Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, papp0us είπε

Ναι ο Hamilton έχει κάνει ροδέλες τη Mercedes, ο Verstappen πριν μια βδομαδα έλεγε μέσες άκρες "είμαστε τόσο άχρηστοι που δεν μπορούμε να φτιάξουμε ούτε το DRS", ο Leclerc φταίει που του ρημάξανε τον αγώνα που ήθελε προσπάθεια να του τον χαλάσουν. Έχασε 3 θέσεις σε πιτ στοπ στο ΜΟΝΑΚΟ. Δηλαδή μιλάμε για κατόρθωμα.

Ο Hill νομίζω ότι θυμάται τη Ferrari της εποχής του, που ήταν ομάδα που δούλευε ρολόι και είχε Jean Todt. Δυστυχώς η Ferrari του 2022 δεν είναι αυτή η Ferrari, και όταν είναι για κράξιμο, καλά είναι να τους κράζουν, γιατί δεν είναι Haas που "ντάξει δεν έγινε και τίποτα"¨. Μιλάμε για τη Ferrari και αυτά είναι παιδικά λάθη.

πες τα Χρυσόστομε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Ναι ο Hamilton έχει κάνει ροδέλες τη Mercedes, ο Verstappen πριν μια βδομαδα έλεγε μέσες άκρες "είμαστε τόσο άχρηστοι που δεν μπορούμε να φτιάξουμε ούτε το DRS", ο Leclerc φταίει που του ρημάξανε τον αγώνα που ήθελε προσπάθεια να του τον χαλάσουν. Έχασε 3 θέσεις σε πιτ στοπ στο ΜΟΝΑΚΟ. Δηλαδή μιλάμε για κατόρθωμα.

Ο Hill νομίζω ότι θυμάται τη Ferrari της εποχής του, που ήταν ομάδα που δούλευε ρολόι και είχε Jean Todt. Δυστυχώς η Ferrari του 2022 δεν είναι αυτή η Ferrari, και όταν είναι για κράξιμο, καλά είναι να τους κράζουν, γιατί δεν είναι Haas που "ντάξει δεν έγινε και τίποτα"¨. Μιλάμε για τη Ferrari και αυτά είναι παιδικά λάθη.

Aκριβως.
Τραγικες δηλωσεις απο Hill που τις κανει ακομα χειροτερες το γεγονος οτι εχει υπαρξει και ο ιδιος οδηγος αγωνων και ξερει πώς ενιωσε ο Λεκλερ εκεινη την ωρα. Ανθρωποι ειναι, δεν ειναι μηχανες. Και δεν ειναι η πρωτη φορα που τα κανει θαλασσα η Φερραρι στη στρατηγικη.
Εδω αλλοι και αλλοι (Μαξ, Σερ ) εχουν κραξει χειροτερα σε radio αλλα και σε δηλωσεις τις ομαδες τους για λιγοτερο σημαντικα λαθη.
Και το κερασακι στην τουρτα ειναι που δεν διαμαρτυρηθηκε εντονα η Φερραρι για την καθυστερηση απο Albon και Latifi, την οποια δεν πηρα χαμπαρι για να ειμαι ειλικρινης.
Με αυτη την νοοτροπια που εχουν, θα κανει περιπατο ο Μαξ φετος.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Ο Hill νομίζω ότι θυμάται τη Ferrari της εποχής του, που ήταν ομάδα που δούλευε ρολόι και είχε Jean Todt. 

Έχει προλάβει τα (τότε) πέτρινα χρόνια και πριν Jean.

Βασικά αποσύρθηκε και μετά άρχισε να παίρνει πρωταθλήματα οδηγών η Ferrari...

Hill μαυρόγατα, πότε ενεπλάκησες σα δρυΐδης στο περιβάλλον του SkyF1; Δε πιστεύω 2008...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Ξεχνας τι εκανε ο αλονσο;

Όχι φυσικά, απλά είπα να τρολάρω λίγο :P

Για του Hill.... ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.

Αλλά για μπείτε στη θέση του Leclerc, να οδηγάς πρώτος σχεδόν τον μισό αγώνα, σε μια πίστα που δεν μπορείς/ουν να κάνεις/ουν προσπεράσεις και να χάνεις, όχι μια ή δύο, αλλά τρεις θέσεις από λάθος στρατηγικής! Νομίζω πάντως αν είμουν εγώ στη θέση του, θα είχα βγει από το μονοθέσιο και θα τους το είχα φορέσει κολάρο με συνοδεία άπταιστων γαλλικών μπινελικίων!!!! :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, specre είπε

Αλλά για μπείτε στη θέση του Leclerc, να οδηγάς πρώτος σχεδόν τον μισό αγώνα, σε μια πίστα που δεν μπορείς/ουν να κάνεις/ουν προσπεράσεις και να χάνεις, όχι μια ή δύο, αλλά τρεις θέσεις από λάθος στρατηγικής! Νομίζω πάντως αν είμουν εγώ στη θέση του, θα είχα βγει από το μονοθέσιο και θα τους το είχα φορέσει κολάρο με συνοδεία άπταιστων γαλλικών μπινελικίων!!!! :lol: 

O Leclerc βλέπει από πρώτο χέρι το Ferrari effect ας πούμε τα τελευταία 10+ χρόνια.

