Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHomeOnline - Mη πληρώνετε νωρίτερα με κάρτα


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, Nabuko είπε

Όχι φίλε στο ebill, είναι ότι να ναι. Μόνο στο σάητ της ΔΕΔΔΗΕ θα δώσεις καταμέτρηση και όπως είπες βάλε πολλές μονάδες παραπάνω για να καλύψεις το υπόλοιπο που έχεις μέσα και έτσι δε θα χάσεις το πρόγραμμα και θα σου έρθει και μειωμένος ο επόμενος. 

Αυτό δεν ξέρω μην του γυρίσει μπούμερανγκ...να δηλώνει εκείνος παραπάνω και τελικά να γίνει καταμέτρηση από τον υπάλληλο στο 4μηνο και να φανεί λιγότερο από ότι τους προηγούμενους μήνες και να τον ψάχνουν για καμιά ρευματοκλοπη από το πουθενά;

Εκτός αν πει ότι δεν ήξερα τα νούμερα, μπερδεύτηκα κτλ. 

Ψιλοεπιφοβο πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, _Biohazard_ είπε

Αυτό δεν ξέρω μην του γυρίσει μπούμερανγκ...να δηλώνει εκείνος παραπάνω και τελικά να γίνει καταμέτρηση από τον υπάλληλο στο 4μηνο και να φανεί λιγότερο από ότι τους προηγούμενους μήνες και να τον ψάχνουν για καμιά ρευματοκλοπη από το πουθενά;

Εκτός αν πει ότι δεν ήξερα τα νούμερα, μπερδεύτηκα κτλ. 

Ψιλοεπιφοβο πάντως.

Έχει περάσει το παράθυρο καταχώρησης στο ΔΕΔΔΗΕ αλλά δεν είχα σκοπό να το κάνω για το λόγο που αναφέρεις.

αι στο self metering το πήρα απόφαση να μη δώσω μέτρηση, περισσότερους μπελάδες θα ανοίξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Γ1 myhome online ειναι άλλο πρόγραμμα; Εχω μπερδευτεί μάλλον. Αυτός είναι λογαριασμός Ιανουαρίου (χωρίς το ΚΟΤ Β).

 

1.jpg

2.jpg

14 λεπτά πριν, ekrepali είπε

βγάλε ένα screenshot απ'τη 1η σελίδα του λογαριασμού κάτω αριστερά, που φαίνεται πόσο καιρό είναι ενεργό το πρόγραμμα. Να καθυσηχαστούν τα πνεύματα. 😋

 

ξνξνξνιν.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, renetto είπε

Το Γ1 myhome online ειναι άλλο πρόγραμμα; Εχω μπερδευτεί μάλλον. Αυτός είναι λογαριασμός Ιανουαρίου (χωρίς το ΚΟΤ Β).

Kατά καιρούς αλλάζουν τα χαρακτηριστικά του προγράμματος, εσένα είχε έκπτωση 50% στο πάγιο νομίζω. Η πληρωμή πάντως και σε σένα είναι υποχρεωτικά με πάγια σύμφωνα με τους όρους. Απο δω και πέρα ο καθένας κάνει ό,τι νομίζει... μπορεί μια μέρα να πατήσει κατά λάθος η καθαρίστρια ένα κουμπί με το σκουπόξυλο και να μη δέχονται προπληρωμές. Εγώ δεν το ξαναρισκάρω.

Επί τη ευκαρία αν το σπίτι είναι δικό σου ή αν δε σκοπεύεις να μετακομίσεις σήμερα ρίξε μια ματιά εδώ για νυχτερινό και εδώ για ΥΔΕ αν αποφασίσεις να βάλεις νυχτερινό.

