Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να μου δώσεις ένα link ενδεικτικά για να ξέρω για τι εργαλείο-τιμές μιλάμε;

 

 

http://www.skroutz.gr/c/1017/weather_stations.html?from=catspan&keyphrase=%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%BF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θελω να επιστήσω την προσοχή σε υποψήφιους αγοραστές INVENTOR .

Σχετικά με την εγγύηση των συσκευων .

Στο φυλαδιο της εγγύησης μέσα στην συσκευασία λέει :

 

l66HI4o.png

 

 

ΑΛΛΑ

 

Σε ερωτηση που εκανα σε φιλο τεχνικο μου ειπε οτι εχει αλλους ορους στο Site  με  3 χρονια εγγυηση 

Εφοσον κανεις ηλεκτρονικη εγγραφη της εγγυησης

 

iAAvht2.jpg

 

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ? ? ? ? ? 

Μακαρι να μην απαιτηθει ποτε η εγγυηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες δώσ' τε λίγο info γιατί το 'χασα λίγο...

 

Είμαι σε στπίτι κάπου 45 τ.μ. και για θέρμανση χρησιμοποιώ Air Condition (αυτό). Αρκετές φορές τα προηγούμενα 2 χρόνια ξεραινόταν/χαλούσε ο λαιμός μου τους χειμώνες (μετά τον ύπνο πάντα). Επίσης από το φετινό καλοκαίρι μέχρι σήμερα πολλές φορές κοκκινίζει το ένα μάτι μου και βάζω σταγόνες (μετά από εξέταση γιατρού βεβαίως), κάτι για το οποίο μάλλον φταίει το ότι ξηραίνεται η ατμόσφαιρα λόγω χρήσης Air Condition (ίσως φταίνε κι άλλοι λόγοι βέβαια επιπρόσθετα, αλλά πάμε παρακάτω).

 

Τι μηχάνημα χρειάζομαι για να έχω φυσιολογικά επίπεδα υγρασίας στο σπίτι; Να πω βέβαια ότι δεν έχω μετρήσει την υγρασία μέσα στο σπίτι μου με κάποιο ειδικό εργαλείο, αλλά εικάζω ότι φταίει ότι ζω μέσα στα Air Conditions (μου το ανέφερε και ο οφθαλμίατρος αλλά και σε μαγαζί λευκών συσκευών που ρώτησε συγγενικό μου πρόσωπο πρόσφτατα). Δώσ' τε μια γνώμη για να ξεκινήσω το ψάξιμο... :)

 

Ρε παίδες δώσ' τε λίγο info γιατί το 'χασα λίγο...

 

Είμαι σε στπίτι κάπου 45 τ.μ. και για θέρμανση χρησιμοποιώ Air Condition (αυτό). Αρκετές φορές τα προηγούμενα 2 χρόνια ξεραινόταν/χαλούσε ο λαιμός μου τους χειμώνες (μετά τον ύπνο πάντα). Επίσης από το φετινό καλοκαίρι μέχρι σήμερα πολλές φορές κοκκινίζει το ένα μάτι μου και βάζω σταγόνες (μετά από εξέταση γιατρού βεβαίως), κάτι για το οποίο μάλλον φταίει το ότι ξηραίνεται η ατμόσφαιρα λόγω χρήσης Air Condition (ίσως φταίνε κι άλλοι λόγοι βέβαια επιπρόσθετα, αλλά πάμε παρακάτω).

 

Τι μηχάνημα χρειάζομαι για να έχω φυσιολογικά επίπεδα υγρασίας στο σπίτι; Να πω βέβαια ότι δεν έχω μετρήσει την υγρασία μέσα στο σπίτι μου με κάποιο ειδικό εργαλείο, αλλά εικάζω ότι φταίει ότι ζω μέσα στα Air Conditions (μου το ανέφερε και ο οφθαλμίατρος αλλά και σε μαγαζί λευκών συσκευών που ρώτησε συγγενικό μου πρόσωπο πρόσφτατα). Δώσ' τε μια γνώμη για να ξεκινήσω το ψάξιμο... :)

 

Εχει 10 μερες που αγορασα τον delonghi des 16 ew  για 80 τετραγωνικα και παει πολυ καλα.Τις πρωτες δυο μερες μαζεψε περιπου 5 λιτρα και τωρα κανει μονο του συντηρηση.Για τα δικα σου τετραγωνικα πιστευω το des 12 θα ειναι το ιδανικοτερο.Στα αρνητικα του ειναι ο θορυβος,που σε αναγκαζει το βραδυ να το εχεις εκτος λειτουργιας.Ο αφυγραντηρας δεν ξεραινει την ατμοσφαιρα οπως το κλιματιστικο,πιστευω ενας αφυγραντηρας να σε βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να επιστήσω την προσοχή σε υποψήφιους αγοραστές INVENTOR .

