Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι η Φερράρι τείνει να δίνει προτεραιότητα στον Σαινθ.

Πέρυσι στην Μοντσα ακούστηκε ότι Λεκλέρ-Μπινότος κονταροχτυπήθηκαν επειδή η Φερράρι θεωρούσε πιο σημαντικό το feedback του Ισπανού, και μάλιστα σε ένα FP ο Λεκλέρ πήγε στο ιατρείο με ζαλάδα από το άγχος. Μάλιστα αναμείχθηκε και ο Nicolas Todt, ο manager του Leclerc.

Επιπλέον παρατήρησα σε ένα post της Φερράρι στο Instagram για τον Leclerc ότι το official account της Santander (που είναι main sponsor) απάντησε "Winners win". Το έσβησαν μετά, αλλά νομίζω ότι κάτι παίζει και εκεί. Προφανώς και η ισπανική τράπεζα θα θέλει να δώσει προτεραιότητα στον Ισπανό οδηγό. Ακούγεται επίσης ότι Λεκλέρ και Μπινότος δεν έχουν καλές σχέσεις γενικότερα λόγω διαφωνιών για το management.

Επιπλέον κύριε Πινότε, όταν κουνάς το δάχτυλο στον άλλον δεν υπάρχει περίπτωση να του λες ότι είσαι περήφανος γι'αυτόν. Του λες "κάτσε ήσυχα ρεμάλι" ή κάτι παρόμοιο.

Ο Μπινότο φαίνεται ότι συμπαθεί περισσότερο τον Σάινθ, γιατί δεν αντιτίθεται ποτέ στο management (πέρα από την στρατηγική), και όσο πάει θέλει να κάνει το Vettel treatment στον ίδιο οδηγό που έμμεσα έδιωξε τον Vettel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Μπινότο δίνει σεμινάρια κακής διαχείρισης. Τόσο ως προς το θέμα τον οδηγών όσο και ως προς τον τρόπο σκέψης της ομάδας. Να βγαίνει και να λέει ότι νταξ είμαστε, δεν πηγαίναμε και για πρωτιά έτσι κι αλλιώς φέτος είναι πραγματικά αστείο.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν καταφέρει ο κλόουν, να φτάσει στο σημείο τον Leclerc, να θέλει να φύγει από τις φοράδες και να κρατήσει τον Sainz, οι μόνοι χαμένοι θα είναι οι φοράδες. Ο Leclerc πιστεύω είναι αρκετά "σκαλιά" πιο πάνω από τον Sainz. Και το σημαντικότερο... μη ξεχνάμε ότι ο Ισπανός είναι ο λεγόμενος "Προδότης" του αγαπητού μας παππού (με ό,τι αυτό συνεπάγεται)! 

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, specre είπε

Αν καταφέρει ο κλόουν, να φτάσει στο σημείο τον Leclerc, να θέλει να φύγει από τις φοράδες και να κρατήσει τον Sainz, οι μόνοι χαμένοι θα είναι οι φοράδες. Ο Leclerc πιστεύω είναι αρκετά "σκαλιά" πιο πάνω από τον Sainz. Και το σημαντικότερο... μη ξεχνάμε ότι ο Ισπανός είναι ο λεγόμενος "Προδότης" του αγαπητού μας παππού (με ό,τι αυτό συνεπάγεται)! 

Αμα καταφέρουν να διώξουν τον Leclerc για να κρατήσουν πρώτο το Sainz θα σταματήσω τα βουντού. Έχω και εγώ καρδιά, θα αρχίσω να τους λυπάμαι.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, manos256 είπε

Ρε παιδιά άσχετο αλλά ο παππούς που αναφέρετε συνέχεια ποιος είναι ; 🤣

Ένα παιδί απο το χωριό, δεν τον ξέρεις. 

Εμένα λένε, είμαι σε Ιερή εκστρατεία να ρημάξω την καριέρα του προδότη Sainz Junior που άφησε το ζεστό σπιτικό της Mclaren για να πάει να το παίξει ντίβα στη φερράρι, και να παρακαλεί να του δώσουν ακόμα ένα γύρο περιθώριο να πιάσει το χρόνο της ψιλοπεθαμένης Mercedes.

Μην πάθει 5 σερί ατυχήματα σε μια σεζόν ο Sainz , αμέσως να με βγάλουν γκαντέμη, και ορίστε τώρα τα αποτελέσματα. Λένε πως φταίω εγώ.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stolenweapon είπε

Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι η Φερράρι τείνει να δίνει προτεραιότητα στον Σαινθ.

Πέρυσι στην Μοντσα ακούστηκε ότι Λεκλέρ-Μπινότος κονταροχτυπήθηκαν επειδή η Φερράρι θεωρούσε πιο σημαντικό το feedback του Ισπανού, και μάλιστα σε ένα FP ο Λεκλέρ πήγε στο ιατρείο με ζαλάδα από το άγχος. Μάλιστα αναμείχθηκε και ο Nicolas Todt, ο manager του Leclerc.

Επιπλέον παρατήρησα σε ένα post της Φερράρι στο Instagram για τον Leclerc ότι το official account της Santander (που είναι main sponsor) απάντησε "Winners win". Το έσβησαν μετά, αλλά νομίζω ότι κάτι παίζει και εκεί. Προφανώς και η ισπανική τράπεζα θα θέλει να δώσει προτεραιότητα στον Ισπανό οδηγό. Ακούγεται επίσης ότι Λεκλέρ και Μπινότος δεν έχουν καλές σχέσεις γενικότερα λόγω διαφωνιών για το management.

Επιπλέον κύριε Πινότε, όταν κουνάς το δάχτυλο στον άλλον δεν υπάρχει περίπτωση να του λες ότι είσαι περήφανος γι'αυτόν. Του λες "κάτσε ήσυχα ρεμάλι" ή κάτι παρόμοιο.

Ο Μπινότο φαίνεται ότι συμπαθεί περισσότερο τον Σάινθ, γιατί δεν αντιτίθεται ποτέ στο management (πέρα από την στρατηγική), και όσο πάει θέλει να κάνει το Vettel treatment στον ίδιο οδηγό που έμμεσα έδιωξε τον Vettel.

Πάνω στα νεύρα, το σκέφτηκα και εγώ αυτό.. Δεν ισχύει όμως. Απλά είναι ανίκανοι και χαζοί ... Πού σημαίνει ότι είναι χειρότερα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Ετσι οπως διαβαζω τη δηλωση του Χαμιλτον εχω την εντυπωση οτι αναφερεται μονο στον Piquet και οχι στους αλλους δυο οδηγους. Κανω λαθος?

 

Νομίζω και στους τρεις αναφέρεται, όμως ο αρθρογράφος είναι τραγικός, το άσπρο μαύρο....

Κωνσταντίνος Ελευθεριάδης....να τον θυμόμαστε...μήπως γράφει και στο insomnia?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...