Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, Shyn είπε

Κατατακτήριες μέχρι στιγμής,

Leclerc-Sainz: 8-0

Bottas is back.

29 λεπτά πριν, Shyn είπε

Κατατακτήριες μέχρι στιγμής,

Verstappen-Perez: 5-3

Σκληρό καρύδι ο τορτίγιας φέτος.

30 λεπτά πριν, Shyn είπε

Κατατακτήριες μέχρι στιγμής,

Russell-Hamilton: 5-3

:ph34r:

30 λεπτά πριν, Shyn είπε

Alonso-Ocon: 4-3

:ph34r::ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κριμα που εχει θεματα ακομα η μερκ. θα μπορουσε να ειναι τωρα πλεον ανταγωνιστικη να γινετε χαμος.

αυριο περιμενω να δω με ποιον τροπο θα χασει ο λεκ τη νικη. το μπακου δινει ευκολη στουκα και σκοτωνει λαστιχα οποτε θα εχει σασπενς. να τερματισουν και οι 4 δυσκολο...

προβλέπω επαναληψη της αρχης του πρωταθληματος ο λεκ να φευγει εκτος drs σε 3 γυρους και μετα να γινετε χαμος λογω ελαστικων. η ταχυτητα τους πλεον στην ευθεια ειναι ισα με rb και αυτο ειναι καλο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, specre είπε

Εσένα σκεφτόμουν όταν τελείωνε το Q2. Κόψε τα βουντού, χαλάνε την Mclaren :P Φαντάσου ότι έλεγα "άντε ρε ρικ, άντε ρε ρικ", αλλά μπαααααααααα (ούτε στη φοράδα δεν τα λέω αυτά)

Εγώ τα λέω 3 σεζόν αυτά!!!

56 λεπτά πριν, Shyn είπε

Κατατακτήριες μέχρι στιγμής,

Leclerc-Sainz: 8-0

Verstappen-Perez: 5-3

Russell-Hamilton: 5-3

Gasly-Tsunoda: 4-3

Vettel-Stroll: 5-1

Alonso-Ocon: 4-3

Norris-Ricciardo: 7-1

Bottas-Zhou: 7-1

Magnussen-Schumacher: 6-2

Albon-Latifi: 7-0

Sainz και Latifi να φεύγουν παρακαλώ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papp0us είπε

Ευχαριστιόμαστε πρωτάθλημα λέει, και η μόνη αλλαγή είναι ότι αντί για Mercedes έχουμε Ferrari, και και οι 2 πρώτες ομάδες είναι 1"~ ταχύτερες στο γύρο από τις υπόλοιπες. Μετά όταν λέω οτι το ζόρι σας ήταν να μην κερδίζει ο Hamilton και όχι να έχουμε πρωτάθλημα με λέτε περίεργο.

Αν δε βλέπεις εσυ διαφορά σε σχέση με παλιά που είχαμε Μερσεντές και Χαμιλτον να τρέχει μόνος του σε σχέση με φέτος που έχουμε ισοδύναμες RBR - Ferrari και 4 οδηγούς να παίζουν στα ίσια, τότε μάλλον έχεις πρόβλημα αδερφέ. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως γινετε στο ινσομνια καθε φορα που ειναι ενα racing weekend οι μισες σελιδες να αφορουν τον hamilton ενω παιζει καθαρα στο midfield πραγματικα αποριας αξιο. Τα ψυχολογικα προβληματα που εχει δημιουργησει ο τυπας στο 99% των οπαδων της F1 (σε οσους δλδ δεν ειναι mercedes fan boiz) τα τελευταια 8 χρονια ειναι αξιοθαυμαστο. Αφηστε τον ρε τον ανθρωπο στην ησυχια του, δεν σας φτανει που φετος οδηγαει ενα μονοθεσιο που είναι λίγο ταχυτερο απο το civic μου (αν και ακομα δεν ειμαι σιγουρος); 

Μαγικό lap απο leclerc, απο τα λιγα clean laps που εχουμε δει φετος για pole. Με max δεν ξέρω τι παίζει τους τελευταιους 2 αγωνες αλλα αν υπολογισουμε οτι ο max σαν οδηγος ειναι τουλαχιστον 0,3sec πιο γρηγορος απο perez σημαινει οτι η redbull είχε και αλλό πόνο να δωσει. All in all ειναι δυο ισάξια μονοθέσια φέτος.

