Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 23/8/2024 στις 7:27 ΜΜ, mindreader είπε

Δεν καταλαβαινω, γιατι τεχνικα ήταν τοσο δυσκολο να γινεται οντως αφυγρανση μαζι με την ψυξη.

 

Eχει αναλυθει το θεμα της αφυγρανσης και χρησης κλιματιστικου εκτενεστερα στο θεμα των κλιματιστικων..

Υπαρχει ενα κουμπακι στο κοντρολ ή στο μενου με τη λεξη Dry..πατας το κουμπακι, το inverter δουλευει συμφωνα με το προγραμμα dry και σταδιακα κανει μια χαρα αφυγρανση... Ομως με ελαφρως αυξημενη καταναλωση.. Αν δεν σε ενδιαφερει η καταναλωση, το δουλευεις μονιμα στο dry..

Δεν ειναι λοιπον οτι δεν γινεται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, gapart είπε

Ευχαριστώ για την πρόταση. Νομίζω είναι λιγάκι υπερβολή. Δλδ το παιδί που έμενε είχε μέσα αν θυμάμαι έναν 12αρη. Εγώ σκέφτηκα να πάω λίγο πιο πάνω να λειτουργεί πιο άνετα. Μην το φανταστεις και 2οροφο... Και ο ιδιοκτήτης έναν μικρό μου πε να πάρω. Θα στείλω μια ενδεικτική φωτογραφία. Ελπίζω να βοηθά.

Έχω πάρει αυτόν και είμαι ευχαριστημένος.Έχει και μικρή κατανάλωση αν και λογικά άλλος θα πληρώνει το ρεύμα

https://www.skroutz.gr/s/25007379/Kullhaus-Alpha-Q13L-Afygrantiras-13lt.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Έχω πάρει αυτόν και είμαι ευχαριστημένος.Έχει και μικρή κατανάλωση αν και λογικά άλλος θα πληρώνει το ρεύμα

https://www.skroutz.gr/s/25007379/Kullhaus-Alpha-Q13L-Afygrantiras-13lt.html

Καλησπέρα! Ωραίος φαίνεται. Και οικονομικός. Εγώ πληρώνω το ρεύμα οπότε καλή παρατήρηση η κατανάλωση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gapart είπε

Καλησπέρα! Ωραίος φαίνεται. Και οικονομικός. Εγώ πληρώνω το ρεύμα οπότε καλή παρατήρηση η κατανάλωση :D

Δεν έχει ''δύναμη'' με τόσα λίγα watt... στο σπίτι που παρέθεσες θες κάτι πιο δυνατό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Η εποχή που το μεγάλο βάρος και η μεγάλη κατανάλωση ήταν ασφαλείς ενδείξεις για την ποιότητα και την απόδοση ενός μηχανήματος έχει παρέλθει ανεπιστρεπτί. Υπάρχουν στην αγορά αφυγραντήρες με κατανάλωση 220-250 Watt που έχουν την ίδια απόδοση με άλλους που καταναλώνουν 450 Watt σε ίδια επίπεδα εσωτερικής θερμοκρασίας. Έχουν ίδια ή παρόμοια απόδοση αλλά διαφορετική αποδοτικότητα.

- Η εσωτερική σχετική υγρασία μιας οικίας εξαρτάται από 5-6 διαφορετικούς παράγοντες και όχι μόνο από την απόδοση του αφυγραντήρα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...