Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Στον ΟΤΕ TV μπορείς ν' αλλαξεις την γλώσσα, να βάλεις αγγλικά και ετσι θα έχεις μόνο τον ήχο απο την πίστα. Χωρίς ν' ακούς τους παρουσιαστές.....

Στο motogp το κάνεις αυτό αλλά ακούς αγγλική περιγραφή, όλα καλα, περιγραφή με πάθος.

Στην f1 το ξέρουν τα λαμόγια και απλά βλέπεις μονοθέσια να γυρνάνε,  καταντάει πολύ βαρετό ειδικά αν είναι τρενόπιστα. Είναι να θες να τους χτυπήσεις, τονίζουν ολες της λέξεις στην λήγουσα και τις τραβάνε τις ξεχειλώνουν. Το αστείο είναι ότι τους πενευουν από πάνω, και καλά έρχονται email για το πόσο ωραία χροιά έχει η φωνή τους, και αμέσως αυτοί ψωνίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Tώρα που ο Πέρεζ εξασφάλισε συμβόλαιο, δεν πρόκειται να χαριστεί στον Φερστάπεν.

Λέτε να ξαναζήσουμε στιγμές 2018; 😄

RB highlights όλο το gp!

Μέχρι το μοιραίο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Στο fantasy πως υπερβαίνει ρομαντικά η ομάδα σου το salary cap;

Οι τιμες οδηγων και ομαδων ειναι μεταβαλλομενες αναλογα με την αποδοση τους. Την ειχα μυριστει την δουλεια στην αρχη της σεζον και τσιμπησα τα ferrari boys για ενα κομματι ψωμι στην αρχη της σεζον😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Tώρα που ο Πέρεζ εξασφάλισε συμβόλαιο, δεν πρόκειται να χαριστεί στον Φερστάπεν.

Λέτε να ξαναζήσουμε στιγμές 2018; 😄

 

Αχ ρικιάρντο της Redbull γύρνα πίσω ή εστω τηλεφώνα ❤️. Αν θες μπορείς να γίνεσαι ενοχλητικός σαν κουνούπι σε καύσωνα για τον Lando. Σκέψου μόνο λίγο την ξινόφατσά του, αν γίνει κάτι τέτοιο.

 

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα Χρυσοστομε!

Πιστεύω οτι και σήμερα θα παίξει μεγάλο ρόλο η στρατηγική των 2 ομάδων και περιμένω τη Φερραρι βελτιωμένη σε σχέση με το Μονακό.

Να δούμε και τον ρόλο που θα παίξει η μεγάλη ευθεία στους πρώτους γύρους.

Θεωρώ σίγουρη και την παρουσία ενός SC το λιγότερο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον φιλο @george200-13 παραπανω. Η φετινη χρονια εξελισσεται και παλι βαρετα με Ferrari αντι για mercedes, με τον ηχο των κινητηρων πολλες φορες για μενα ενα εξαιρετικο background white noise για τον απογευματινο υπνο(ειδικα αμα βαζω και ΕΡΤ).
Ακομα περιμενουμε το "70% περισσοτερες προσπερασεις", την τρελη αεροδυναμικη και ολες αυτες τις παπαρολογιες που υποσχοντουσαν στην αρχη της χρονιας για δηθεν περισσοτερο ανταγωνισμο λες και οι μεγαλοι μασανε κουτοχορτο και δεν βρισκουν παντα μια τριπλα. Αντε κατι εγινε στους 2 πρωτους αγωνες αλλα μετα επιστρεψαμε στα νορμαλ.
Παραλληλα ουτε το μενος εναντι του χιλιοειπωμενου HAM κατανοω, τουλαχιστον δηλαδη οταν προκειται και για οδηγο που ναι μεν εχει γινει εμπορικη περσονα αλλα εφτασε σε αυτο το σημειο χωρις μπαμπα οδηγο,ιδιοκτητη ομαδας, βιομηχανο, πολυεκαττομυριουχο, πριγκηπα κλπ.
Η διαφορα που ξεκινησε απο την αρχη της φετινης σεζον γιγαντωνεται με καθε αγωνα ακομα παραπανω. Red bull, Ferrari και απο την 5η θεση και κατω 1μισι δευτερολεπτο +
Οσο το χρημα εχει τον πρωτο και τον τελευταιο λογο σε αυτο το αθλημα, τοσο πιο ανιαρο θα γινεται.

