Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHomeOnline - Mη πληρώνετε νωρίτερα με κάρτα


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εγω το αντίθετο προβλημα, εχει βγει λογαριασμός με λαθος στις χρεωσεις, το παραδεχτηκαν και αυτοί και ειμαι και καλα σε αναμονη για ελεγχο του λογαριασμού αλλα πλησιαζει η ημερομηνία ληξης του λογαριασμου οπότε θα χρεωθω θέλω δεν θελω 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
1 hour ago, korakios said:

λέω αν είναι να γίνει sticky στο άλλο θέμα , εδώ κάποια στιγμή θα θαφτεί

Θα πρέπει να γίνει merge το συγκεκριμένο topic με το άλλο ή να το ξαναγράψει εκεί ο ekrepali.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η απάντηση που έλαβα.

Έχω ρωτήσει ήδη αν πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια με την τράπεζα για την πάγια εντολή και περιμένω απάντηση .

IMG_20211208_232056.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η πάγια συνεχίζει να υπάρχει, απλά δεν έχει κάτι να χρεωσει. Δεν την έχεις καταργήσει ούτε έχει αποτύχει με κανέναν τρόπο.

Μην το κάνεις πολύπλοκο, πες τους μόνο ότι θες να εξοφλείς νωρίτερα μέσω της επιλογής που δίνει το e-bill και πού είναι το πρόβλημα. Δεν μιλάμε για αποτυχημένη συναλλαγή στην πάγια, μιλάμε για μηδενική συναλλαγή επειδή υπήρχε μηδενικό υπόλοιπο και ότι σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για χρωστούμενα μετά τη λήξη του λογαριασμού.

Αν παρόλα αυτά σου πει μα-μου ρώτα που το γράφει αυτό που σου λένε και γιατί τότε δίνουν την επιλογή από το e-bill για πρόωρη εξόφληση με κάρτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Θα πρέπει να γίνει merge το συγκεκριμένο topic με το άλλο ή να το ξαναγράψει εκεί ο ekrepali.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58965236

2 λεπτά πριν, Pantzan9 είπε

Αυτή είναι η απάντηση που έλαβα.

Έχω ρωτήσει ήδη αν πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια με την τράπεζα για την πάγια εντολή και περιμένω απάντηση .

αυτό είναι άλλο

το online θέλει κάρτα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pantzan9 είπε

Αυτή είναι η απάντηση που έλαβα.

Έχω ρωτήσει ήδη αν πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια με την τράπεζα για την πάγια εντολή και περιμένω απάντηση .

Αυτό αναφέρεται σε πάγια τραπεζική εντολή. Εμείς μιλάμε για πάγια εξόφληση μέσω κάρτας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το θέμα είναι αν όταν υπάρχει πιστωτικό (edit ή είναι μηδενικό),το σύστημα θεωρεί αποτυχημένη ή όχι την πληρωμή

Επεξ/σία από korakios
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Θα πρέπει να γίνει merge το συγκεκριμένο topic με το άλλο ή να το ξαναγράψει εκεί ο ekrepali.

Άστο ξεχωριστά σε παρακαλώ, ενδιαφέρει αρκετό κόσμο που άρχισε ήδη να πληρώνει με κάρτα τους πρώτους λογαριασμούς. Μέσα στο θέμα της ΔΕΗ και δε θα το πάρουν χαμπάρι και θα χάσουν το πρόγραμμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προπληρωνει καποιος ολο το λογαριασμό εκτος απο 1 ευρω και να τραβάει η παγια εντολη 1 ευρω στη ληξη του λογαριασμού δεν λυνεται το πρόβλημα? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, korakios είπε

το θέμα είναι αν όταν υπάρχει πιστωτικό ,το σύστημα θεωρεί αποτυχημένη ή όχι την πληρωμή

Πιστωτικό υπόλοιπο λογικά δε λογίζεται ως πληρωμή γιατί δεν υπάρχει καν RF και barcode πληρωμής. Αυτό είναι θέμα που αφορά εμένα, γιατί ποιος άλλος θα έκανε τέτοια μαλακία. 😄

Το βασικό θέμα που ενδιαφέρει τους περισσότερους ίναι τι γίνεται σε περίπτωση που οι λογαριασμοί είναι χρεωστικοί αλλά μηδενίζει το υπόλοιπο πριν τη προθεσμία πληρωμής... δηλαδή πληρωμή με άλλο τρόπο.

