Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στην εκτύπωση με HP 3835 - Ζητάει επανατοποθέτηση μελανιού.


yiankap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας,

Έχω ένα πολυμηχάνημα HP DeskJet Ink Advantage 3835 All in One. 

Έπειτα από την έλλειψη γνήσιων μελανιών HP 652 που είχε παρατηρηθεί άρχισα να χρησιμοποιώ  επαναγεμισμένα μελάνια (από δικά μου original) χωρίς πρόβλημα. Ωστόσο τον τελευταίο καιρό ξαφνικά μου εμφανίζει το εξής πρόβλημα :

Δίνω εκτυπώσεις δύο και παραπάνω αρχείων και ενώ την πρώτη μου την βγάζει κανονικά, για την επόμενη όμως μου βγάζει μήνυμα στα Windows ότι "ο εκτυπωτής είναι σε κατάσταση σφάλματος" ενώ στην οθόνη στο Πολυμηχάνημα μου γράφει "Πρόβλημα δοχείου - Αφαιρέστε και τοποθετήστε ξανά το υποδεικνυόμενο δοχείο, φροντίζοντας να το τοποθετήσετε σωστά - Εαν συνεχίζει αυτό το πρόβλημα αφαιρέστε το υποδεικνυόμενο δοχείο".

Οπότε βγάζω το μελάνι, το ξανατοποθετώ,  συνεχίζει την επόμενη εκτύπωση, ξανασταματά στην μεθεπόμενη και ούτω καθεξής.

Δοκίμασα και δεύτερο επαναγεμισμένο μελάνι (από δικό μου original) αλλά τίποτα - το πρόβλημα παραμένει.

Σκέφτηκα να πάρω γνήσιο μελάνι (14-15 στον Κωτσόβολο) να δοκιμάσω αλλά δεν μου περισσεύουν αυτή την περίοδο  και φοβάμαι ότι θα πάνε χαμένα και το πρόβλημα θα συνεχίζεται και με το γνήσιο μελάνι.

Υπάρχει περίπτωση να στρώσει με το καινούριο original;

 

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστό πρόβλημα που το εχω πάθει και εγώ. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το μελάνι επειδή ακριβώς δεν είναι γνήσιο. Είτε παίρνεις άλλο συμβατό είτε νέο γνήσιο και λύνεται το πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν δώσεις μαζεμένες φωτοτυπίες (πχ 10 σελίδες) και όχι εκτυπώσεις στο κάνει;

Αν στις φωτοτυπίες δεν στο κάνει, έχεις πρόβλημα στους drivers. Κάνε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση

Αν στο κάνει και στις φωτοτυπίες, τότε υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που χρειάζεται να εξεταστούν μια μια σε κάποιον που κάνει σέρβις εκτυπωτών. Για εμένα αυτή η περίπτωση είναι ασύμφορη για εκτυπωτή αυτής της κατηγορίας τιμής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου όταν δώσω 15 σελίδες από το ίδιο αρχείο δεν υπάρχει πρόβλημα. Μόλις πάω να δώσω το επόμενο αρχείο βγάζει το σφάλμα.

Δοκίμασα επανεγκατάσταση drivers. το πρόβλημα συνεχίζει. Ψάχνω ήδη το επόμενο μοντέλο. Έλεγα για κάτι με ink tank αλλά μάλλον θα πάρω HP με instant ink.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...