Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tommy^ είπε

Πλάκα κανεις;

Ποιος άλλος θα έπαιρνε 2 pole positions πέρσι με το μπρίκι της Φερραρι;
Και μάλιστα η μια στο Μονακό.

Στο Μονακο περυσι δεν ήταν κατι το τρομερό: ο οποιοσδήποτε εκανε 0.035s (λιγότερο απο μισο δεκατο) πιο γρήγορο χρονο απο τον Sainz στην αλλη Φερραρι, θα επαιρνε pole με Ferrari. 

Ειχε ταχυτατο μονοθεσιο η Φερράρι πέρυσι στο Μονακο. 

375928207_Screenshot_20220613-212120_SamsungInternet.jpg.c84c43ff664cda9ba74d4f50be85c43c.jpg

 

 

 

Στο Baku περυσι αρκουσε καποιος να ηταν κατα 1,5 δεκατο πιο γρηγορος απο την Ferrari του Sainz και θα επαιρνε pole. 

1872209097_Screenshot_20220613-212451_SamsungInternet.jpg.d8c89fdf941d27683f98e07fc5608fc1.jpg

 

Οι φετινες επιδόσεις του Λεκλερκ είναι πολυ ανωτερες. 

 

 

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ASFE είπε

Επιστροφη Καναδα μετα απο 2 χρονια...

Wall of Champions is back.

Max θελω μικρη επαφη εκει για να τους τρολλαρεις :P

Ο τοίχος των πρωταθλητών είναι, όχι των κάλπικων. 🫤

23 λεπτά πριν, haHa είπε

Στο Μονακο περυσι δεν ήταν κατι το τρομερό: ο οποιοσδήποτε εκανε 0.035s (λιγότερο απο μισο δεκατο) πιο γρήγορο χρονο απο τον Sainz στην αλλη Φερραρι, θα επαιρνε pole με Ferrari. 

Ειχε ταχυτατο μονοθεσιο η Φερράρι πέρυσι στο Μονακο. 

375928207_Screenshot_20220613-212120_SamsungInternet.jpg.c84c43ff664cda9ba74d4f50be85c43c.jpg

 

 

 

Στο Baku περυσι αρκουσε καποιος να ηταν κατα 1,5 δεκατο πιο γρηγορος απο την Ferrari του Sainz και θα επαιρνε pole. 

1872209097_Screenshot_20220613-212451_SamsungInternet.jpg.d8c89fdf941d27683f98e07fc5608fc1.jpg

 

Οι φετινες επιδόσεις του Λεκλερκ είναι πολυ ανωτερες. 

 

 

Κατι δε λες καλά με τους χρόνους των Λεκλερ και Σαινθ στο περσινό Μονακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ρε σεις εγώ περιμένω να τρακάρει ο Champion of Walls στο Wall of Champions. Έτσι και αλλιώς δεν μπορεί να περάσει αγώνας χωρίς να επηρεάσει το αποτέλεσμα και αυτός θα είναι ο πιο θεαματικός τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stolenweapon είπε

Ρε σεις εγώ περιμένω να τρακάρει ο Champion of Walls στο Wall of Champions. Έτσι και αλλιώς δεν μπορεί να περάσει αγώνας χωρίς να επηρεάσει το αποτέλεσμα και αυτός θα είναι ο πιο θεαματικός τρόπος.

ΕΠ ΛΙΓΑ ΓΙΑ ΤΟΝ GOATIFI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Ρε σεις εγώ περιμένω να τρακάρει ο Champion of Walls στο Wall of Champions. Έτσι και αλλιώς δεν μπορεί να περάσει αγώνας χωρίς να επηρεάσει το αποτέλεσμα και αυτός θα είναι ο πιο θεαματικός τρόπος.

IMG-20220613-220718.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ASFE είπε

Ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος. Που θα παει

Ή αλλιώς: ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και το κάλπικο θα παραμένει κάλπικο για πάντα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Κατι δε λες καλά με τους χρόνους των Λεκλερ και Σαινθ στο περσινό Μονακό.

Κοιταω τι χρονος αρκουσε για να βγει καποιος μπροστα απο τον 2ο Verstappen για να παρει pole. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Ή αλλιώς: ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και το κάλπικο θα παραμένει κάλπικο για πάντα! 

Αν σε κανει να νιωθεις εσυ καλα εμενα μου περισσευει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, ASFE είπε

Αν σε κανει να νιωθεις εσυ καλα εμενα μου περισσευει.

 

Εγω γιατί; Πήρα εγώ το πρωτάθλημα ή μήπως το έχασα με αυτά τα ρεζιλίκια; 

Σαν θεατής όμως νιώθω προσβεβλημένος από τη διαχείριση του race director και των stewards (και) την περσινή χρόνια.

44 λεπτά πριν, haHa είπε

Κοιταω τι χρονος αρκουσε για να βγει καποιος μπροστα απο τον 2ο Verstappen για να παρει pole. 

Γιατι από τον Μαξ; Θα πρέπει να κοιτάξεις τη διαφορά του χρόνου της pole του Λεκλερ σε σχέση με τον Καρλος που είχαν ίδιο αμάξι και να βάλεις στο κάδρο επίσης ότι πέρσι η Φερραρι είχε υποδεέστερο μονοθέσιο από Μερκ και RBR.

Επεξ/σία από tommy^
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Επειδή έχει μεγάλη ευθύνη για τα μηχανικά dnf's, τις εμπνευσμένες Ferrariκές στρατηγικές ή γιατί πρέπει να κερδίζει με καρουδότσουφλο (που το πέρναγαν σα σταματημένο στην ευθεία) μετά από επική pole (Baku πέρσι);

 

Αυτό είναι το πρόβλημα αν διαβάζεις τα στατιστικά και πας να φτιάξεις στο μυαλό σου την ιστορία.

Αντίθετα πρέπει να το βλέπεις. Τα γεγονότα που έφτιαξαν τα στατιστικά.

Καμμία ιστορία δεν φτιάχνω στο μυαλό μου , θα είχε τις διπλάσιες νίκες επειδή θα είχε καλύτερο μονοθέσιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαφρώς OT σε σχέση με τα από πάνω, αλλά άλλη μια πηγή ισχυρίζεται ότι ο Piastri παίρνει την Williams, αλλά πάνω από όλα, η Williams θέλει κινητήρα Renault. Η επιστροφή της θρυλικής Williams-Renault?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Γιατι από τον Μαξ; Θα πρέπει να κοιτάξεις τη διαφορά του χρόνου της pole του Λεκλερ σε σχέση με τον Καρλος που είχαν ίδιο αμάξι και να βάλεις στο κάδρο επίσης ότι πέρσι η Φερραρι είχε υποδεέστερο μονοθέσιο από Μερκ και RBR.

Αυτο ακριβώς είναι το point μου για τον συγκεκριμένο αγωνα: ακομα και o Sainz ηταν μολις 0.035s πιο αργος απο την γρηγοροτερη Merc/RB στο Μονακο. 

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...