-----------

Όποιος έχει περαιτέρω νέα / εξελίξεις που αφορούν αποκλειστικά θέματα πληρωμών του Online, ας προσθέσει σ'αυτό το θέμα μελλοντικά. Για οτιδήποτε άλλο, στο θέμα της ΔΕΗ.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ekrepali είπε

   Ο Pantzan9 το ανέφερε στο άλλο θέμα... το καλό είναι ότι ακόμα και με γρήγορα scrolling έχω καλά αντανακλαστικά.  👀 😄

Εντάξει, τώρα μάς αποτελείωσες. Τζάμπα έμεινα χτες ξάγρυπνος ως τις 4:30. 😛

Αν όντως είσαι 1 χρόνο στο Online και πληρώνεις μπροστά, αυτό είναι επιβεβαίωση ότι θα τη σκαπουλάρουμε.

Για να μη φάμε όμως κάνα πακέτο μελλοντικά, καλό είναι να πληρώνουμε όπως γράφουν οι όροι.

Πω πω φάε τη γλώσσα σου...

Την ημερομηνία εξόφλησης δε θα μένει νύχι για νύχι απ'το άγχος...

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3468514/dei-prosferei-apo-tis-15-07-2020-to-dei-myhome-online

Aπό 15/7/20 υπάρχει το πρόγραμμα, απλά ο κόσμος τότε έβαζε Enter που είχε 100ευρώ bonus.

@renetto βγάλε ένα screenshot απ'τη 1η σελίδα του λογαριασμού κάτω αριστερά, που φαίνεται πόσο καιρό είναι ενεργό το πρόγραμμα. Να καθυσηχαστούν τα πνεύματα. 😋

Φαντάζομαι πρόσεξες τις διαφορετικές χρεώσεις κιλοβατώρας και την επιστροφή στον τελευταίο λογαριασμό. Άρα, πως γίνεται να το είχε ενεργοποιήσει παλιότερα με μεγαλύτερη τιμή κιλοβατώρας και τώρα από μόνοι τους και του άλλαξαν την τιμή και του έδωσαν επιστροφή 30€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, prototypegr είπε

Φαντάζομαι πρόσεξες τις διαφορετικές χρεώσεις κιλοβατώρας και την επιστροφή στον τελευταίο λογαριασμό. Άρα, πως γίνεται να το είχε ενεργοποιήσει παλιότερα με μεγαλύτερη τιμή κιλοβατώρας και τώρα από μόνοι τους και του άλλαξαν την τιμή και του έδωσαν επιστροφή 30€;

Ένα διάστημα έδιναν 30 ευρώ για 2 χρόνια... μη το τραβήξουμε άλλο offtopic παρακαλώ και αναγκαστεί ο Thresh να το κλειδώσει.

Όποιος έχει περαιτέρω νέα / εξελίξεις που αφορούν αποκλειστικά θέματα πληρωμών του Online, ας προσθέσει σ'αυτό το θέμα μελλοντικά. Για οτιδήποτε άλλο, στο θέμα της ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση. 

Ότι να ναι η δεη πραγματικά.... 

Να ρωτήσω λίγο. 

Εγώ είχα βάλει για πάγια εντολή μια χρεωστική που έχω στο όνομα μου για αγορές ίντερνετ.

Η δεη είναι στο όνομα της γυναίκας μου.

Γίνεται να αλλάξω κάρτα και να βάλω της eurobank χρεωστική μισθοδοσίας η οποία είναι στο όνομα της γυναίκας? 

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση. 

Ότι να ναι η δεη πραγματικά.... 

Να ρωτήσω λίγο. 

Εγώ είχα βάλει για πάγια εντολή μια χρεωστική που έχω στο όνομα μου για αγορές ίντερνετ.

Η δεη είναι στο όνομα της γυναίκας μου.

Γίνεται να αλλάξω κάρτα και να βάλω της eurobank χρεωστική μισθοδοσίας η οποία είναι στο όνομα της γυναίκας? 

Ευχαριστώ. 

Εδώ άλλοι έχουν βάλει prepaid σε άλλο όνομα...

