Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, papp0us είπε

Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλα με 6-7 εγκαταλείψεις, και Safety car 15 γυρους πριν το τέλος, το Ντανιελ ο Ρικιάρντο ο βιαστής των ονείρων μας, τερμάτισε 13 απο τους 14, πίσω απο τον Goatifi.

Αυτά.

Δεν ξέρω αν το πρόσεξες, αλλά πρώτος τερμάτισε ο αγαπητός σου φίλος Carlos Sainz Jr. :) 

Ευτυχώς για τα βουντού στα αναψυκτικά και δεν μεγάλωσε η διαφορά. Ο τίτλος χάθηκε. Επιπλέον, ο Ρικιάρντο είναι washed.

Μπράβο και στον Mick που έκανε εξαιρετική μάχη με τον Μαξ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, giwfys είπε

Πριν 20 χρονια επεφτε γιουχα οταν ειχαμε team orders τωρα πεφτει γιουχα αν δεν εχουμε..

Λες και ζω σε αλλο πλανητη νιωθω

Και τι να έκαναν; Να άφηναν τον σερ κοτσίδα που γυρνούσε 0.5s ταχύτερα να τους περάσει;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Macosj είπε

Ο περεζ είναι απογοήτευση 

τι πίνεις?

ο περες σημερα ηταν μακράν ο καλύτερος οδηγος. 5 γυρους ακομα και θα έπερνε και νικη. 

 

ο σαινθ κέρδισε κάνοντας οτι μπορει για να χασει. υπερβολικά τυχερη νίκη. ουτε αυτος δεν ξερει πως κατάφεραν ολοι να του χαρισουν αυτη τη νικη. η φερραρι ρεσπεκτ ομως, τοσες κακες αποφασεις ειναι δυσκολο να παρεις, τυχαια καποια θα βγει σωστη αλλα αυτοι τα καταφερνουν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν παίζονται. ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.

Θυσίασαν τον LEC; Έβαλαν τον Sainz ο οποίος ήταν πίσω από τον Leclerc και όχι τον race leader? 

Μετά θα ξαναπούν "we'll come back stronger", θα κάνουν ανάλυση του τι έκαναν λάθος και θα το επαναλάβουν τον ακριβώς επόμενο αγώνα.

Πραγματικά ανίκανοι. Δεν τους αξίζει τίτλος.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Δεν παίζονται. ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.

Θυσίασαν τον LEC; Έβαλαν τον Sainz ο οποίος ήταν πίσω από τον Leclerc και όχι τον race leader? 

Μετά θα ξαναπούν "we'll come back stronger", θα κάνουν ανάλυση του τι έκαναν λάθος και θα το επαναλάβουν τον ακριβώς επόμενο αγώνα.

Κάνουν τα αδύνατα δυνατά για να χάσουν και τα 2 πρωταθλήματα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, specre είπε

Ας είναι καλά η μ@λ@κί@ που βαράει τη φοράδα :blink:

εμένα οι οδηγοί της δεν με ενθουσιάζουν. Αν και χρόνια είμαι με την Ferrari δεν νομίζω ότι αυτοί οι δύο οδηγοί είναι του επιπέδου Verstappen και Hamilton. Βάλε και τα τραγικά λάθη της ομάδας και έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα της φετινής ομάδας. 

Πιστεύω οδηγός της ημέρας ήταν ο Hamilton που για ακόμα μια φορά απέδειξε την μεγάλη του οδηγική κλάση. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Και τι να έκαναν; Να άφηναν τον σερ κοτσίδα που γυρνούσε 0.5s ταχύτερα να τους περάσει;

Αν ήταν ποιο γρήγορος ας τον περνούσε στην πίστα. Ολα τα αλλα ειναι καραγκιοζιλίκια. Του χρόνου ας εχουν κόκκινα καβούκια, μπανάνες και POW blocks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, chek2fire είπε

εμένα οι οδηγοί της δεν με ενθουσιάζουν. Αν και χρόνια είμαι με την Ferrari δεν νομίζω ότι αυτοί οι δύο οδηγοί είναι του επιπέδου Verstappen και Hamilton. Βάλε και τα τραγικά λάθη της ομάδας και έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα της φετινής ομάδας. 

Πιστεύω οδηγός της ημέρας ήταν ο Hamilton που για ακόμα μια φορά απέδειξε την μεγάλη του οδηγική κλάση. 

O Sainz σίγουρα δεν είναι σε αυτό το επίπεδο, αλλά ο Leclerc είναι. Η ατυχία του είναι σε άλλο επίπεδο αυτή την σεζόν, και ουσιαστικά το μόνο λάθος που έχει κάνει είναι στην Imola.

Ο Leclerc έχει αποδείξει ότι είναι σε εκείνο το επίπεδο από το 2019 κατά την άποψή μου. 

Αλλά αλήθεια είναι ότι με τέτοια λάθη όποιος οδηγός και να ήταν δεν θα υπήρχε πιθανότητα να πάρει τίτλο με την φοράδα φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stolenweapon είπε

O Sainz σίγουρα δεν είναι σε αυτό το επίπεδο, αλλά ο Leclerc είναι. Η ατυχία του είναι σε άλλο επίπεδο αυτή την σεζόν, και ουσιαστικά το μόνο λάθος που έχει κάνει είναι στην Imola.

Ο Leclerc έχει αποδείξει ότι είναι σε εκείνο το επίπεδο από το 2019 κατά την άποψή μου. 

Αλλά αλήθεια είναι ότι με τέτοια λάθη όποιος οδηγός και να ήταν δεν θα υπήρχε πιθανότητα να πάρει τίτλο με την φοράδα φέτος.

ο lecler δεν έχει ψυχραιμία και έχει κάνει άπειρα λάθη όταν το πιέσουν. Βγαίνει εύκολα εκτός πίστας κάνει οδηγικά λάθη. Δεν είναι τώρα επιπεδο hamilton verstappen

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...