Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mandos είπε

Πρόσεχε τι εύχεσαι! Μόλις αφήσουν τον Τομπάζη θα πιάσουν τον Hamilton.

αυτά καλό είναι να τα μοιραζόμαστε νωρίτερα με τους υπόλοιπους ε! :)

Άντε να έρθει επιτέλους ο αγώνας να ξαναπιάσουμε τα DNF των Verstappen και Leclerc και να βρίζουμε τους strategists της φοράδας!

https://weather.com/weather/tenday/l/95e08428de2e195b3bdfb30cc520e76027d950b077ad600c106605baf73a2399#detailIndex5

Πολύ πιθανόν αγώνα με βροχή να έχουμε πάλι 👀

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, stolenweapon είπε

Άντε να έρθει επιτέλους ο αγώνας να ξαναπιάσουμε τα DNF των Verstappen και Leclerc και να βρίζουμε τους strategists της φοράδας!

https://weather.com/weather/tenday/l/95e08428de2e195b3bdfb30cc520e76027d950b077ad600c106605baf73a2399#detailIndex5

Πολύ πιθανόν αγώνα με βροχή να έχουμε πάλι 👀

 

Κατσε να βάλω φωτιά στο Thread.
Hamilton GOAΤ. Το DAS ήταν παράνομο. Η μερσεντες έχει βύσμα στη FIA. Ο Verstappen είναι οδηγάρα, αλλα έχει και η Rebull βύσμα στη FIA. Ο Rusell έχει γκόμενο τον Τοτο και ξεφτύλισε τον "Goat". Μπινότο πούλα. Η Ferrari έχει κρυμμένα άλογα στον κινητήρα, τώρα με τις αναβαθμίσεις θα τα ανοίξει ολα.

Στοπ μπιτσινγκ αμπάουτ πορποισινγκ

KAIIIIIIII

"Τομπάζης".

Θα γυρίσω σε μια βδομάδα που θα του έχετε βάλει φωτιά.

 

Νωρίς είναι ακομα για τον καιρό μωρέ, θα δείξει. Το θετικό είναι οτι θα έρθουν οι πιο πολλοι με αλλαγές (απεριόριστο budget) και μπορεί να έχουμε τίποτα καινούργιο, ποιος ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 λεπτά πριν, papp0us είπε

Κατσε να βάλω φωτιά στο Thread.
Hamilton GOAΤ. Το DAS ήταν παράνομο. Η μερσεντες έχει βύσμα στη FIA. Ο Verstappen είναι οδηγάρα, αλλα έχει και η Rebull βύσμα στη FIA. Ο Rusell έχει γκόμενο τον Τοτο και ξεφτύλισε τον "Goat". Μπινότο πούλα. Η Ferrari έχει κρυμμένα άλογα στον κινητήρα, τώρα με τις αναβαθμίσεις θα τα ανοίξει ολα.

Στοπ μπιτσινγκ αμπάουτ πορποισινγκ

KAIIIIIIII

"Τομπάζης".

Θα γυρίσω σε μια βδομάδα που θα του έχετε βάλει φωτιά.

 

Νωρίς είναι ακομα για τον καιρό μωρέ, θα δείξει. Το θετικό είναι οτι θα έρθουν οι πιο πολλοι με αλλαγές (απεριόριστο budget) και μπορεί να έχουμε τίποτα καινούργιο, ποιος ξέρει.

ξεχασες να αναφερεις τον Καρλος "Προδοτη" Σαινθ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Spect~ είπε

ξεχασες να αναφερεις τον Καρλος "Προδοτη" Σαινθ

μην ξεχνας και τον περεζ .. προδοτη μεξικανε. τεκιλα να πινεις νερο να γινεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, amberis είπε

Για να πετάξω και ένα συνθηματικό να δω πόσοι εδώ μέσα είναι παλιοί τηλεοπτικοί μύστες της F1
Υπάρχει κάποιο παλικάρι που έχει δει ποτέ στην ζωή του δοκιμαστικά και αγώνα Grand Prix της F1 απο τα Kiosque/Tequila;

Πόσο παλιοί? Βλέπω F1 περιστασιακά ξεκινώντας απ' το 1988 σε ασπρόμαυρη τηλεόραση στο χωριό και φανατικά απ' το 1991. 

