Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ σωστα δες τις προτεινομενες λυσεις Meaco & Inventor χωρις συμπιεστη και οι 2 εταιρειες εχουνε πολυ καλο after sales service 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

α)Σε ποια περιοχη βρισκεσαι , καλεσ μονωσεις , ολη τη μερα εχεισ αυτη τη θερμοκρασια δηλαδη η θερμανση ειναι σταθερη ?, τι ειδους θερμανση

τα ρωταω αυτα γιατι εισαι αναμεσα σε deciccant(χωρισ συμπιεστη ) ή κανονικο με συμπιεστη 

 

β)Παλιο και νεο μοντελο που αντικατεστησε, απο τι λεγεται στη πραξη εχει χαμηλοτερη σταθμη θορυβου το νεο απο το παλιο 

Δες σχολιο στο σκρουτζ 

0
5
 2 στους 2 χρήστες τη βρήκαν χρήσιμη

άψογος - αθόρυβος και οικονομικός 

στην λειτουργία έξυπνης αφύγρανσης λειτουργεί μόνος του και σταματά όταν πιάσει τα επιθυμητά επίπεδα υγρασίας 

στιβαρή κατασκευή και πολύ εύκολος στην χρήση 

έχει αλλάξει το κλίμα στο σπίτι από την πρώτη εβδομάδα 

και πολύ καλός ιονιστής

 

παράδοξο αλλα μου αρέσει εμφανισιακά ο παλιός. Anyway πάμε για τον eva ii

Άν έχεις κάποια εναλλακτική έως max 250 ευχαρίστως άν και διαβάζοντας αρκετές σελίδες εδώ δεν ομίζω να υπάρχει κάτι πέρα απο τον rohnson που είναι και πιό ακριβός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια πρόταση και για μένα αν έχετε την καλοσύνη

για δωμάτιο 12m2 με ύψος 2.7μ

συνηθισμένη θερμοκρασία κοντά στους 20 βαθμούς

στη Θεσσαλονίκη

έχει ένα τοίχο 4.5m που είναι εκτεθειμένος εξωτερικά σε καιρικές συνθήκες και απ' ότι φαίνεται η μόνωση που έχει δεν είναι και η καλύτερη δυνατή

να είναι όσο γίνεται αθόρυβος γιατί είναι για παιδικό δωμάτιο και να έχει χαμηλή κατανάλωση γιατί θα είναι (μάλλον!) συνέχεια σε λειτουργία

αν χρειάζεται και κάποιο άλλο στοιχείο πείτε μου

ευχαριστώ πολύ!

8 λιτρα με 10 λιτρα

ευχαριστώ

υπάρχει καμιά πρόταση για κάποιον που να μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και στο μπάνιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρω με ιονιστή;

Τι αλλάζει με τον ιονιστή;

Ο ιονιστής   που απελευθερώνει θετικά και αρνητικά ιόντα στον αέρα, με αποτέλεσμα ο αέρας που φτάνει στον κλιματιζόμενο χώρο να είναι απαλλαγμένος από κάθε είδους ξένα σωματίδια (σκόνες, γύρη και άλλα αλλεργιογόνα στοιχεία που υπάρχουν στον αέρα).  Τελικό αποτέλεσμα ένα περιβάλλον χωρίς οσμές, υγιεινό, ασφαλές ήρεμο και ευχάριστο

ο συμπιεστης τι κανει? ξερει κανεις?

Τι ενοεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν ενδιαφερθεί κάποιος για τον eva ii https://www.skroutz.gr/s/9535871/Inventor-Eva-II-E2-ION20L.html (τον παρήγγειλα χτές) και πιθανότατα και σε προϊόντα άλλων εταιριών δεν το έψαξα, στο skroutzομαγαζο dileris http://www.dileris.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=11812&Itemid=118&lang=el#.V_zuQyTFmzQ κάνεις 'παζάρι' και η τελική του απο 229€ πάει στα 212€ και για Θεσσαλονίκη τα μεταφ-αντικαταβολή είναι δωρεάν.