Απλά καλό είναι να μη παίζετε με τις κάρτες, γιατί αν σκαλώσει το σύστημα μπορεί να σας πετάξει εκτός προγράμματος. Στο ebill που γίνεται απευθείας αλλαγή κάρτας δεν υπάρχει θέμα. Ό,ως αν έχεις τραπεζική πάγια εντολή και την ακυρώσεις για να βάλεις μετά άλλη πάγια εντολή, αυτό το διάστημα ενδιάμεσα που δεν υπάρχει καταχωρημένη πάγια εντολή μπορεί να σε πετάξει εκτός προγράμματος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Εδώ άλλοι έχουν βάλει prepaid σε άλλο όνομα...

Απλά καλό είναι να μη παίζετε με τις κάρτες, γιατί αν σκαλώσει το σύστημα μπορεί να σας πετάξει εκτός προγράμματος. Στο ebill που γίνεται απευθείας αλλαγή κάρτας δεν υπάρχει θέμα. Ό,ως αν έχεις τραπεζική πάγια εντολή και την ακυρώσεις για να βάλεις μετά άλλη πάγια εντολή, αυτό το διάστημα ενδιάμεσα που δεν υπάρχει καταχωρημένη πάγια εντολή μπορεί να σε πετάξει εκτός προγράμματος.

Οπότε μέσω ebill αλλάζω αφοβα?

Έπρεπε να βάλω της γυναίκας από την αρχή. 

Βλακεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Οπότε μέσω ebill αλλάζω αφοβα?

Έπρεπε να βάλω της γυναίκας από την αρχή. 

Βλακεια..

Μέσα στο ebill αλλάζεις με λιγότερο φόβο (πριν και μετά κρατάς screenshots απ'το ιστορικό επιλογών).

Άφοβα σε καμία περίπτωση, γιατί με τη ΔΕΗ έχεις να κάνει. Να τώρα έπεσε ο server.

Επίσης φρόντισε για τη κάρτα που θα καταχωρήσεις να έχεις δηλωμένο το κινητό σου στη τράπεζα και να έχεις κωδικούς ebanking (ή ενεργοποιημένο push notification) σε περίπτωση που χρειαστεί επιβεβαίωση. Επίσης κλείσε το adblock.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εγκυκλοπαιδικά αναγκάστηκα και έβαλα χρεωστική, μια πιστωτική Visa δεν την έπαιρνε με τίποτε χωρίς να χρωστάει τίποτε και χωρίς να έχει πρόβλημα, τελικά μετά από τηλέφωνα στη τράπεζα κάπου πήρε το μάτι μου στην ΔΕΗ ότι η κάρτα πρέπει να λήγει πέραν του εξαμήνου και εμένα έληγε στους 4 μήνες. Όταν θα παραλάβω την καινούργια 1 μήνα πριν την λήξη θα ξαναδοκιμάσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μέσα στο ebill αλλάζεις με λιγότερο φόβο (πριν και μετά κρατάς screenshots απ'το ιστορικό επιλογών).

Άφοβα σε καμία περίπτωση, γιατί με τη ΔΕΗ έχεις να κάνει. Να τώρα έπεσε ο server.

Επίσης φρόντισε για τη κάρτα που θα καταχωρήσεις να έχεις δηλωμένο το κινητό σου στη τράπεζα και να έχεις κωδικούς ebanking (ή ενεργοποιημένο push notification) σε περίπτωση που χρειαστεί επιβεβαίωση. Επίσης κλείσε το adblock.

Ναι αυτά τα έχω εννοείται. 

Δεν υπάρχει θέμα να γίνει καμία στραβή κάποια φορά και να τραβήξει παραπάνω χρήματα έτσι? 

Διότι στην κάρτα που σκέφτομαι να βάλω πάντα έχει χρήματα μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω ενεργοποιήσει το myhome online στις 28/11. Ο τελευταίος μου λογαριασμός πριν την αλλαγή, που είναι Γ1 Οικιακό τιμολόγιο, λήγει στις 20/12 (εξόφληση  έως). Γνωρίζετε αν η πάγια εντολή θα ισχύσει και για αυτόν ή μόνο για τους λογαριασμούς που θα εκδοθούν από δω και στο εξής; Γιατί με αυτά που διάβασα φοβάμαι να πληρώσω νωρίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...