Θα σέβεται Nando, Seb!

Κάτι είχα γράψει τη τελευταία χρονιά του Vettel στα κόκκινα, πως θα τα βρει και αυτός μπροστά του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

O Leclerc βλέπει από πρώτο χέρι το Ferrari effect ας πούμε τα τελευταία 10+ χρόνια.

Θα σέβεται Nando, Seb!

Κάτι είχα γράψει τη τελευταία χρονιά του Vettel στα κόκκινα, πως θα τα βρει και αυτός μπροστά του...

Ε ναι, οι κακές συνήθειες δεν κόβονται από τις φοράδες. Αλλά πιστεύω πως ο Leclerc θα τους τα κόψει, διότι είναι "γέννημα/θρέμμα" τους και έχουν επενδύσει πάνω του.

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, specre είπε

Ε ναι, οι κακές συνήθειες δεν κόβονται από τις φοράδες. Αλλά πιστεύω πως ο Leclerc θα τους τα κόψει, διότι είναι "γέννημα/θρέμμα" τους και έχουν επενδύσει πάνω του.

Οι οδηγοί γίνονται εύκολα αναλώσιμοι στη Ferrari. Αλλά ναι είναι υπέρ του αυτό που λες (μέχρι το 25 τουλάχιστον).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papp0us είπε

Ναι ο Hamilton έχει κάνει ροδέλες τη Mercedes, ο Verstappen πριν μια βδομαδα έλεγε μέσες άκρες "είμαστε τόσο άχρηστοι που δεν μπορούμε να φτιάξουμε ούτε το DRS", ο Leclerc φταίει που του ρημάξανε τον αγώνα που ήθελε προσπάθεια να του τον χαλάσουν. Έχασε 3 θέσεις σε πιτ στοπ στο ΜΟΝΑΚΟ. Δηλαδή μιλάμε για κατόρθωμα.

Ο Hill νομίζω ότι θυμάται τη Ferrari της εποχής του, που ήταν ομάδα που δούλευε ρολόι και είχε Jean Todt. Δυστυχώς η Ferrari του 2022 δεν είναι αυτή η Ferrari, και όταν είναι για κράξιμο, καλά είναι να τους κράζουν, γιατί δεν είναι Haas που "ντάξει δεν έγινε και τίποτα"¨. Μιλάμε για τη Ferrari και αυτά είναι παιδικά λάθη.

H Ferrari όμως δεν έχει την ιδιοσυγκρασία των ομάδων που ανέφερες. Για αυτούς οι οδηγοί είναι αναλώσιμοι. Δεν θα δεχτεί η οικογένεια Αγκνέλι να τους διασείρει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ep1 είπε

H Ferrari όμως δεν έχει την ιδιοσυγκρασία των ομάδων που ανέφερες. Για αυτούς οι οδηγοί είναι αναλώσιμοι. Δεν θα δεχτεί η οικογένεια Αγκνέλι να τους διασείρει κάποιος.

Μόνοι τους διασύρονται. Δεν χρειάζονται βοήθεια.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

Μόνοι τους διασύρονται. Δεν χρειάζονται βοήθεια.

Συμφωνώ αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ghostrider είπε

Το οτι υπεγραψε ο Checo κανει μαλλον πολυ δυσκολη την παραμονη του Gasly στο RB camp.
Επομενος προορισμός του? McLaren? Mercedes? εκτος F1?

Ε όχι και εκτός F1, Alpine παίζει δυνατά αλλά όχι σύντομα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ep1 είπε

Συμφωνώ αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Eκείνη την ώρα βράζει το αίμα και οι παλμοί είναι 180. Σε κοκπιτ κάθεται, λογικό είναι να τα πάρει στην κράνα. Ολοι το ίδιο θα έκαναν. Οπως προείπε ο παππούς, ο Φερστάπας μας τα έκανε τσουρέκια με το drs. Εσύ πως τον είδες όταν μίλαγε στο team radio? Ανεκτικό με την ομάδα του? Γιατί εγώ γέλασα με την καρδιά μου με τα μπινελίκια του. Ας φροντίσουν οι κόκκινοι να μην διασύρονται μόνοι τους και ύστερα να ζητήσουν τον λόγο από τους οδηγούς τους. 

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Ε όχι και εκτός F1, Alpine παίζει δυνατά αλλά όχι σύντομα :)

Alpine έχει έτοιμο πιλότο  (Piastri) ... να πάρει τη θέση είτε του Οcon (merc boy) είτε του Alonso αν το παρατήσει το σπορ..
Ο Gasly υποτίθεται κάποια στιγμή μιλούσε με την με την merc αλλά η μόνη θέση που βλέπω  διαθέσιμη από τις "μεγάλες" ομάδες στο πολύ κοντινό μέλλον είναι αυτή του ric στη Mclaren.
Η οποία Mclaren πολύ θα ήθελε να έφερνε τον Herta αλλά το παλικάρι φιλάει τοίχους πιο πολλές φορές και από τον crashtifi
Πιο εύκολο να φέρει τον O'Ward που ήρθε 2ος  στο indy 500 και είναι και μεξικάνος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...