Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, haHa είπε

Για αυτο αγαπαμε Diinekis21, γιατι "ξεχναει" τι εκανε η Torro Rosso με την Red Bull στον ιδιο αγωνα μερικους γυρους πιο πριν:
MONACO: HARTLEY LETS VERSTAPPEN BY EXACTLY LIKE OCON LET HAMILTON BY

Φυσικα, αλλο να αφηνεις καποιον να σε περασει ευκολα(οπως εκανε η Torro Rosso του Hartley για τον Max και ο Ocon για τον Hamilton) κι αλλο να λες στην 2η ομαδα σου να θυσιασει αποτελεσμα απλα και μονο για να μπλοκαρει τον αντιπαλο της 1ης ομαδας στο πρωταθλημα.
 

Αλλα για αυτο αγαπαμε Diinekis21 που κατι παρομοια ελεγε για το DAS ή το party mode, οποτε αρκετοι πιστεψαν τις ανακριβειες του και θεωρουν οτι ηταν παρανομα:

 

Βρε συ ηρεμησε λιγο,μη φανατιζεσαι τοσο υπερ μιας ομαδας κ κατα αλλων..θα παθεις τιποτα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

+1.

Το μόνο που έσωζε τον Σουμάχερ ήταν το ρώσικο αυγό φαμπερζέ που ήταν 1 δευτερόλεπτο πιο αργός και συχνά έτρωγε μέχρι και γύρο. Τώρα που δεν οδηγεί F2 μονοθέσιο και έχει πίεση να αποδείξει ότι είναι ικανός οδηγός φαίνεται πως δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο.

Τουλάχιστον ο Stroll, όσο άχρηστος και να είναι τις περισσότερες φορές, έχει podiums και ένα pole position. Ο Σουμάχερ ούτε πόντο δεν έχει πάρει, μαζί με τον Λατίφι. 

Ο Piastri χαντακώνεται από την ακαδημία στην οποία είναι. 

Δεν θα έλεγα και ταχύτερος. Μαξ/Σαρλ είναι σε άλλο επίπεδο κατά την άποψή μου.

Στην f2 ναι ταχύτερος στην f1 παίζουν μεγαλύτερο ρόλο τα μονοθέσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ts0ts0s είπε

Βρε συ ηρεμησε λιγο,μη φανατιζεσαι τοσο υπερ μιας ομαδας κ κατα αλλων..θα παθεις τιποτα

Καθόλου φανατισμός δεν είναι. Ακούτε Mercedes και παθαίνετε ενώ τα αναψυκτικά κάνουν τα ίδια αν όχι χειρότερα.

Ούτε το DAS ούτε το party mode ήταν παράνομα. 

6 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

fixed

Γενικά δεν μπορούμε να ξέρουμε επειδή δεν έχουν τρέξει μαζί σε ίδιο μονοθέσιο πέρα από τα karts αλλά αυτή την σεζόν και οι δύο είναι εξαιρετικοί. Στους αγώνες ο Μαξ έχει ένα edge αλλά στα quali ο Σαρλ είναι καλύτερος.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, ts0ts0s είπε

Πιες ξυδαρα γιατι σε ποναει ο καλπικος..

βγαλε τα κομπλεξ ολα εδω μεσα να ησυχασεις

 

15 λεπτά πριν, ts0ts0s είπε

Βρε συ ηρεμησε λιγο,μη φανατιζεσαι τοσο υπερ μιας ομαδας κ κατα αλλων..θα παθεις τιποτα

Συγχαρητηρια, ανταξιος του αλλου που γραφει περι Ocon θα ελεγα: απο τις πολλες ανακριβειες εχεις φθασει να τις πιστευεις(πχ οτι το party mode ηταν εκτος κανονισμων) και τελικως κατηγορεις τους αλλους για φανατισμο, κομπλεξ, ξυδαρα κλπ.

