντολή να κρατήσει τους άλλους 10 μήκοι αυτοκινήτων πίσω. Αν το έκανε και το κατάφερνε (που δεν το νομίζω) ο Binotto και η ομάδα του θα φαινόντουσαν σαν ιδιοφυΐες που παίζουν την στρατηγική σαν βιολή. Με την κάπως απότομη ( και δίκαιη ) άρνηση του Sainz, φάνηκαν σαν κλόουν και άσχετοι. 

Μόνο αυτό το γεγονός, ακόμα και αν όντως είχαν προτίμηση στον Sainz, νομίζω πως αλλάζει το κλίμα υπέρ του Leclerc τώρα. Αν είναι να είναι και οι δύο αυθάδεις και ανυπάκουοι, μάλλον θα προτιμήσουν τον καλύτερο ο οποίος είναι αναμφισβήτητα ο Leclerc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/7/2022 στις 8:56 ΠΜ, mandos είπε

 

@ekrepaliευχαριστώ

Ενω γνωρίζεις πολύ καλά οτι συζητούσαμε για τον οδηγό (Χάμιλτον) αν έκανε λάθος η Mercedes ή όχι και μαλιστα εγραψες "Τι έγινε όμως φέτος; Η Μερκ έκανε λάθος. Δεν είναι ούτε ντροπή ούτε κακό. Ούτε έγινε χειρότερος οδηγός ο HAM. Η Merc είναι best of the rest. Θα ανακάμψουν, αλλά για την ώρα that's it.' παραθέτεις ένα κείμενο με λαθος της Mercedes για το αμάξι... Που και εγώ συνηγορω σ αυτό και μάλιστα έγραψα τα λόγια του Toto Wolff...

Κάπου μπερδεύτηκες, αλλά δεν πειράζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nhzt είπε

Η Merc είναι best of the rest.

To best of the rest αναφέρεται στις εκτός top3 big3 ομάδες.

Best of the rest είναι ανάλογα τη πίστα κάποια από McLaren, Alpine, Alfa Romeo.

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nhzt είπε

Κάπου μπερδεύτηκες, αλλά δεν πειράζει...

 

Στις 13/6/2022 στις 3:56 ΜΜ, mandos είπε

Τι έγινε όμως φέτος; Η Μερκ έκανε λάθος. Δεν είναι ούτε ντροπή ούτε κακό. Ούτε έγινε χειρότερος οδηγός ο HAM. Η Merc είναι best of the rest. Θα ανακάμψουν, αλλά για την ώρα that's it.

Δεν συζητούσαμε για τον Hamilton. Άσχετα με το ποιον οδηγό προτιμώ ο HAM παραμένει ένας από τους καλύτερους. Έγραψα ξεκάθαρα ότι ΔΕΝ έγινε χειρότερος αλλά ότι η ομάδα έκανε λάθος.

Πέρα από το χαβάλε και τις insomnio-γκρίνιες, το να πει κάποιο ότι ο HAM είναι κακός οδηγός σημαίνει ότι δεν έχει ιδέα από F1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που δε σχολιάστηκε αρκετά ;) 

Με το στανιό pole, με το στανιό νίκη αλλά Sainz  Σάββατο, Sainz Κυριάκα ε αρχίζει και βαριέται ο φίλαθλος.

Ία - ία η κυριαρχία!

Spoiler

Νομίζω είναι προφανές αλλά αφήνω και αυτό, γιατί ώρες ώρες φοβάται το μάτι μου.

Χιουμοριστικό είναι...

99955209_HamSainz.jpg.47b2344ab52d753f3b1a2a45766e6c4e.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην Alfa του Zhou εντωμεταξύ, "αστόχησε" και το rollover bar πάνω απο το κεφάλι του που σημαίνει οτι χωρίς το Halo, είναι πολύ πιθανό να είχε γίνει σάντουιτς τώρα ο Κινέζος.

Το θέμα βέβαια είναι αν οι ομάδες στηριζόμενες στο Halo έχουν αποδυναμώσει το Rollover bar , που κανονικά πρέπει να αντέχει 12.5 τόνους (!) για να μειώσουν το βάρος, αλλα στο WFT1 που διάβασα το άρθρο, λένε οτι η Alfa πέρασε κανονικά τα Crash test στην αρχή της χρονιάς.

https://wtf1.com/post/this-is-the-biggest-concern-about-zhous-british-gp-crash/

σκέρι αζ φάκ.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Κάτι που δε σχολιάστηκε αρκετά ;) 

Με το στανιό pole, με το στανιό νίκη αλλά Sainz  Σάββατο, Sainz Κυριάκα ε αρχίζει και βαριέται ο φίλαθλος.

Ία - ία η κυριαρχία!

  Απόκρυψη περιεχομένων

Νομίζω είναι προφανές αλλά αφήνω και αυτό, γιατί ώρες ώρες φοβάται το μάτι μου.

Χιουμοριστικό είναι...

99955209_HamSainz.jpg.47b2344ab52d753f3b1a2a45766e6c4e.jpg

Δεν υπάρχει τέτοιο άρθρο φίλε, edit είναι.

Το αληθινό άρθρο αναφέρεται σε έναν άλλο οδηγό:

 

Screenshot 2022-07-07 7.01.18 PM.png

 

Screenshot 2022-07-07 7.05.10 PM.png

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, merphi είπε

Και εγώ αυτό πίστευα στην αρχή μέχρι που του δώσανε την εντολή να κρατήσει τους άλλους 10 μήκοι αυτοκινήτων πίσω.

Aν πατούσε γκάζι ο Λεκλέρ την ώρα που ο Σάινθ έκοβε ταχύτητα και τα 10 μονοθέσια απόσταση γίνονταν κατά λάθος 12-13 μονοθέσια απόσταση... θα πεταγόταν ο Τότο στη μετάδοση φωνάζοντας 'Νο Μichael... this is so not right'. 🤣  Άσχετα που στο παρελθόν ο Μπότας είχε δώσει διαφορά στον Χάμιλτον γύρω στα 20 μονοθέσια απόσταση... εκεί όλα ήταν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

To best of the rest αναφέρεται στις εκτός top3 big3 ομάδες.

Best of the rest είναι ανάλογα τη πίστα κάποια από McLaren, Alpine, Alfa Romeo.

Δες λιγο ποιος το έγραψε αυτό... Πάντως όχι εγώ.

4 ώρες πριν, mandos είπε

 

Δεν συζητούσαμε για τον Hamilton. Άσχετα με το ποιον οδηγό προτιμώ ο HAM παραμένει ένας από τους καλύτερους. Έγραψα ξεκάθαρα ότι ΔΕΝ έγινε χειρότερος αλλά ότι η ομάδα έκανε λάθος.

Πέρα από το χαβάλε και τις insomnio-γκρίνιες, το να πει κάποιο ότι ο HAM είναι κακός οδηγός σημαίνει ότι δεν έχει ιδέα από F1.

Το "συζητούσαμε" που έγραψα εννοώ με τον Diinekis21 που έλεγα ότι το λάθος της MERC είναι για το αυτοκίνητο (δηλώσεις Toto) και 'οχι για τον οδηγό. Τότε μπηκες εσύ στην συζήτηση και έγραφες για το λάθος αυτοκίνητο της MERC.

Συμφωνω για τον Hami.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...