Σχετικά με την εγγύηση των συσκευων .

Στο φυλαδιο της εγγύησης μέσα στην συσκευασία λέει :

 

l66HI4o.png

 

 

ΑΛΛΑ

 

Σε ερωτηση που εκανα σε φιλο τεχνικο μου ειπε οτι εχει αλλους ορους στο Site  με  3 χρονια εγγυηση 

Εφοσον κανεις ηλεκτρονικη εγγραφη της εγγυησης

 

iAAvht2.jpg

 

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ? ? ? ? ? 

Μακαρι να μην απαιτηθει ποτε η εγγυησ

 

Θελω να επιστήσω την προσοχή σε υποψήφιους αγοραστές INVENTOR .

Σχετικά με την εγγύηση των συσκευων .

Στο φυλαδιο της εγγύησης μέσα στην συσκευασία λέει :

 

l66HI4o.png

 

 

ΑΛΛΑ

 

Σε ερωτηση που εκανα σε φιλο τεχνικο μου ειπε οτι εχει αλλους ορους στο Site  με  3 χρονια εγγυηση 

Εφοσον κανεις ηλεκτρονικη εγγραφη της εγγυησης

 

iAAvht2.jpg

 

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ? ? ? ? ? 

Μακαρι να μην απαιτηθει ποτε η εγγυηση

Δεν τουσ στελνεισ ενα email γιατι η εποχη εχει πολλα στραβα να μασ το ξεκαθαρισουνε 

Παροτι το σιτε τουσ λεει http://www.inventoraircondition.gr/egiisi-inventor/3 χρονια για την εγγυηση

και οπως παραθετεις καλυπτει ανταλακτικα και εργασια 

Νομιζω οτι πρεπει να μασ παραθεσεις την απατηση τους 

 

Θελω να επιστήσω την προσοχή σε υποψήφιους αγοραστές INVENTOR .

Σχετικά με την εγγύηση των συσκευων .

Στο φυλαδιο της εγγύησης μέσα στην συσκευασία λέει :

 

l66HI4o.png

 

 

ΑΛΛΑ

 

Σε ερωτηση που εκανα σε φιλο τεχνικο μου ειπε οτι εχει αλλους ορους στο Site  με  3 χρονια εγγυηση 

Εφοσον κανεις ηλεκτρονικη εγγραφη της εγγυησης

 

iAAvht2.jpg

 

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ? ? ? ? ? 

Μακαρι να μην απαιτηθει ποτε η εγγυησ

 

Θελω να επιστήσω την προσοχή σε υποψήφιους αγοραστές INVENTOR .

Σχετικά με την εγγύηση των συσκευων .

Στο φυλαδιο της εγγύησης μέσα στην συσκευασία λέει :

 

l66HI4o.png

 

 

ΑΛΛΑ

 

Σε ερωτηση που εκανα σε φιλο τεχνικο μου ειπε οτι εχει αλλους ορους στο Site  με  3 χρονια εγγυηση 

Εφοσον κανεις ηλεκτρονικη εγγραφη της εγγυησης

 

iAAvht2.jpg

 

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ? ? ? ? ? 

Μακαρι να μην απαιτηθει ποτε η εγγυηση

Δεν τουσ στελνεισ ενα email γιατι η εποχη εχει πολλα στραβα να μασ το ξεκαθαρισουνε 

Παροτι το σιτε τουσ λεει http://www.inventoraircondition.gr/egiisi-inventor/3 χρονια για την εγγυηση

και οπως παραθετεις καλυπτει ανταλακτικα και εργασια 

Νομιζω οτι πρεπει να μασ παραθεσεις την απατηση τους 

 

warant

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχτές το απόγευμα παρέλαβα και εγώ τον Meaco 20l.

