Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.sport24.gr/auto24/motorsports/o-kianoy-rivs-symmetechei-se-nea-seira-gia-ti-formula-1.9678047.html

Αναφορά σε κείμενο

Μετά το «Drive to Survine» του Netflix, η Disney+ ετοιμάζει τη δική της σειρά τεσσάρων επεισοδίων με θέμα τη Formula 1 - και στο πλαίσιο των γυρισμάτων της, πρόσφατα ο αστέρας του Χόλιγουντ Κιάνου Ριβς πήρε συνέντευξη από τον Λούκα ντι Μοντεζέμολο.

Έχει και εκεί επιρροή η Liberty?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι παίχτηκε με τον Νέλσον Πικέ και τον Κοτσίδα? Γιατί βγήκε τώρα στη δημοσιότητα? Παίζει κάποιο ρόλο που η κόρη του βγαίνει με τον Μαξ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Τι παίχτηκε με τον Νέλσον Πικέ και τον Κοτσίδα? Γιατί βγήκε τώρα στη δημοσιότητα? Παίζει κάποιο ρόλο που η κόρη του βγαίνει με τον Μαξ? 

https://www.urbandictionary.com/define.php?term=Neguinho

Μάλλον τα media ψάχνουν θέμα. Δεν ξέρω τι σκεφτόταν ο γερο-Πικέ αλλά η καταχώρηση στο link (απο το 2010) λέει ότι έχει πιο καθημερινή χρήση στα βραζιλιάνικα

Επεξ/σία από mandos
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Τι παίχτηκε με τον Νέλσον Πικέ και τον Κοτσίδα? Γιατί βγήκε τώρα στη δημοσιότητα? Παίζει κάποιο ρόλο που η κόρη του βγαίνει με τον Μαξ? 

Αναφερόταν σε όλους τους οδηγούς με τα ονόματά τους αλλά έλεγε τον κοτσίδα "blacky" (σε μετάφραση).

On the same topic, o Piquet είναι με διαφορά ο πιο underrated οδηγός που έχει περάσει στην F1. 3 τίτλους πήρε και οι μισοί "fans" ούτε που τον ξέρουν, πέρα ίσως από το overtake του στην Ουγγαρία το 1986 στον Senna.  

Επιπλέον, FWIW, είδα ένα βιντεάκι που έδειχνε την τηλεμετρία του Leclerc. Σε κάποιο σημείο έφτασε 344km/h με DRS. Το νέο φτερό της Φερράρι κάνει δουλειά απ'ότι φαίνεται.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τον άνθρωπο του πνεύματος τον Piquet που δεν μπορούν να χωνέψουν οτι ειπε "αραπάκο" τον Hamilton. Καλός οδηγός, σκατάνθρωπος. Ο τύπος έχει πεί Gay τον Senna, ξεμωραμένο τον Enzo Ferrari και άσχημη τη γυναίκα του. Και καλα τα πρώτα 2, απο το τρίτο πως επιβίωσε; Έχει 7 ζωές σαν γάτα;

Τσετλεμαν σκέτος.

Αντε τώρα να είσαι ο Φερστάπεν και να έχεις πατέρα τον Γιος και πεθερό αυτόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, papp0us είπε

Αντε τώρα να είσαι ο Φερστάπεν και να έχεις πατέρα τον Γιος και πεθερό αυτόν. 

Kαι να μεγαλωνεις το παιδι του Kvyat... Γιατι η Kelly Piquet(κορη του Nelson) που ειναι τωρινη γκομενα του Max, εχει παιδι με τον Kvyat απο το 2019...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, haHa είπε

Kαι να μεγαλωνεις το παιδι του Kvyat... Γιατι η Kelly Piquet(κορη του Nelson) που ειναι τωρινη γκομενα του Max, εχει παιδι με τον Kvyat απο το 2019...

Τα παιδιά αυτών των ανθρώπων τα μεγαλώνουν κάποιοι άλλοι άνθρωποι συνήθως Λατίνοι στην καταγωγή με το ανάλογο αντίτιμο. Ούτε Μάνα ούτε πατέρας καλά για τον Max δεν το συζητώ καν (ανάθεμα αν το έχει δει μία φορά). 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, liakinen είπε

Τα παιδιά αυτών των ανθρώπων τα μεγαλώνουν κάποιοι άλλοι άνθρωποι συνήθως Λατίνοι στην καταγωγή με το ανάλογο αντίτιμο. Ούτε Μάνα ούτε πατέρας καλά για τον Max δεν το συζητώ καν (ανάθεμα αν το έχει δει μία φορά). 


Μια χαρα το εχει δει αρκετες φορες(βασικα ειναι σαν οικογενεια, πανε μαζι διακοπες κλπ) :


image.png.06a074b615361ea69d729fe9afccd084.png

 

image.png.2cf183a859413eb66f3d77bb68709d92.png

 

Η τουρτα του Μαξ στα γενεθλια του ειχε φωτο της οικογενειας (Max, Kelly Piquet, κορη Kvyat): 

image.png

Επεξ/σία από haHa
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, haHa είπε


Μια χαρα το εχει δει:


image.png.06a074b615361ea69d729fe9afccd084.png

 

image.png.2cf183a859413eb66f3d77bb68709d92.png

 

Η τουρτα του Μαξ στα γενεθλια του ειχε φωτο της οικογενειας (Max, Kelly Piquet, κορη Kvyat): 

image.png

Δεν του το είχα. Αν και είμαι φαν του (για το ταλέντο στην οδήγηση και μόνο) σαν χαρακτήρα το έκοβα σαν Μ@λ@κα, κολλημένο, σνομπ, βαρετό, δήθεν κτλ. 

Ωραίο post έκανες. 

Ανέβηκε στην εκτίμηση μου. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό ποστ από τον γελαστούλη φίλο μας. 
Σαφώς κι ανέβηκε πολλά κλικ στην εκτίμηση μου, μπορεί να είμαστε Tifosi αλλά τα καλά να τα λέμε!

Επίσης, όσον αφορά το δράμα που ζει η F1 (που έχει τόσα GP σε χώρες που καταπατώνται ανθρώπινα δικαιώματα) και η Mercedes με τις δηλώσεις Piquet, για να δούμε τι λέει ένας ντόπιος για τη σημασία της λέξης. 
Αλλά κάπως πρέπει να επαναφέρουμε τον Άγγλο στο προσκήνιο λόγω του επικείμενου GP..

36BF1714-8A0C-4269-9655-5B4DC0980E0F.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, ghostrider είπε

@papp0us πες μου πως εφτασε μεχρι το FOS η χαρη σου .....
φωτια στα σαββατοκυριακααααα...
μερσεντες να μην τερματισουυν ....

 

Τσακμακο-Petronas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ghostrider είπε

@papp0us πες μου πως εφτασε μεχρι το FOS η χαρη σου .....
φωτια στα σαββατοκυριακααααα...
μερσεντες να μην τερματισουυν ....

 

Μην αρπάξουν φωτιά, αμέσως να τα βγάλετε αναξιόπιστα.

 

Εχω ήδη στο μυαλό μου την εξέλιξη του βρετανικού GP για τον προδότη.

200.gif

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...