Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Eva II κάνει ακριβώς ότι και οι άλλοι με ενσωματωμένο υγρασιομετρο. Ενώ συμπληρώσει την υγρασία που πρέπει σβήνει αλλά ανεβαίνει γρήγορα με αποτέλεσμα να ξεκινάει πολύ γρήγορα ξανά την λειτουργία του.

Όχι τόσο γρήγορα όσο ο rohnson r9116 αλλά και πάλι...

Γιατί έτσι ρε παιδιά? Όλοι οι αφυγραντηρες έχουν θέμα με ενσωματωμένο υγρασιομετρο με οθόνη?

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση για τους κατόχους του juro pro oxygen 25l.. Τα φίλτρα με ποια σειρά μπαίνουν; το hepa έχει μια ετικέτα που λέει Front. Τον τοποθετούμε με φορά που να κοιτάει προς τα έξω η ετικέτα ; και κάτι τελευταίο έχω ακούσει ότι το hepa καθυστερεί γενικά τον χρόνο αφυγρανσης στα επιθυμητα επίπεδα που το ρυθμιζόυμε. Αληθεύει; ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Eva II κάνει ακριβώς ότι και οι άλλοι με ενσωματωμένο υγρασιομετρο. Ενώ συμπληρώσει την υγρασία που πρέπει σβήνει αλλά ανεβαίνει γρήγορα με αποτέλεσμα να ξεκινάει πολύ γρήγορα ξανά την λειτουργία του.

Όχι τόσο γρήγορα όσο ο rohnson r9116 αλλά και πάλι...

Γιατί έτσι ρε παιδιά? Όλοι οι αφυγραντηρες έχουν θέμα με ενσωματωμένο υγρασιομετρο με οθόνη?

Ελπιζω να μη σε βαλα σε μπελαδεσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα για το εξοχικο εναν αφυγραντηρα United Due-1238 ο οποιος εχει 24ωρο χρονοδιακοπτει ενεργοποιησης/απενεργοποιησης.

Εγω που δεν θελω να τον δουλευω ολη την ωρα αλλα λεω να τον βαζω 4ωρες το πρωι και 4ωρες το βραδυ πως το πετυχαινω???

Χρειαζεται να τον βαζω να δουλευει συνεχεια στο εξοχικο???

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μη σε βαλα σε μπελαδεσ

Επειδη μου τον προτεινες??χαχα!!Οχι ρε συ απλα εχω μεγαλη περιεργια αμα ολοι οι αφυγραντηρες με υγρασιομετρο οθονη εχουν το ιδιο θεμα.Μπορει καποιος να μας πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Επέστρεψα τον rohnson r 9116 στο κωτσοβολο ο οποίος εκαιγε πολύ ρεύμα μονίμως πάνω από 300-340 watt στην μικρή σκάλα και με ανυποφορο συντονισμό στα πλαστικά του.

 

Να ρωτήσω πως έκανες την επιστροφή; έτσι απλα τους το πηγες πίσω και σου δωσαν τα χρηματα; Αφού το είχες χρησιμοποιησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω πως έκανες την επιστροφή; έτσι απλα τους το πηγες πίσω και σου δωσαν τα χρηματα; Αφού το είχες χρησιμοποιησει

Toν ειχα χρησιμοποιησει ελαχιστα και τον πηγα πισω κανονικα στην συσκευασια του.Ηθελαν να μου κοψουν πιστωτικο αλλα με χιλια ζορια και πιεση μου εδωσαν πισω τα χρηματα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν ειχα χρησιμοποιησει ελαχιστα και τον πηγα πισω κανονικα στην συσκευασια του.Ηθελαν να μου κοψουν πιστωτικο αλλα με χιλια ζορια και πιεση μου εδωσαν πισω τα χρηματα μου.

ok σε ευχαριστω.

 

Αναμεσα στον  Meaco Platinum 20L  και στον Juro Pro Oxygen 25L ποιον θα διαλέγατε?

Υπάρχει κάποια άλλη καλή πρόταση σε αυτή την κατηγορία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok σε ευχαριστω.