Τον δούλεψα περίπου 3h . Μια χαρά όλα εκτός από τον μικρό συριγμό (σφύριγμα) που κάνει στην μικρή σκάλα του ανεμιστήρα (στην μεγάλη σκάλα είναι οκ).  Παιδιά (με Meaco 20l) το κάνει και σε εσάς αυτό ?  ή ο δικός μου έχει θέμα.

Σχετικά με την ένδειξη μετά το κλείσιμο του ανεμιστήρα όντος ανεβαίνει . Το γιατί έχει απαντηθεί σε προηγούμενα post .

Σχετικά με το σφύριγμα που αναφέρω , μην νομίζετε ότι είναι δυνατό , είναι πολύ μικρό άλλα ενοχλητικό θα έλεγα .

Περιμένω της απαντήσεις σας.

 

 

Προσπάθησα να το ακούσω αυτό το σφύριγμα που αναφέρεις αλλα  δε ξέρω αν εννοείς ένα πολύ μικρό όταν ξεκινάει η μικρή σκάλα που για να το ακούσεις πρέπει να στήσεις αυτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια μου ειπαν οτι εφοσον κανεις την εγγραφη της εγγυησης στο Net [ http://www.inventoraircondition.gr/egiisi-inventor-3xronia/] τοτε εχεις την 3ετη εγγυηση σε ανταλακτικα και εργασια .

 

Στην ερωτηση γιατι υπαρχει το χαρτι με τους 6 μηνες μεσα στην συσκευη ειπαν οτι ετσι το ειχαν , αλλα πελον η εταιρια εδω στην ελλαδα προσφερει 3ετη εγγυηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά μετά από πολύ καιρό και ενώ πέρυσι τον χειμώνα είχα ενδιαφερθεί gia ton MEACO, αλλά δεν υπήρχε διαθεσιμότητα τότε στα καταστήματα. Φέτος αγόρασα τον platinum 20L. μέχρι στιγμής μου έχει ρίξει την υγρασία στο 60%, την ημέρα μαζεύει 6 λίτρα και γενικά είναι αθόρυβος. Αλλά έχω δύο ερωτήσεις, αρχικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν πέφτει κάτω από το 60% η υγρασία, όπως και τα 250w που αναφέρει η εταιρία για κατανάλωση αν είναι στην δυνατή η μεσαία σκάλα και ποίο το κόστος στην δεη,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως γίνεται ο Care 12L και Care 8L inventor να έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά  ;

 

Κατανάλωση (W) 290

EEV (L/kWh) 1.3
Ρεύμα Λειτουργίας (A) 2.0
 
Και μάλλον ίδιες διαστάσεις? 
 
 
 
Επίσης ο inventor rise είναι ίδιο πράγμα με τον meaco dd8l αλλά διαφορετικό design.
Επεξ/σία από gousgounakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τσεκαρεις τον Inventor Pure 20litra και τον Meaco Platinum 20 litra θα δεισ διαφορετικό design και παρόμοιες αποδόσεις σε καταναλωση 255W & 250W, σταθμη θορυβου 46DB ,ομοιότητα στις οδηγιες χρησης και  βεβαια τιμή  στα αστρα

 

Ομοιοτητα εκπληκτική  υπάρχει και στον Electrolux EXD16DN3W και στον Inventor Eva 16 λιτρα http://www.skroutz.gr/s/6798759/Inventor-Eva-DE-MDDF16.html

 

Το ιδιο ομως παρατηρείται και σε αλλες μαρκες gree/rhonson 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τι 151€ πρεπει να ηταν λαθος .

ΑΛΛΑ προλαβα και τον πηρα σε αυτη την τιμη ! ! !

Παραλαμβανω πεμπτη !

 

Τωρα η τιμη ειναι στα 169€

 

B1SxPdR.png

Φιλε μου το δοκιμασες το μηχανακι?κανει δουλεια?απο θορυβο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αποκτησω μετρητη πολυ ευχαριστως .

 

Anyway τον εβγαλε το MediamArkt στα 159    εως και αυριο web offer

 

http://link-gr.mediamarkt.gr/u/gm.php?prm=CElKU1fvHO_561123876_66291_40968

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...