Στο email που έστειλαν στο φίλο είνα σαφές αυτό που γράφουν... 3 διαδοχικές πληρωμές με άλλο τρόπο, απενεργοποιείται η πάγια.

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα...καλά, δίνεις τα λεφτά σου πιο νωρίς στους μαμελούκους κι αυτοί αντί να χαρούν, σε κόβουν την πάγια και σε πετάνε έξω από το πρόγραμμα? 
Ούτε στην Μποτσουάνα δεν γίνονται αυτά! 
Πληρώστε με RF πιο νωρίς και αφήστε 1Ε υπόλοιπο λογαριασμού μόνο. Ας τραβήξει τελευταία μέρα το 1Ε που χρωστάτε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το βασικό θέμα που ενδιαφέρει τους περισσότερους ίναι τι γίνεται σε περίπτωση που οι λογαριασμοί είναι χρεωστικοί αλλά μηδενίζει το υπόλοιπο πριν τη προθεσμία πληρωμής.

σωστά , έκανα edit

βέβαια το να αφήνει κάποιος ένα ευρώ ανεξόφλητο είναι λύση , αλλά πάλι θα πρέπει να κοιτά κάποιος αν και πότε τραβά τα λεφτά η ΔΕΗ

δηλαδή χαμένη η φάση να προπληρώνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί είναι χειρότεροι κι από τα "κοριτσάκια" στα ΕΛΤΑ! 
Βασικά λέει "χάνετε τα προνόμια αυτής", δηλαδή της κάρτας. Δεν λένε οτι σε πετάνε από το πρόγραμμα! Ή τουλάχιστον δεν το ξεκαθαρίζουν. 
Επίσης δημιουργούν άλλα προβλήματα όπως, τί γίνεται αν κάποιο ποσό πληρώνω με RF πριν, και το υπόλοιπο ποσό το αφήνω στην κάρτα για να το τραβήξει η πάγια? 
Θεωρείται "3 διαδοχικές πληρωμές εκτός πάγιας"? 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Σαφώς θα πάρω γραπτή απάντηση, έχω στείλει ήδη μέσω της επικοινωνίας. Κι εμένα κάτι δε μου κολλάει... δε γίνεται ρε συ να χάνεις αν το πρόγραμμα το ποσό είναι ήδη προπληρωμένο.

 

Αν σε παρηγορεί, οι υπάλληλοι σε αυτη τη φόρμα μου , απαντούσαν ότι δεν συνδυάζεται my home online με Κοτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Αυτοί είναι χειρότεροι κι από τα "κοριτσάκια" στα ΕΛΤΑ! 
Βασικά λέει "χάνετε τα προνόμια αυτής", δηλαδή της κάρτας. Δεν λένε οτι σε πετάνε από το πρόγραμμα! Ή τουλάχιστον δεν το ξεκαθαρίζουν. 
Επίσης δημιουργούν άλλα προβλήματα όπως, τί γίνεται αν κάποιο ποσό πληρώνω με RF πριν, και το υπόλοιπο ποσό το αφήνω στην κάρτα για να το τραβήξει η πάγια? 
Θεωρείται "3 διαδοχικές πληρωμές εκτός πάγιας"? 
 

Για να πούμε και του στραβού το δίκιο, ο Ειδικός Όρος 7 λέει ξεκάθαρα ότι η εξόφληση γίνεται αποκλειστικά μέ πάγια εντολή... δε λέει για παραθυράκια. Αν βγάλουμε τα μάτια μας θα το κάνουμε μόνοι μας... είπε ένας συμφορουμήτης ότι γίνεται κι αλλιώς πληρωμή, παρέθεσε λογαριασμούς... και πήραμε όλοι φόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...