Τώρα για όσους λενε το φετινο πρωτάθλημα οτι ειναι το καλυτερο ολων. Μα ναι φυσικά και είναι για τα σκληροπυρηνικα fanboiz των ferrari και rb. Για ολους εμας τους υπολοιπους ρομαντικους οπαδους της f1 που θελουμε close racing οπου ο καθε οδηγος εχεις ευκαιρια για νικη και pole ειναι τα ιδια σκ***α που ειναι τα τελευταια χρονια. Εγω ανεμενα τους νεους κανονισμους τα τελευταια 5 χρονια περιμενοντας να βλεπω πχ τον gasly να παιρνει pole ή τον alonso νικη κτλ. Εν τελει καθε ΣΚ φετος πριν καν ανοιξω την τηλεοραση ξερω οτι νικη ή pole θα παρει ή leclerc ή max με μια στις 10 εξαιρεσεις να γινει καμμια σποντα με τους δευτερους οδηγους των top ομαδων. Οτι βλεπαμε τα τελευταια 10 χρονια βλεπουμε και φετος με τις top 2 ομαδες ναι ειναι στο 0,2sec διαφορα, απο εκει και περα το χαος με 1,5sec διαφορα και κλασσικα οι midfield ομαδες στα 0,1 sec. Στην ουσια δεν αλλαξε τιποτα, μονο που αντι για merc εχουμε ferrari. Ειπαμε τα καινουρια μονοθεσια ειναι μια ολοκληρωτικη αποτυχια.

Οσο για το οτι μερικοι θεωρουν οτι υπαρχει πρωταθλημα με τεσσερις οδηγους γελαω. Μην ξεγελιεστε με monaco που και team order να πεσει πρεπει να παρκαρεις το μονοθεσιο για να περασει ο αλλος, με την πρωτη ευκαιρια θα πεσει το team order της αρκουδας και απο τα δυο teams.

 Φυσικα και λατρευω την μαχη φετος leclerc-max. Αλλα εχω βαρεθει τοσα χρονια οι δυο πρωτοι να παιζουν ξυλο μεταξυ τους ριχνοντας lap σε ολους τους υπολοιπους και κανενας αλλος να μην εχει ευκαιρια να κερδισει 

Επεξ/σία από george200-13
  • Like 4
  • Thanks 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Πως γινετε στο ινσομνια καθε φορα που ειναι ενα racing weekend οι μισες σελιδες να αφορουν τον hamilton ενω παιζει καθαρα στο midfield πραγματικα αποριας αξιο. Τα ψυχολογικα προβληματα που εχει δημιουργησει ο τυπας στο 99% των οπαδων της F1 (σε οσους δλδ δεν ειναι mercedes fan boiz) τα τελευταια 8 χρονια ειναι αξιοθαυμαστο. Αφηστε τον ρε τον ανθρωπο στην ησυχια του, δεν σας φτανει που φετος οδηγαει ενα μονοθεσιο που είναι λίγο ταχυτερο απο το civic μου (αν και ακομα δεν ειμαι σιγουρος); 

Είναι οι οπαδοί των φοράδων, που τα γράφουν για να αποπροσανατολίζουν τον papp0us και να ξεχνάει να κάνει τα βουντού στο(ν) smooth operator.

Στο άσμα αναφέρομαι.. μην πάει το μυαλό σας, σε κανέναν οδηγό των φοράδων :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Πως γινετε στο ινσομνια καθε φορα που ειναι ενα racing weekend οι μισες σελιδες να αφορουν τον hamilton ενω παιζει καθαρα στο midfield πραγματικα αποριας αξιο. Τα ψυχολογικα προβληματα που εχει δημιουργησει ο τυπας στο 99% των οπαδων της F1 (σε οσους δλδ δεν ειναι mercedes fan boiz) τα τελευταια 8 χρονια ειναι αξιοθαυμαστο. Αφηστε τον ρε τον ανθρωπο στην ησυχια του, δεν σας φτανει που φετος οδηγαει ενα μονοθεσιο που είναι λίγο ταχυτερο απο το civic μου (αν και ακομα δεν ειμαι σιγουρος); 

Μαγικό lap απο leclerc, απο τους λιγους clean laps που εχουμε δει φετος για pole. Με max δεν ξέρω τι παίζει τους τελευταιους 2 αγωνες αλλα αν υπολογισουμε οτι ο max σαν οδηγος ειναι τουλαχιστον 0,3sec πιο γρηγορος απο perez σημαινει οτι η redbull είχε και αλλό πόνο να δωσει. All in all ειναι δυο ισάξια μονοθέσια φέτος.