 

Αναμεσα στον  Meaco Platinum 20L  και στον Juro Pro Oxygen 25L ποιον θα διαλέγατε?

Υπάρχει κάποια άλλη καλή πρόταση σε αυτή την κατηγορία?

Meaco

Meaco

Δες και τον Inventor Premium 30 με ιονιστη , στα ιδια λεφτα με τουσ Juro pro και Meaco αλλα με αποδοση 20% παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 40m2 θα κοιταγα και https://www.inventoraircondition.gr/afygrantires/afygrantiras-athorivos-care-silent που ειναι στα 12λ ειναι αθορυβος και με αρχικη στα 169ε σιγουρα μπορεισ να το παρεις sta 145 e απο http://www.apothema.gr/inventor-care-c2-12l-115066p

Τελικα λεω να παω σε αυτον αφου δεν υπαρχει κατι στο Budget που θελω, τουλαχιστρον να παρω κατι μεγαλυτερο σε περιπτωση που μετακομησω καποια στιγμη σε μεγαλυτερο σπιτι.

 

https://www.skroutz.gr/s/4620747/Inventor-DE-MDT-20.html

 

Υπαρχει καλυτερη επιλογη ομως? Οπως ειπα και στο ποστ που περιγραφω την κατασταση μου (2-3 πανω απο το quoted) τον εχει μια φιλη μου και κανει πολυ καλη δουλεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Σε περιοχή όπου έχει κρύο. Η εσωτερική θερμοκρασία μπορεί να πεσει και στους 12'C (χωρίς θέρμανση)  και στο δωμάτιο οι τοιχοι κυριολεκτικά στάζουν υγρασία, πόσο σκόπιμο απο πλευράς κατανάλωσης & κόστους αγοράς είναι η χρήση desiccant?  Eχω δει κατι ονομαστικές καταναλώσεις 650 W!

Απο την άλλη, και στα μηχανήματα συμπιεστή αναγράφουν λειτουργία 5-35 'C.  Είναι ψεύτικο αυτό?

 

2) Οταν σε 2αρι διαμέρισμα των 62μ2 οπου μένει καποιος μόνος ,και περνάει τις περισσότερες ώρες στο υπνοδωμάτιο, ας αρκεστώ στον μικρότερο αφυγραντήρα για τα 17μ2 του δωματίου, ή πρέπει να σκεφτώ "μεγαλύτερα" και να πάρω μεγαλύτερο για να φύγει η υγρασία απο όλο το σπίτι?  Πάντως η θερμογέφυρα + περισσότερη υγρασία εντοπιστηκε στο δωμάτιο.

 

3) Το πορτοφόλι μου εξαρτάται. Πχ για περίπτωση με συμπιεστή και μόνο για το δωμάτιο, ως 140€, όπως ο μικρός Inventor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μου τον προτεινες??χαχα!!Οχι ρε συ απλα εχω μεγαλη περιεργια αμα ολοι οι αφυγραντηρες με υγρασιομετρο οθονη εχουν το ιδιο θεμα.Μπορει καποιος να μας πει?

Νομίζω στο έγραψα πάνω κάτω όλοι λόγο τοποθέτηση εσωτερικά. Θόρυβο είναι πολύ κάτω από rohnson?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω στο έγραψα πάνω κάτω όλοι λόγο τοποθέτηση εσωτερικά. Θόρυβο είναι πολύ κάτω από rohnson?

Για το υγρασιομετρο λες φιλε μου?Ποια η ουσια ομως να ξεκιναει ανα 2 λεπτα παλι?

Οσον αφορα τον θορυβο δεν υπαρχει το παραμικρο τριξιμο-συντονισμος...Ο rohnson ετρεμε ακομη και σε χαλι συν το θορυβο που σε ειχα πει

Απλα ο eva ii δεν εχει Low σκαλα για τον ανεμιστηρα αλλα και παλι ειναι πολυ καλα..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για οποιον δεν θελει να δωσει πολλα του κωτσοβολου στα 100 ευρωπουλα κανει περισσότερα απο αυτα που λεει

 

δεν το περιμενα οτι με 100 ευρα θα ηταν μια χαρα μηχανημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...