Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πιστεύεις ε ? Από την έρευνα που κάνω στο Internet έλεγε το ιδανικό ποσοστό είναι μεταξύ 40-50% οπότε ήθελα να κατέβει λίγο παρακάτω.

 

 

 

 

Μα στο 55% είναι η ιδανική υγρασία σε ένα χώρο, Γιατί θες να το κατεβάσεις παρακάτω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαλε μια φωτογραφια να το δουμε

Ενασ φιλοσ μου που εχει το ιδιο μου ειπε οτι ειναι βρωμα και καθαριζει ευκολα, εμοιαζε με καψιμο αλλα δεν ηταν

Η βρωμα αυτη προερχεται απο βρωμικο στοιχειο

Ο αφυγραντηρας το εβγαλε στις 10 15 μερες. Αρα αποκλειουμε το βρωμικο στοιχειο..κ το καυσαεριο λογω νησιου...σορρυ για την καθυστερηση αλλα ελειπα..

 

 

image_26a4be55e779b35d2fb3edf20fcd92a05f

 

image_ab244ac107c2ad1e69ecd03a40388c09af

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα παιδες! Εχω μπερδευτει και δεν το κρυβω! Εμενα στην κρεβατοκαμαρα η υγρασια με 20 βαθμους φτανει στο 80% και το πρωι με 16-17 βαθμους ειναι στο 92%. Οταν ανοιγω βεβαια τα παραθυρα το πρωι πεφτει 50-60%. Χρειαζομαι αφυγραντηρα? και πως κρινω τα lt/ημερα?? Σας ευχαριστω πολυ για οποιες απαντησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα παιδες! Εχω μπερδευτει και δεν το κρυβω! Εμενα στην κρεβατοκαμαρα η υγρασια με 20 βαθμους φτανει στο 80% και το πρωι με 16-17 βαθμους ειναι στο 92%. Οταν ανοιγω βεβαια τα παραθυρα το πρωι πεφτει 50-60%. Χρειαζομαι αφυγραντηρα? και πως κρινω τα lt/ημερα?? Σας ευχαριστω πολυ για οποιες απαντησεις!

καλησπερα...χρειαζεσαι εναν αφυγραντηρα με συμπιεστη αν υπαρχει θερμανση και αν ειναι μονο για κρεβατοκαμαρα μικρο η για ολο το σπιτι μεγαλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητα να σου αλαξουνε το κουβα με εναν νεο , υποτιθεται οτι η inventor εχει καλο after sale για να δουμε και ενημερωσε μασ

Ο αφυγραντηρας το εβγαλε στις 10 15 μερες. Αρα αποκλειουμε το βρωμικο στοιχειο..κ το καυσαεριο λογω νησιου...σορρυ για την καθυστερηση αλλα ελειπα..


image_26a4be55e779b35d2fb3edf20fcd92a05f

image_ab244ac107c2ad1e69ecd03a40388c09af

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα παιδες! Εχω μπερδευτει και δεν το κρυβω! Εμενα στην κρεβατοκαμαρα η υγρασια με 20 βαθμους φτανει στο 80% και το πρωι με 16-17 βαθμους ειναι στο 92%. Οταν ανοιγω βεβαια τα παραθυρα το πρωι πεφτει 50-60%. Χρειαζομαι αφυγραντηρα? και πως κρινω τα lt/ημερα?? Σας ευχαριστω πολυ για οποιες απαντησεις!

καλησπέρα φιλε. Είναι λογικό να ανεβαίνει η υγρασία του χώρου σου, όταν πέφτει η θερμοκρασία του. Ο αφυγραντήρας θα σου μειώσει την υγρασία και θα έχεις καλύτερες συνθήκες στο χώρο σου, όταν κοιμάσαι. Λογικά σε καλύπτει ένας αφυγραντήρας 8 ή 12lt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αφυγραντηρας το εβγαλε στις 10 15 μερες. Αρα αποκλειουμε το βρωμικο στοιχειο..κ το καυσαεριο λογω νησιου...σορρυ για την καθυστερηση αλλα ελειπα..