Τώρα για όσους λενε το φετινο πρωτάθλημα οτι ειναι το καλυτερο ολων. Μα ναι φυσικά και είναι για τα σκληροπυρηνικα fanboiz των ferrari και rb. Για ολους εμας τους υπολοιπους ρομαντικους οπαδους της f1 που θελουμε close racing οπου ο καθε οδηγος εχεις ευκαιρια για νικη και pole ειναι τα ιδια σκ***α που ειναι τα τελευταια χρονια. Εγω ανεμενα τους νεους κανονισμους τα τελευταια 5 χρονια περιμενοντας να βλεπω πχ τον gasly να παιρνει pole ή τον alonso νικη κτλ. Εν τελει καθε ΣΚ φετος πριν καν ανοιξω την τηλεοραση ξερω οτι νικη ή pole θα παρει ή leclerc ή max με μια στις 10 εξαιρεσεις να γινει καμμια σποντα με τους δευτερους οδηγους των top ομαδων. Οτι βλεπαμε τα τελευταια 10 χρονια βλεπουμε και φετος με τις top 2 ομαδες ναι ειναι στο 0,2sec διαφορα, απο εκει και περα το χαος με 1,5sec διαφορα και κλασσικα οι midfield ομαδες στα 0,1 sec. Στην ουσια δεν αλλαξε τιποτα, μονο που αντι για merc εχουμε ferrari. Ειπαμε τα καινουρια μονοθεσια ειναι μια ολοκληρωτικη αποτυχια.

Οσο για το οτι μερικοι θεωρουν οτι υπαρχει πρωταθλημα με τεσσερις οδηγους γελαω. Μην ξεγελιεστε με monaco που και team order να πεσει πρεπει να παρκαρεις το μονοθεσιο για να περασει ο αλλος, με την πρωτη ευκαιρια θα πεσει το team order της αρκουδας και απο τα δυο teams.

 Φυσικα και λατρευω την μαχη φετος leclerc-max. Αλλα εχω βαρεθει τοσα χρονια οι δυο πρωτοι να παιζουν ξυλο μεταξυ τους ριχνοντας lap σε ολους τους υπολοιπους και κανενας αλλος να μην εχει ευκαιρια να κερδισει 

Καλά όλα αυτά, εμένα με ενδιαφέρει το Civic σου. Για πες; ρίχνουμε στον Χάμιλτον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, tempes είπε

Καλά όλα αυτά, εμένα με ενδιαφέρει το Civic σου. Για πες; ρίχνουμε στον Χάμιλτον;

Καποιοι κακοπροαιρετοι θα πουν οτι ειναι photoshop :ph34r::ph34r::ph34r:

Screenshot_9.png

Επεξ/σία από george200-13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, tommy^ είπε

 Κάλπικο ξεκάθαρα. 

Στο τέλος έγιναν όργια υπέρ Ver , αλλά ήταν ανταγωνιστικό με 2 πιλότους, μακάρι το φετινό να έχει και τον Τσέκο μέσα.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Witcher1st said:

Φερε Χαμιλτον τωρα στη Φερραρι να παρει το 8ο ενω ειναι στη μεση της βαθμολογιας!

Αν βάλει καλό βύσμα, την παίρνει την απόσπαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Προσέξατε ότι όταν ο Verstappen βγήκε για την τελευταία προσπάθεια μπροστά από τον Perez ρώτησε «Why am I ahead?» και του απάντησαν για τον Perez «The other car has an issue».

Προσωπικά πιστεύω πως ο Max θεωρεί δεδομένο ότι ο Perez θα είναι στην πίστα για να τον βοηθάει πχ να του δώσει ταχύτητα όταν μπαίνει στο slipstream του κτλ Φάνηκε σε κανέναν άλλο περίεργο το ερώτημα του Max;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, merphi είπε

Προσέξατε ότι όταν ο Verstappen βγήκε για την τελευταία προσπάθεια μπροστά από τον Perez ρώτησε «Why am I ahead?» και του απάντησαν για τον Perez «The other car has an issue».

Προσωπικά πιστεύω πως ο Max θεωρεί δεδομένο ότι ο Perez θα είναι στην πίστα για να τον βοηθάει πχ να του δώσει ταχύτητα όταν μπαίνει στο slipstream του κτλ Φάνηκε σε κανέναν άλλο περίεργο το ερώτημα του Max;
 

Μην το πιστεύεις, δεδομένο είναι. Θα ζορισει εάν στους 2-3 επόμενους αγώνες ο Τσέκο πάρει περισσότερους πόντους από τον αχωνευτο... Πάντως τον τελευταίο μήνα ο Πέρεζ δείχνει σε καλύτερη κατάσταση από τον Μαξ, και μπράβο του γιατί λίγοι τον πιστεύαμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...