Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μεταξύ meaco dd8l junior και inventor rise 8L ποιον;

 

Έχω διαβάσει το θέμα από την αρχή σχεδόν και βλέπω γενικά να υπάρχει ένας ντόρος γύρω από τους meaco.

Πέρα όμως από τις θετικές αξιολογήσεις που έχει ο meaco και γενικα όλοι οι meaco, διάβασα και πολλά αρνητικά σχόλια, στο αγγλικό amazon κυριως, ότι,  αρκετοί meaco μετά από λίγο καιρό χρήσης, έβγαλαν προβλήματα.

 

Από την άλλη έχω τον inventor που έχει λίγα θετικά feedbacks αλλά ομολογώ πως μου κάνει κλικ λόγω εμφάνισης. Μου φαίνεται πιο στιβαρή κατασκευή.

 

Όσο περισσότερα διαβάζεις, τόσο περισσότερο μπερδεύεσαι τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ meaco dd8l junior και inventor rise 8L ποιον;

 

Έχω διαβάσει το θέμα από την αρχή σχεδόν και βλέπω γενικά να υπάρχει ένας ντόρος γύρω από τους meaco.

Πέρα όμως από τις θετικές αξιολογήσεις που έχει ο meaco και γενικα όλοι οι meaco, διάβασα και πολλά αρνητικά σχόλια, στο αγγλικό amazon κυριως, ότι,  αρκετοί meaco μετά από λίγο καιρό χρήσης, έβγαλαν προβλήματα.

 

Από την άλλη έχω τον inventor που έχει λίγα θετικά feedbacks αλλά ομολογώ πως μου κάνει κλικ λόγω εμφάνισης. Μου φαίνεται πιο στιβαρή κατασκευή.

 

Όσο περισσότερα διαβάζεις, τόσο περισσότερο μπερδεύεσαι τελικά...

Εγω θα αγοραζα juro pro αν ειχα δευτερη ευκαιρια ( εχω meaco) . Εχει ο διπλανος μουhttps://www.skroutz.gr/s/5203699/Juro-Pro-Oxygen-25L.html?from=autocomplete&keyphrase=juro+pro+oxygen+25l

 

μιλαμε για κορυφη...βγαζει γυρω στα 10 λιτρα 24ωρες ενω το δικο μου το πολυ 4 στην πρωτη σκαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ο δικός σου εχει ρίξει την υγρασία και βγάζει τόσο ? Γιατί είνια λογικό αν πέσει η υγρασία αυτός βγάζει και λιγότερο νερο. Αλλο θα βγάλει αν εχει 80% υγρασία και αλλο αν είναι στο 60. Γιατί βλέπω εδώ λές :

 

 


ΤΕΛΟΣ γιατι μου βγαζει μονο 2 λιτρα το 12ωρο ενω θα επρεπε να βγαζει 4Λιτρα εφοσον ειναι 8 λιτρος ;

Δεν ειμαι σιγουρος οτι εκανα σωστη επιλογη.

 

Το οτι είναι 8λιτρος δε σημαίνει πως θα βγάζει συνέχεια 4 λίτρα τη μέρα. Αν το βάλεις σε σώρο που εχει υγρασία 10% μπορεί να βγάλει μισό λίτρο. Δε σημαίνει πως κατι δεν πάει καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ο δικός σου εχει ρίξει την υγρασία και βγάζει τόσο ? Γιατί είνια λογικό αν πέσει η υγρασία αυτός βγάζει και λιγότερο νερο. Αλλο θα βγάλει αν εχει 80% υγρασία και αλλο αν είναι στο 60

μπα οχι μενουμε διπλα διπλα τελευταιο οροφο...δεν πεφτει ποτε η υγρασια κατω απο 60% . Εχουμε θεμα και οι 2...απλα ο δικος τους βγαζει πιο πολλα λιτρα το 24ωρο,λογικα ειναι πιο δυνατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή πόσα εβγαζε? Μήπως έχει κανένα θέμα και δεν παίζει σωστα. Να τον πάς για ελεγχο

Τοσα εβγαζε και στην αρχη . Ελεγχο πρεπει να παει Αθηνα για 10 μερες το λιγοτερο,θα γεμισω υγρασια παραπανω και εγω 2 μωρα δεν γινεται. Τοσο εβγαζε παντα δεν αλλαξε κατι. Απλα δεν ειμαι και τοσο ευχαριστημενος οσο ο διπλανος μου με τον oxygen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί νομίζω δεν εχει ξαναπαρουσιαστεί κάτι τέτοιο γι αυτό λέω μηπως ειναι δυσλειτουργία.

Δεν εχω ιδεα φιλε μου. Γιαυτο ρωταω εδω. Ισως δεν τον καθαριζω και σωστα,αυριο θα δοκιμασω με σκουπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

 

Διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες από το thread, αλλά έχω λίγο μπερδευτεί με βάση τα δικά μου κριτήρια.

Θα ήθελα λοιπόν μια πρόταση για το εξής σπίτι: 70 τμ, Αργυρούπολη, ρετιρέ 3ος όροφος. Δεν κατοικείται συχνά, όταν κατοικείται και ανάβει καλοριφέρ ή a/c, τα τζάμια στάζουν νερό με το κιλό.

 

Λέω για αφυγραντήρα με συμπιεστή. Δεν μπορώ να πώ ότι θερμένεται και πολύ, αλλά δεν αντέχω τη μυρωδιά των desiccant σε καμμία περίπτωση, απορρίπτονται χωρίς συζήτηση. Μέση θερμοκρασία σπιτιού 17 - 21 βαθμοί. Τι θα ήθελα:

 

- Το πιό αθόρυβο μηχάνημα

- Όσο το δυνατόν να καλύπτει όλο το σπίτι

- Κόστος δεν έχει σημασία.

- Κατανάλωση δεν με ενδιαφέρει.

- Καλή εγγύηση, καλό σέρβις και απροβλημάτιστο σε περίπτωση βλάβης.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...