 

 

image_26a4be55e779b35d2fb3edf20fcd92a05f

 

image_ab244ac107c2ad1e69ecd03a40388c09af

 

Καλησπέρα σας. Σχετικά με το θέμα που αντιμετωπίζετε με τον αφυγραντήρα σας, αναφέρουμε ότι το στοιχείο εντός του αφυγραντήρα έχει μία ειδική επικάλυψη, η οποία ενισχύει την αντοχή του υλικού και το χρόνο ζωής του. Η υγρασία που δημιουργείται πάνω στο στοιχείο του αφυγραντήρα παρασύρει ίχνη της επικάλυψης αυτής, οπότε αυτό είναι η «μαυρίλα» που διακρίνεται στο λεκανάκι αποστράγγισης. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να το βλέπετε κατά τους πρώτους μήνες λειτουργίας.

Εφόσον όμως το επιθυμείτε, μπορούμε να σας αντικαταστήσουμε το λεκανάκι του αφυγραντήρα σας, δεδομένου ότι θέλουμε οι χρήστες των προϊόντων INVENTOR να είναι απόλυτα ικανοποιημένοι.

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση παρακαλούμε επικοινωνήστε με το τμήμα Service Inventor (2113003300).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

θα ηθελα μια 'αποψη για τη χρήση αφυγραντηρων απο κάποιο γονιό για το πως επέδρασε στον ύπνο και την υγεία των μικρών παιδιών του.Είναι  αρκετά συνηθισμένο να ψάχνουμε το θέμα υγρασίας ,ειδικά στα υπνοδωματια,γονείς με μικρά παιδιά που βήχουν πχ το χειμώνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εαν το σπιτι εχει υγρασια μεγαλυτερη απο >75% υγρασια ειναι κακο για μικρους και μεγαλουσ.

Η κανονικη υγρασια ειναι 50-60% και ειναι ιδανικη για ολουσ, με λιγα λογια δεσ με εναν μετρητη τι υγρασια εχεις στο σπιτι για να καταλαβεισ τι γινεται/

Επεξ/σία από lexusr450
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον τα φωτα σας ψαχνω αφυγραντηρα για σπιτι 50τμ σε χωριο ορεινο και τρελλη υγρασια πανω απο 80%.Το καλοκαιρι εχει σημασια αν πρεπει να τον δουλευουμε; Εχω μπερδευτει λιγο με το θεμα του ζεολιθου τι ακριβως παιζει?Οποιος ξερει να μου προτεινει κατι ευχαριστω

Επεξ/σία από panitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει να προτείνει κάτι κάποιος για ντουλάπα 7τμ?

 

είναι παλιά χωνευτή (μόνο σκελετός δηλαδή και τούβλο για πλάτη) και η πλάτη είναι σε εξωτερικό τοίχο οπότε έχω θέματα μούχλας λόγο υγρασίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι απλοί μετρητές υγρασίας του εμπορίου που στοιχίζουν 7-8-10 ευρώ είναι αξιόπιστοι ? έχουμε άποψη? υπάρχει περίπτωση να πέφτουν έξω ?

 

Ναι, είναι. Εγώ έχω 5-6 μάρκας "avidsen" (media markt, leroy, praktiker), και έναν από άλλη μάρκα. Όλοι συμφωνούν μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει να προτείνει κάτι κάποιος για ντουλάπα 7τμ?

 

είναι παλιά χωνευτή (μόνο σκελετός δηλαδή και τούβλο για πλάτη) και η πλάτη είναι σε εξωτερικό τοίχο οπότε έχω θέματα μούχλας λόγο υγρασίας. 

http://www.skroutz.gr/s/6889498/Puredry-Mini-D.html

http://www.skroutz.gr/s/8130765/Puredry-PD-625.html

το πρώτο το έχω στο σπίτι μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...