Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, specre είπε

Ευτυχώς την πλήρωσε ο Perez μόνο από τα βουντού του παππούλη μας. Η μικρότερη ζημιά για τη φοράδα σήμερα πιστεύω. Και ο κλάψας στο βάθρο για να σταματήσει να κλαίει για λίγο :P

τωρα ειναι που θα κλαιει πιο πολυ.

 

11 ώρες πριν, GoMaR είπε

Παντως αν ο λεκ δε μλκζοταν με τα λαθη ο λεκ θα τερματιζε πιο ψηλα πιστευω.

trust the ferrari charles ....

 

11 ώρες πριν, Gulik είπε

Γυρολόγιο Mercedes σχεδόν ίδιο με γυρολόγιο Verstappen, απίστευτη βελτίωση, έφτασαν σχεδόν τον ανταγωνισμό.

θα δουλευει το νεο καλωδιωτο πατωμα .. συντομα θα εχει τοσα καλωδια που θα ονομαστει η γεφυρα της FIA .....

 

11 ώρες πριν, papp0us είπε

Την ίδια ώρα, με το ζόρι κερδίσαμε τον Latifi. Τι έγινε Norris; Τι έγινε αγόρι μου;

και σου ειπα προσεχε το ζωμο που φτιαχνεις στο τσουκαλι ... οριστε τα αποτελεσματα ... πηγε το παιδι ηπιε οσο εσυ δεν προσεχες και εφαγε και 5 sec ποινη γιατι ετρεχε στα πιτ :P  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ghostrider είπε

και σου ειπα προσεχε το ζωμο που φτιαχνεις στο τσουκαλι ... οριστε τα αποτελεσματα ... πηγε το παιδι ηπιε οσο εσυ δεν προσεχες και εφαγε και 5 sec ποινη γιατι ετρεχε στα πιτ :P  :P

Θα με πεθάνουν ρε οι αλήτες , πάνω στο άνθος της ηλικίας μου. Αντί να ζούμε στην αγωνία για το αν θα πάρουμε κάνα πόντιουμ , βολοδέρνουμε στα χωράφια.

είχα και πολλές ελπίδες για φέτος λόγω αλλαγής κανονισμών, αλλά μάλλον σε κακό μας βγήκε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εντυπωσιάστηκα από Σάινθ. Περίμενα 100% να πέσει σε κάποια μπαριέρα.

Λεκλέρ βγήκε πίσω από το τρενάκι, αλλά τουλάχιστον μόλις το πέρασε του έκατσε SC, άρα το απαράδεκτο pit stop τουλάχιστον του "γύρισε πίσω" από τον θεούλη Tsunoda. Δεν πιστεύω ότι ήταν για καμία θέση παραπάνω πάντως, η Merc έκανε εξαιρετικό αγώνα.

Alonso δυστυχώς λιγότερος απ όσο περίμενα (τώρα η Alpine φταίει, τα ελαστικά...)

Κάτι πρέπει να κάνει η Ferrari με την τελική, δεν γίνεται με τριπλό DRS απλά να κατεβάζει 0,3 sec από τον μπροστινό και να τα χάνει αμέσως... Γενικά ποτέ δεν ήμουν με Red Bull, αλλά και από άποψη θεάματος, δεν γίνεται να νικάει συνεχώς φέτο, κάντε κάτι! Όποιος μπορεί, η Merc δηλαδή σε μερικά GP αν συνεχίσει έτσι, γιατί τη Ferrari δε τη βλέπω...

Επίσης διάβασα για την παρέμβαση της FIA για το porpoising. Εφαρμόστηκε κιόλας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, ~mxls~ said:

παρότι η κόντρα μας φέτος επικεντρώνεται με τα μαμόθρεφτα της Φερράρι, το μπιφ μεταξύ ρεδμπουλικών και της μαFIA της Mercedes δεν παύει

 

Μετά έκανε κι άλλο στόρι και έβριζε άλλη μάρκα... 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Επίσης διάβασα για την παρέμβαση της FIA για το porpoising. Εφαρμόστηκε κιόλας;

Σε αυτό το GP μάζεψαν δεδομένα για να βρουν τα όρια. Απο το επόμενο όσοι χοροπηδάνε θα ανέβουν σε ύψος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Εντυπωσιάστηκα από Σάινθ. Περίμενα 100% να πέσει σε κάποια μπαριέρα.

Λεκλέρ βγήκε πίσω από το τρενάκι, αλλά τουλάχιστον μόλις το πέρασε του έκατσε SC, άρα το απαράδεκτο pit stop τουλάχιστον του "γύρισε πίσω" από τον θεούλη Tsunoda. Δεν πιστεύω ότι ήταν για καμία θέση παραπάνω πάντως, η Merc έκανε εξαιρετικό αγώνα.

Alonso δυστυχώς λιγότερος απ όσο περίμενα (τώρα η Alpine φταίει, τα ελαστικά...)

Κάτι πρέπει να κάνει η Ferrari με την τελική, δεν γίνεται με τριπλό DRS απλά να κατεβάζει 0,3 sec από τον μπροστινό και να τα χάνει αμέσως... Γενικά ποτέ δεν ήμουν με Red Bull, αλλά και από άποψη θεάματος, δεν γίνεται να νικάει συνεχώς φέτο, κάντε κάτι! Όποιος μπορεί, η Merc δηλαδή σε μερικά GP αν συνεχίσει έτσι, γιατί τη Ferrari δε τη βλέπω...

Επίσης διάβασα για την παρέμβαση της FIA για το porpoising. Εφαρμόστηκε κιόλας;

Χτες η ferrari του leclerc είχε την μεγαλύτερη τελική όλων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Άρα μένουμε στο ότι απλά το (2ο) παιδί δε μπορεί, οκ. :-) 

ο sainz είχε νομίζω κάπου 9-10χμ λιγότερη τελική απο leclerc λόγω άλλου setup προφανώς... 

Χτες ή δεν μπορούσε ή δεν ήθελε να ρισκάρει άλλη μια εγκατάλειψη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panagiotis_ είπε

ο sainz είχε νομίζω κάπου 9-10χμ λιγότερη τελική απο leclerc λόγω άλλου setup προφανώς... 

Χτες ή δεν μπορούσε ή δεν ήθελε να ρισκάρει άλλη μια εγκατάλειψη...

ο Sainz έκανε τον τέλειο αγώνα για να μην αγχώσει τον Verstappen καθόλου. πήγαινε λες και πάμε παρέα για μπάνιο, παρέα στον γάμο κτλ. φτάνω κοντά σου, να ξέρεις πως είμαι πίσω σου και να μην αγχωθείς που θα με χάσεις. ποτέ δεν προσπάθησε να τον αγχώσει. εάν ήταν ανάποδα, ο Max θα έκοβε από κερμπ, θα πίεζε στα φρένα κτλ αρκεί να τον αγχώσει τον άλλον. ο Max απλά τον είχε πίσω το, ποτέ δεν ίδρωσε για το εάν θα τον περάσει ο Sainz.

ΥΓ εάν η Ferrari δεν έβαζε τον Sainz για να αλλάξει λάστιχα και τον άφηνε πρώτο μπροστά από τον Max, θα είχε λάστιχα ο Ισπανός να μην χάσει την θέση του από τον Hamilton; γιατί τα σκληρά τα πήγε καλά η Ferrari και δεν τα έτρωγε όπως η Red Bull...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...