Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη...

Με τα δεδομενα τα δικα μου που ειναι σχεδον ιδια καθως γλυκάθηκα με τον αφυγραντη που εχω τωρα εδω στην ευβοια , θα κοιταζα ( κοιταζω και εγω ) για Meaco 12L 225€ ή  Inventor Care DE-MDDT12 151€.

 

 

οσο ββλεπω αυτη την τιμη τοσο με τρωει το χερι μου να κανω παραγγελια για το σπιτι της αθηνας ......

Εχει καποιος αποψη για αυτον ?

 

Τελικα τι 151€ πρεπει να ηταν λαθος .

ΑΛΛΑ προλαβα και τον πηρα σε αυτη την τιμη ! ! !

Παραλαμβανω πεμπτη !

 

Τωρα η τιμη ειναι στα 169€

 

B1SxPdR.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικα τι 151€ πρεπει να ηταν λαθος .

ΑΛΛΑ προλαβα και τον πηρα σε αυτη την τιμη ! ! !

Παραλαμβανω πεμπτη !

 

Τωρα η τιμη ειναι στα 169€

 

B1SxPdR.png

Καλορίζικος, καλοδούλευτος! Περιμένουμε εντυπώσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

 

Ρίξτε μια ματιά στα screenshots από τη μέτρηση του θορύβου (με sumsung note3) και τις σχετικές φωτογραφίες που έβγαλα (στο δωμάτιο των παιδιών).

 

 

Θόρυβος με τη συσκευή στο πρόγραμμα smart και fun speed low: ~39-40db (20cm) έως ~33-34db (300cm)

 

Κατανάλωση ρεύματος έχουμε σε 4,5hrs->1,25KWh

 

Σχετική υγρασία: Στην αρχή του τεστ 70% και στο τέλος 55%

 

Αφύγρανση: 1,25lt

 

 

::edit::

στη χαμηλή ταχύτητα ο θόρυβος είναι περίπου 39-40db, στην μέγιστη μέτρησα περίπου 42-43db

post-365650-0-79875400-1446567642_thumb.jpg

post-365650-0-09451900-1446567672_thumb.jpg

post-365650-0-66317400-1446567675_thumb.png

post-365650-0-49862700-1446567683_thumb.png

Επεξ/σία από karafarm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήγα στο κατάστημα που πήρα τον meaco 20l platinum και του έκανα παράπονα που όταν σταματήσει ο ανεμιστήρας δείχνει ότι νάνε και μου τον αλλάζει με τον Rohnson R-9220 Genius που έχει την ίδια τιμή πια είναι η άποψη σας αξίζει η αλλαγή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις το πήρα το μηχάνημα και μου φαίνεται καλό... δεν έχω κάποια ιδιαίτερη εμπειρία όμως σε αφυγραντήρας... Κατά τα άλλα είναι πολύ ήσυχη και όμορφη συσκευή και (σημαντικό) σβήνει εντελώς όταν φτάσει τη ζητουμενη υγρασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Ρίξτε μια ματιά στα screenshots από τη μέτρηση του θορύβου (με sumsung note3) και τις σχετικές φωτογραφίες που έβγαλα (στο δωμάτιο των παιδιών).

 

 

Θόρυβος με τη συσκευή στο πρόγραμμα smart και fun speed low: ~39-40db (20cm) έως ~33-34db (300cm)

 

Κατανάλωση ρεύματος έχουμε σε 4,5hrs->1,25KWh

 

Σχετική υγρασία: Στην αρχή του τεστ 70% και στο τέλος 55%

 

Αφύγρανση: 1,25lt

 

 

::edit::

στη χαμηλή ταχύτητα ο θόρυβος είναι περίπου 39-40db, στην μέγιστη μέτρησα περίπου 42-43db

Φίλε εσένα όταν σταματήσει ο αφυγραντηρας όταν πιάσει το ποσοστό της υγρασίας που του όρισες σταματάει και ο ανεμιστήρας η συνεχίζει να δουλεύει και τέλος η ενδειξη της υγρασιας είναι σωστή η δείχνει πολύ παραπάνω οταν σταματήσει οπός μου κάνει ο meaco

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζει για 2-3 λεπτά (20 watt) και μετά σταματάει και αυτός.

 

Νομίζω πως η ένδειξη είναι σωστή και μετά το σταμάτημα και του ανεμιστήρα. Θα το δω και θα το επιβεβαιώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζει για 2-3 λεπτά (20 watt) και μετά σταματάει και αυτός.

 

Νομίζω πως η ένδειξη είναι σωστή και μετά το σταμάτημα και του ανεμιστήρα. Θα το δω και θα το επιβεβαιώσω.

Ναι αν γίνεται γιατί αύριο θα πάω στο κατάστημα και κάτι άλλο πόσα τετραγωνικά είναι το σπίτι σου εμένα είναι 120 και από απόδοση ο meaco με καλύπτει απλός σπαζομε να βλέπω την ένδειξη της υγρασίας στο 86% όταν σταματήσει ενώ η πραγματική είναι 60%
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν γίνεται γιατί αύριο θα πάω στο κατάστημα και κάτι άλλο πόσα τετραγωνικά είναι το σπίτι σου εμένα είναι 120 και από απόδοση ο meaco με καλύπτει απλός σπαζομε να βλέπω την ένδειξη της υγρασίας στο 86% όταν σταματήσει ενώ η πραγματική είναι 60%

 

112m2

 

θα ποστάρω το συντομότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα και ο Rohnson R-9220 κάνει μια από τα ίδια με τον meaco το θέμα είναι αξίζει να κάνω την αλλαγή στο κατάστημα θα έχει την ίδια απόδοση με τον meaco η θα έχω θέμα πάντως από εμφάνιση είναι όλα τα λεφτά πια είναι η άποψη σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχτές το απόγευμα παρέλαβα και εγώ τον Meaco 20l.

Τον δούλεψα περίπου 3h . Μια χαρά όλα εκτός από τον μικρό συριγμό (σφύριγμα) που κάνει στην μικρή σκάλα του ανεμιστήρα (στην μεγάλη σκάλα είναι οκ).  Παιδιά (με Meaco 20l) το κάνει και σε εσάς αυτό ?  ή ο δικός μου έχει θέμα.

Σχετικά με την ένδειξη μετά το κλείσιμο του ανεμιστήρα όντος ανεβαίνει . Το γιατί έχει απαντηθεί σε προηγούμενα post .

Σχετικά με το σφύριγμα που αναφέρω , μην νομίζετε ότι είναι δυνατό , είναι πολύ μικρό άλλα ενοχλητικό θα έλεγα .

Περιμένω της απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...