11 ώρες πριν, ts0ts0s είπε

Γιατι οσο αφορα το DAS και το party mode,συγκρινεις κατι που ηταν εκτος κανονισμων με κατι του οποιου η λυση ειναι ξεκαθαρα εντος κανονισμων.

Καλο ειναι που εκδηλωνεστε που και που για να ξερουμε με τι εχουμε να κανουμε, παμε παρακατω.

Επεξ/σία από haHa
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Καθόλου φανατισμός δεν είναι. Ακούτε Mercedes και παθαίνετε ενώ τα αναψυκτικά κάνουν τα ίδια αν όχι χειρότερα.

Ούτε το DAS ούτε το party mode ήταν παράνομα. 

Γενικά δεν μπορούμε να ξέρουμε επειδή δεν έχουν τρέξει μαζί σε ίδιο μονοθέσιο πέρα από τα karts αλλά αυτή την σεζόν και οι δύο είναι εξαιρετικοί. Στους αγώνες ο Μαξ έχει ένα edge αλλά στα quali ο Σαρλ είναι καλύτερος.

Δεν έχει αποδείξει ότι ειναι σε αυτο το λεβελ ο Σαρλς.

Ο άλλος το κάνει 3η σεζόν σερί.

 

Μην μας ανακατεύετε εμάς τους ρεδμπουλικούς σε τέτοια πράματα, τι σας κάναμε, ποιον πειράξαμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, haHa είπε

 

Συγχαρητηρια, ανταξιος του αλλου που γραφει περι Ocon θα ελεγα: απο τις πολλες ανακριβειες εχεις φθασει να τις πιστευεις(πχ οτι το party mode ηταν εκτος κανονισμων) και τελικως κατηγορεις τους αλλους για φανατισμο, κομπλεξ, ξυδαρα κλπ.

Καλο ειναι που εκδηλωνεστε που και που για να ξερουμε με τι εχουμε να κανουμε, παμε παρακατω.

Παλι καλα που συνεχιζεις να κρινεις για να ξερουμε κ μεις(οπως μας αποκαλεις) με τι εχουμε να κανουμε..Υποψιν οτι δε δηλωσα ποτέ φανατικός με μια ομαδα συγκεκριμενα αλλα παρ ολα αυτα εσυ σα κλασσικος ξερολας εδω μεσα εβγαλες πορισμα απο ενα σχολιο..Να σαι καλα καλη συνεχεια κουκλεντε μου.Μοιραστειτε κ το ξυδακι φιλακια 

Επεξ/σία από ts0ts0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
14 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Δεν έχει αποδείξει ότι ειναι σε αυτο το λεβελ ο Σαρλς.

Ο άλλος το κάνει 3η σεζόν σερί.

 

Μην μας ανακατεύετε εμάς τους ρεδμπουλικούς σε τέτοια πράματα, τι σας κάναμε, ποιον πειράξαμε.

Με το τρακτέρ που οδηγούσε ο Σαρλ το 2020 τι να αποδείξει;

Είναι βέβαια αλήθεια ότι ο Μαξ και πέρυσι έδειξε τι οδηγάρα είναι. Ελπίζω να μπορέσει και ο Σαρλ να κάνει το ίδιο φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, stolenweapon είπε

Καθόλου φανατισμός δεν είναι. Ακούτε Mercedes και παθαίνετε ενώ τα αναψυκτικά κάνουν τα ίδια αν όχι χειρότερα.

Ούτε το DAS ούτε το party mode ήταν παράνομα. 

Γενικά δεν μπορούμε να ξέρουμε επειδή δεν έχουν τρέξει μαζί σε ίδιο μονοθέσιο πέρα από τα karts αλλά αυτή την σεζόν και οι δύο είναι εξαιρετικοί. Στους αγώνες ο Μαξ έχει ένα edge αλλά στα quali ο Σαρλ είναι καλύτερος.

Ναι εχεις δικιο το party mode το βαλα μαζι στη παραθεση αλλα δε θυμομουν το λογο που ειχε σταματησει.