 

Σε άλλα νέα η RB έδιωξε τον Juri Vips για ρατσιστικό σχόλιο

289627688_5294089003970879_7614491482003

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Πόσο παλιοί? Βλέπω F1 περιστασιακά ξεκινώντας απ' το 1988 σε ασπρόμαυρη τηλεόραση στο χωριό και φανατικά απ' το 1991. 

 

Σε άλλα νέα η RB έδιωξε τον Juri Vips για ρατσιστικό σχόλιο

289627688_5294089003970879_7614491482003

Λιγο τραγικο το να μην μπορεις να πεις συγκεκριμενες λεξεις γιατι θα πεσουν να σε φανε. Λες και το αν εισαι καλος ανθρωπος, ρατσιστης κλπ φαινεται απο αυτα που λες και οχι απο αυτα που κανεις. Τραναχτο παραδειγμα το παπαδαριο . Ανθρωποι του "θεου" και των ανηλικων (οχι ολοι προφανως)

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Εγω.

Άρχοντα σε παρακαλώ δώσε μερικές πληροφορίες παραπάνω.Τι ακριβώς είναι τα Kiosque/Tequila και τι-πως ακριβώς έβλεπες F1 σε αυτά.Για να δούμε,είσαι όντως άρχοντας ή μας λες ψέμματα;Αν αποδειχτεί πως όντως είσαι άρχοντας,τότε περνάς στην θέση των τηλεοπτικών σεβάσμιων και η γνώμη σου για την F1 είναι όχι μόνο σεβαστή απο πλευράς μου αλλά μη αντιπαραθέσιμη.Μόνο και μόνο αν μου αποδείξεις πως είσαι τηλεοπτικός μύστης,δεν θα έχω κανέναν απολύτως λόγο να κάνω αντιπαράθεση μαζί σου περι όσων συμβαίνουν σήμερα στην F1.Ακόμη και να λοιδορήσεις τα σχολιά μου,δεν θα σε "κατηγορήσω".Αντίθετα θα σου πω γειά σου άρχοντα!!!! Γιατί πρέπει κάποια στιγμή να ξεχωρίσει η ήρα απο το σιτάρι.Να δούμε απο ποια θέση σχολιάζει ο καθένας,για να μην υφίσταται η γνωστή παροιμία "αφεντικά και δούλοι,σκάτα γινήκαμε ούλοι"

Περιμένω απάντηση

21 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Πόσο παλιοί? Βλέπω F1 περιστασιακά ξεκινώντας απ' το 1988 σε ασπρόμαυρη τηλεόραση στο χωριό και φανατικά απ' το 1991

Κάνε λιγάκι υπομονή.Περιμένω απο τον Witcher1st μια απάντηση.Μόλις μου την δώσει,θα διαβάσεις πράγματα και θα μείνεις με το στόμα ανοιχτό

Επεξ/σία από amberis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, amberis είπε

Κάνε λιγάκι υπομονή.Περιμένω απο τον Witcher1st μια απάντηση.Μόλις μου την δώσει,θα διαβάσεις πράγματα και θα μείνεις με το στόμα ανοιχτό

Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι δεν έχει νόημα αυτό που κάνεις. Δεν λέει κάτι το πόσα χρόνια παρακολουθείς F1. Μπορεί να είσαι 50 χρονών και να γράφεις μ@λ@κιες και από την άλλη να είσαι 20 με συγκροτημένο λόγο και σκέψη.

Αυτό ισχύει παντού και ειδικά σε αυτούς που ρωτάνε "πόσο χρονών είσαι" όταν υπάρχει αντιπαράθεση ή θέλουν να μειώσουν τα επιχειρήματα κάποιου προτάσσοντας το νεαρό της ηλικίας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και το υφος δεν εχει νοημα , Εδω μεσα εχουμε παραθεσει πολλες αντιθετες αποψεις , ακομα και οπαδισμο (οπως χαρακτηριστηκε απο καποιους) . Και παρ'ολα αυτα δεν ειχαμε παρεξηγησεις ουτε υπηρχε τετοιο υφος .

Νομιζω οτι δεν χρειαζεται κανενας να αποδειξει κατι .

Εγω ειμαι ασχετος με formula 1 , παρακαλουθω μολις απο το 2021 στα 40 μου χρονια . Και εχω παρει θεση πολλες φορες εδω μεσα στη συζητηση . Αυτο σημαινει οτι πρεπει να μην εχω αποψη ή να μην υποστηριζω την ομαδα που θελω;;;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Nabuko είπε

Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι δεν έχει νόημα αυτό που κάνεις. Δεν λέει κάτι το πόσα χρόνια παρακολουθείς F1. Μπορεί να είσαι 50 χρονών και να γράφεις μ@λ@κιες και από την άλλη να είσαι 20 με συγκροτημένο λόγο και σκέψη.