Απλά το αναφέρω κι άν θεωρηθεί διαφήμιση ας διαγραφεί απο τους mods.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς να μου πει για τους Gree εαν είναι αξιόπιστοι.μου αρέσει ότι έχουν 5 χρόνια εγγύηση, από τα πιο αθόρυβα και δεξαμενή 4lt.

Η Gree ειναι μια απο τισ καλυτερεσ εταιρειεσ στην κινα, στην ελλαδα ερχονται αφυγραντηρεσ σαν Gree,Argo και Rhonson. Ειναι αρκετα καλοι, το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν εχουνε ιονιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Gree ειναι μια απο τισ καλυτερεσ εταιρειεσ στην κινα, στην ελλαδα ερχονται αφυγραντηρεσ σαν Gree,Argo και Rhonson. Ειναι αρκετα καλοι, το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν εχουνε ιονιστη

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες! Είμαι σε αναζήτησή αφυγραντήρα καθώς το σπίτι έχει πρόβλημα με υγρασία, σε σημείο να μαυρίζουν τα ταβάνια κ οι τοίχοι. Έχω καταλήξει σε desiccant, γιατί το σπίτι δεν θερμαίνεται επαρκώς. Έχω κάποιες απορίες, αρχικά ο Meaco ddl8 έχει ένα σύστημα που σταματάει όταν φτάσει στην επιθυμητή υγρασία για 30 λεπτά κ μετά τσεκάρει το επίπεδο της υγρασίας κ αν έχει ανεβεί ξεκινάει η αφύγρανση, δεδομένου ότι κ το Inventor Rise έχει τα ίδια χαρακτηριστικά κ όπως είπατε παραπάνω είναι ουσιαστικά το ίδιο μηχάνημα με άλλο design, το κάνει αυτό; Κ κάτι ακόμα είδα στην σελίδα της media markt, 2 μοντέλα της inventor τα οποία έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά από κατανάλωση κ θόρυβο απλά εξωτερικά αλλάζουν λίγο, τον Rise 8l κ τον R2 - ION8L, μήπως έχουν κάποια διαφορά που δεν την πρόσεξα; Τα 3 χρόνια της inventor είναι δέλεαρ σε σχέση με τα 2 της meaco, αν όντως είναι ίδια μηχανήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Επέστρεψα τον rohnson r 9116 στο κωτσοβολο ο οποίος εκαιγε πολύ ρεύμα μονίμως πάνω από 300-340 watt στην μικρή σκάλα και με ανυποφορο συντονισμό στα πλαστικά του.

Πήρα χθες τον Eva II από mediamarket στα 199 ευρώ. Από κατανάλωση είμαι ευχαριστημένος. Συνήθως κυμαίνεται στα 200 με 250watt το πολύ

Επίσης κάνει φοβερή δουλειά.ηδη αδειασα το δοχείο 2 φορές από χθες το απόγευμα.

Τρίξιμο μηδέν θόρυβος σε πολύ καλά επίπεδα εάν και θα ήθελα και μια σκάλα Low για τον ανεμιστηρα.

Επίσης παρατήρησα ότι και ο συγκεκριμένος άμα κλείσει αφότου συμπλήρωση την υγρασία μετά το υγρασιομετρο του ανεβαίνει σχετικά σύντομα και ανάβει γρήγορα.

Αυτά προς το παρών.

Κάτι τελευταίο, το mediamarket για αγορές αφυγραντηρα μέχρι 16 Οκτωβρίου έχεις 14 μέρες δοκιμής και άμα δεν σε κάνει τι πας πίσω και παίρνεις τα χρήματα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια και παλι να σας κανω ακομα μια ερωτηση 

 

πηρε η μανα μου εναν απο τον κωτσοβολο αυτον 

http://www.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/afigranthres/166327-united-due1238

 

που κανει μια χαρα για τα λεφτα  του αλλα οταν πιασει την θερμοκρασια που θελουμε δεν σταματαει ειναι λογικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...