Για το DAS ειχα την εντυπωση οτι ο λογος που απαγορευθηκε ηταν οτι δεν ηταν συμφωνο με κανονισμους γι αυτο.

Μιας κ δεν εχω δηλωσει εδω μεσα υπερ red bull κ κατα merc δε καταλαβαινω γιατι πρεπει να μπει η ταμπελα "ακουτε merc κ παθαινετε" ποιοι ακουμε και ποιοι παθαινουμε;που με ξερεις κ με βαζεις σε μια κατηγορια την οποια δεν εχω καν μπει στη διαδικασια να δηλωσω εδω μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ts0ts0s είπε

 

Για το DAS ειχα την εντυπωση οτι ο λογος που απαγορευθηκε ηταν οτι δεν ηταν συμφωνο με κανονισμους γι αυτο.

 

Μια χαρά σύμφωνο ήταν. Απλά δεν άρεσε γιατί πρέπει να το σχεδιάσουν εξελίξουν θα περνούσαν κάνα 2 χρόνια με κυριαρχία Μερσεντές. Και ήταν πιο εύκολο απλά να το απαγορεύσουν από την επόμενη χρονιά. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 λεπτά πριν, ts0ts0s είπε

Ναι εχεις δικιο το party mode το βαλα μαζι στη παραθεση αλλα δε θυμομουν το λογο που ειχε σταματησει.

Για το DAS ειχα την εντυπωση οτι ο λογος που απαγορευθηκε ηταν οτι δεν ηταν συμφωνο με κανονισμους γι αυτο.

Μιας κ δεν εχω δηλωσει εδω μεσα υπερ red bull κ κατα merc δε καταλαβαινω γιατι πρεπει να μπει η ταμπελα "ακουτε merc κ παθαινετε" ποιοι ακουμε και ποιοι παθαινουμε;που με ξερεις κ με βαζεις σε μια κατηγορια την οποια δεν εχω καν μπει στη διαδικασια να δηλωσω εδω μεσα

Γενικά εννοούσα, συγγνώμη αν σε προσέβαλα. Απλώς οι περισσότεροι εδώ είναι κολλημένοι με την Merc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Δεν έχει αποδείξει ότι ειναι σε αυτο το λεβελ ο Σαρλς.

Ο άλλος το κάνει 3η σεζόν σερί.

 

Μην μας ανακατεύετε εμάς τους ρεδμπουλικούς σε τέτοια πράματα, τι σας κάναμε, ποιον πειράξαμε.

Πλάκα κανεις;

Ποιος άλλος θα έπαιρνε 2 pole positions πέρσι με το μπρίκι της Φερραρι;
Και μάλιστα η μια στο Μονακό.

Επεξ/σία από tommy^
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nhzt είπε

Το ότι τα έγραψα δύο φορές είναι γιατί προσπάθησα να να δώσω να καταλάβει ο @mandos τι έγραψες και με ποιόν διαφωνώ, επειδή οπως γράφω δεν έπιασε την συζήτησή μας από την αρχή. Και του εξηγώ ότι συμφωνώ μ αυτόν, όπως και με σένα που λες τώρα, ότι οι πιλότοι είναι μέρος της εξίσωσης.

Δε νομίζω πως έχω πει κάτι διαφορετικό από το αρχικό post μου.

3 ώρες πριν, nhzt είπε

Εδω μέσα φίλε μου καταθέτουμε τις απόψεις μας και δεν είμαι σε διάθεση να μαλώνω με κανένα. Μα με κανένα...

Απλά αντέδρασα που είπες "Δεν είναι ακριβές" γιατι πιστεύω ότι οι εταιρίες έχουν τα αρχικά τους σχέδια στα αμάξια και μετά επιλέγουν τους πιλότους. Γνώμη μου...

Πραγματικά δεν είχα κανένα λόγω να σε στεναχωρήσω  ή να σε πικάρω... Προς Θεού.

Όλα καλά, μην ανησυχείς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...