Αυτό ισχύει παντού και ειδικά σε αυτούς που ρωτάνε "πόσο χρονών είσαι" όταν υπάρχει αντιπαράθεση ή θέλουν να μειώσουν τα επιχειρήματα κάποιου προτάσσοντας το νεαρό της ηλικίας. 

Η ταπεινή μου γνώμη είναι πως ο καθένας πρέπει να φέρει μια ταμπελίτσα που να γράφει απο ποια θέση ομιλεί.Δεν γίνεται π.χ. να έχει την ίδια βαρύτητα ο λόγος του μπουφετζή με του μηχανικού,της νοικοκυράς με του εμπειρογνώμονα.Δεν γίνεται να βγαίνεις και να ειρωνεύεσαι-λοιδωρείς το σχόλιο του οποιοδήποτε βαφτιζοντάς τον ως τρολ επειδή νιώθεις πως είσαι γνώστης της F1 και η γνώση σου ξεκίνησε την εποχή που απέκτησες smartphone,wifi σύνδεση και ertflix.Εγώ δηλώνω παρών και μύστης της F1 όσο αφορά το τηλεοπτικό κομμάτι,για αυτό και βγήκα και έχωσα στον Τομπάζη,διότι άλλα πράγματα περίμενα να δω τηλεοπτικά και άλλα είδα.Ως τηλεοπτικός μύστης έχω απαιτήσεις και όταν ο κάθε Τομπάζης δεν μπορεί να μου τις καλύψει έχω το δικαίωμα να του τα χώνω.Πως προκύπτει αυτό το δικαίωμα; Απο το γεγονός πως η F1 εκτός όλων των άλλων είναι και ένα τηλεοπτικό προιόν.Αν στην FIA δεν σέβονται τους τηλεθεατές τότε και εκείνοι δεν θα την σεβαστούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, amberis είπε

Η ταπεινή μου γνώμη είναι πως ο καθένας πρέπει να φέρει μια ταμπελίτσα που να γράφει απο ποια θέση ομιλεί.Δεν γίνεται π.χ. να έχει την ίδια βαρύτητα ο λόγος του μπουφετζή με του μηχανικού,της νοικοκυράς με του εμπειρογνώμονα.Δεν γίνεται να βγαίνεις και να ειρωνεύεσαι-λοιδωρείς το σχόλιο του οποιοδήποτε βαφτιζοντάς τον ως τρολ επειδή νιώθεις πως είσαι γνώστης της F1 και η γνώση σου ξεκίνησε την εποχή που απέκτησες smartphone,wifi σύνδεση και ertflix.Εγώ δηλώνω παρών και μύστης της F1 όσο αφορά το τηλεοπτικό κομμάτι,για αυτό και βγήκα και έχωσα στον Τομπάζη,διότι άλλα πράγματα περίμενα να δω τηλεοπτικά και άλλα είδα.Ως τηλεοπτικός μύστης έχω απαιτήσεις και όταν ο κάθε Τομπάζης δεν μπορεί να μου τις καλύψει έχω το δικαίωμα να του τα χώνω.Πως προκύπτει αυτό το δικαίωμα; Απο το γεγονός πως η F1 εκτός όλων των άλλων είναι και ένα τηλεοπτικό προιόν.Αν στην FIA δεν σέβονται τους τηλεθεατές τότε και εκείνοι δεν θα την σεβαστούν

οταν λες τηλεοπτικο μυστης , εννοεις πως πληρωνεις f1tv pro , για να παρακολουθεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, tempes είπε

Αυτο σημαινει οτι πρεπει να μην εχω αποψη ή να μην υποστηριζω την ομαδα που θελω;;;

Βεβαίως θα έχεις άποψη,βεβαίως και θα την λες,βεβαίως και θα υποστηρίζεις οποιαδήποτε ομάδα θέλεις,βεβαίως και θα ζητωκραυγάζεις τον οδηγό που επιθυμείς.Δεν έχεις όμως το δικαίωμα να βαφτίζεις τρολ τον οποιοδήποτε σχολιαστή που εκφέρει διαφορετική άποψη,άποψη που κεντρίζει τον εγωισμό σου και ενδεχομένως το πατριωτικό σου αίσθημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...