Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Morris MDP-24400IW 24L/day που τον έχω λιγότερο από 1 εβδομάδα, κάποιες φορές κάνει ένα παραπανίσιο θόρυβο, σαν κάποιο ροδάκι που γυρνάει να ακουμπάει κάπου.  Δεν το κάνει πάντα και δε μου φαίνεται φυσιολογικό.  Το παρατήρησα στο SMART MODE που το έχω τώρα συνέχεια. 

Σκέφτομαι να πάρω το κατάστημα ή τη Morris, αλλά τι ακριβώς να τους πω κι αυτούς?  Θα γελάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, bobptz είπε

Ο Morris MDP-24400IW 24L/day που τον έχω λιγότερο από 1 εβδομάδα, κάποιες φορές κάνει ένα παραπανίσιο θόρυβο, σαν κάποιο ροδάκι που γυρνάει να ακουμπάει κάπου.  Δεν το κάνει πάντα και δε μου φαίνεται φυσιολογικό.  Το παρατήρησα στο SMART MODE που το έχω τώρα συνέχεια. 

Σκέφτομαι να πάρω το κατάστημα ή τη Morris, αλλά τι ακριβώς να τους πω κι αυτούς?  Θα γελάνε.

Βαλε τον πανω σε μια μαλακη επιφανεια (χαλακι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, bobptz είπε

Ήταν το πρώτο πράγμα του δοκίμασα.  Ο θόρυβος υπάρχει.

εμένα μερικές φορές κάνει θόρυβο εκει που κλείνει το "καπάκι" για το νερό. Αλλά ακούγεται σαν κάτι να συντονίζει το οποίο και σταματά μόλις το κλείσω λίγο καλύτερα.

Αυτό που περιγράφεις το θεωρείς μηχανικό ή συντονισμού.. μηχανικό θόρυβο δεν κάνει

Επεξ/σία από userAnon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, userAnon είπε

Αυτό που περιγράφεις το θεωρείς μηχανικό ή συντονισμού.. μηχανικό θόρυβο δεν κάνει

Ο θόρυβος έχει υψηλή συχνότητα, το θεωρώ μηχανικό.  Έβαλα τον αφυγραντήρα πάνω στο χαλάκι, τον πίεσα από τα πλάγια κτλ.  Υποθέτω ότι αν ήταν θέμα συντονισμού θα είχε σταματήσει ή θα είχε αλλάξει ο θόρυβος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να αγοράσω ένα αφυγραντήρα. Θέλω μια αξιόπιστη μάρκα να είναι αθόρυβος και με χρονοδιακόπτη. Ο χώρος που θα τον χρησιμοποιώ είναι γύρω στα 30τμ. Διαθέτω μέχρι 150ευρώ.   Κάποια πρόταση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, bobptz είπε

Ο θόρυβος έχει υψηλή συχνότητα, το θεωρώ μηχανικό. 

Τον έκανε πάλι και άλλαξα το mode από SMART σε HIGH, σε LOW και σε FAN.  Στο FAN σταμάτησε, άρα έχει να κάνει με το συμπιεστή.  Δεν το κάνει όμως συνέχεια όταν δουλεύει ο συμπιεστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, bobptz είπε

Ο Morris MDP-24400IW 24L/day που τον έχω λιγότερο από 1 εβδομάδα, κάποιες φορές κάνει ένα παραπανίσιο θόρυβο, σαν κάποιο ροδάκι που γυρνάει να ακουμπάει κάπου. 

Πιο σπάνια κάνει και έναν άλλο θόρυβο, συντονίζουν τα πλαστικά του.  Αλλά σταματάει όταν τον πιέσω λίγο πίσω στο φίλτρο. 

Σκέψου τι θόρυβο θα κάνει μετά από κανα χρόνο.  Και θεωρείται top of the line μηχάνημα.  Πφφ....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η γνώμη σας για τους αφυγραντήρες sendo , πήρα ένα με 12 λίτρα αφυγρανση αλλά για 30 τμ και 35τμ ,δεν κάνει καθόλου καλή δουλειά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγειλα αυτον https://www.e-shop.gr/afygrantiras-12lt-primo-prdh-45003-r290-ilektronikos-p-HAP.002930

τον αφυγραντηρα .Το σπιτι μου ειναι 70 τμ περιπου .Ειναι ικανος να πιασει ολο το σπιτι ή χρειαζομαι και δευτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, czarjuly είπε

Το σπιτι μου ειναι 70 τμ περιπου .Ειναι ικανος να πιασει ολο το σπιτι ή χρειαζομαι και δευτερο;

Το σπίτι μου είναι 64 τμ καθαρά.  Δοκίμασα πρώτα με ένα Rohnson R-9616, 16L/day. και μετά με ένα Morris MDP-24400IW 24L/day.  Και οι δύο κατεβάζανε άνετα το επίπεδο υγρασίας το 50%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, czarjuly είπε

Παραγγειλα αυτον https://www.e-shop.gr/afygrantiras-12lt-primo-prdh-45003-r290-ilektronikos-p-HAP.002930

τον αφυγραντηρα .Το σπιτι μου ειναι 70 τμ περιπου .Ειναι ικανος να πιασει ολο το σπιτι ή χρειαζομαι και δευτερο;

εξαρτάται πόσο μεγάλο θέμα υγρασίας έχεις! Εξ'ορισμού τα τμ ειναι ΠΟΛΛΑ για έναν 12άρη! 

9 ώρες πριν, sintalkas είπε

Ποια είναι η γνώμη σας για τους αφυγραντήρες sendo , πήρα ένα με 12 λίτρα αφυγρανση αλλά για 30 τμ και 35τμ ,δεν κάνει καθόλου καλή δουλειά !

ή έχει κάποιο θέμα, ή έχεις πολύ μεγάλο θέμα υγρασίας. Τραβάει νερό ή δεν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτον εδω εχω https://www.skroutz.gr/s/25222476/Sendo-Portofino-SDH-12YO2.html ,στο διαμερισμα 25τμ με καλη σχετικα θερμοκρασια παει ως 54 % και δεν μπορει ποτε να παει στο 45% (25 περιπου τετραγωνικα το διαμερισμα),κανονικα ομως τραβα νερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, sintalkas είπε

αυτον εδω εχω https://www.skroutz.gr/s/25222476/Sendo-Portofino-SDH-12YO2.html ,στο διαμερισμα 25τμ με καλη σχετικα θερμοκρασια παει ως 54 % και δεν μπορει ποτε να παει στο 45% (25 περιπου τετραγωνικα το διαμερισμα),κανονικα ομως τραβα νερο.

για ποιό λόγο να πας στο 45%?!?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...