Αντε σημερα να δουμε αλλο ενα street σιρκουι μπας και μπλοκαρει κανας Stroll παλι τροχους και βγει κανα SC γιατι οι προσπερασεις προβλεπονται λιγο πιο ευκολες απο το μονακο :P

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Red Bull and Ferrari 'in a completely different league' says Hamilton after frustrating Baku qualifying"

https://www.formula1.com/en/latest/article.red-bull-and-ferrari-in-a-completely-different-league-says-hamilton-after.1Ub0kCAETRRQuFZnM3Kvmr.html

Κάτι μου θυμίζει... τι; τι; τι; Α ναι! Τα δικά του :P

Και στρατηγικές για σήμερα:

image.jpg

 

image.jpg

image.jpg

https://www.formula1.com/en/latest/article.strategy-guide-what-are-the-possible-race-strategies-for-the-2022-azerbaijan.5D70JMXFZC5NuKis8HmQfB.html

Καλή μας θέαση και με τη νίκη οι φοράδες :lol:

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Sainz-Perez για μένα για ξόρκισμα του κακού και πικάντικη βαθμολογία!

Έχω μια σοβαρή ένσταση για το δίδυμο, αλλα θα με λέτε γκαντέμη πάλι. Θα αφήσω τον κάρλος να με δικαιώσει.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, papp0us είπε

Έχω μια σοβαρή ένσταση για το δίδυμο, αλλα θα με λέτε γκαντέμη πάλι. Θα αφήσω τον κάρλος να με δικαιώσει.

 

11 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Sainz-Perez για μένα για ξόρκισμα του κακού και πικάντικη βαθμολογία!

🙄

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχαχα, τώρα έβλεπα τη ζωντανή συνέντευξη του Leclerc στον Ινδό του Sky Sports. Του έκανε την ερώτηση του ενός εκατομμυρίου στο τέλος: "Μπορείς να κερδίσεις σήμερα;" Ο Leclerc έσκυψε λίγο το κεφάλι και είπε ένα διστακτικό "Yeeah" 😂 Τρομάρα έχει πάθει το παιδί, τα μάγια του παππού μάλλον έχουν αγγίξει κι αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω ότι στην Redbull θα επιλέξουν διαφορετική στρατηγική ανάμεσα στους δύο στην αρχή του αγώνα. Δεν έχουν σκοπό να υπάρξει ένταση - παράπονο - γκρίνια πείτε όπως θέλετε μεταξύ Perez - Max.

Ο Perez βολεύεται πολύ καλύτερα φέτος στο μονοθέσιο.

Ο Max γνώμη μου, έχει ωριμάσει και σκέφτεται τις λεπτομέρειες που κρίνουν το πρωτάθλημα έχοντας υπομονή (τουλάχιστον περισσότερο από ότι είχε). Με την καμία όμως δεν έχασε την ταχύτητα που είχε.

Ο Leclerc στον ένα γύρο (και όχι μόνο) κάνει παπάδες. Το μισό δευτερόλεπτο χθες στο δεύτερο sector με άφησε μαλ@κ@. 

Τον Sainz σε ιδανικές συνθήκες τον βάζω πίσω από τους τρεις ποιοτικά σαν οδηγό.

Οι υπόλοιποι δεν υπάρχει λόγος σχολιασμού καθώς τα αυτοκίνητα τους είναι βήματα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Koukousakis είπε

Αχαχαχα, τώρα έβλεπα τη ζωντανή συνέντευξη του Leclerc στον Ινδό του Sky Sports. Του έκανε την ερώτηση του ενός εκατομμυρίου στο τέλος: "Μπορείς να κερδίσεις σήμερα;" Ο Leclerc έσκυψε λίγο το κεφάλι και είπε ένα διστακτικό "Yeeah" 😂 Τρομάρα έχει πάθει το παιδί, τα μάγια του παππού μάλλον έχουν αγγίξει κι αυτόν.

Oooχι μωρέ, δεν έχω κανένα beef με τη φεράρι εγώ. Δε θα μου ρίξετε τώρα ευθύνες και για τις ομορφιές του Afroman Binotto. Ο φίλος μου ο Κάρλος είναι ο μόνος που αντιμετωπίζει την οργή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...