Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, fogeo933 είπε

Καλησπέρα παιδιά.. πιο από τα 2 θα παίρνατε? 

Screenshot_20201123-201357_Skroutz.jpg

Δεν ξέρω τι ισχύει για τον inventor, απλά βλέποντας τον πίνακα, να πω πως ο morris δεν έχει 4λίτρα δοχείο, αλλά 2.7ltr.

Κάποια πράγματα έχω γράψει εδώ.

Ευχαριστημένος γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, fogeo933 είπε

Καλησπέρα παιδιά.. πιο από τα 2 θα παίρνατε? 

Screenshot_20201123-201357_Skroutz.jpg

μορρις, και οπως συμπληρωσε ο liakjim για το δοχειο.Βασικα για ποσα τ.μ. μιλαμε?

Επεξ/σία από insomniagfg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, insomniagfg είπε

μορρις, και οπως συμπληρωσε ο liakjim για το δοχειο.Βασικα για ποσα τ.μ. μιλαμε?

53 τμ

40 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν ξέρω τι ισχύει για τον inventor, απλά βλέποντας τον πίνακα, να πω πως ο morris δεν έχει 4λίτρα δοχείο, αλλά 2.7ltr.

Κάποια πράγματα έχω γράψει εδώ.

Ευχαριστημένος γενικά.

Γιατί όμως λεει 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stefanidisg είπε

Μεταξύ Juro-Pro 25L Eco 

τσέκαρε κιόλας τι μοντέλο γράφει από δίπλα στο καρτελάκι.... Πχ το AP20.... δεν είναι 25άρι αλλά 20άρι στην πραγματικότητα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, χθες παρέλαβα τον 24αρι morris από Κωτσόβολο. Όλα οκ με την εγκατάσταση κτλ.

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι σταματάει να δουλεύει στην λειτουργία smart μετά από κάποια ώρα. Είναι λογικό γιατί πιάνει ας πούμε το επιθυμητό ποσοστό πριν σταματήσει. Μετά όμως δεν ξαναξεκιναει μόνος του, πρέπει να τον ξεκινήσω εγώ.

Τον έβαλα δηλαδή πριν κοιμηθούμε όλα οκ (σε sleep mode αν παίζει ρόλο και στο smart), και όταν ξύπνησα δεν δούλευε και έδειχνε υγρασία 68%. 

Είναι φυσιολογικό να μην ξαναξεκιναει μόνος του όταν ανεβαίνει η υγρασία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, petran91 είπε

Καλημέρα, χθες παρέλαβα τον 24αρι morris από Κωτσόβολο. Όλα οκ με την εγκατάσταση κτλ.

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι σταματάει να δουλεύει στην λειτουργία smart μετά από κάποια ώρα. Είναι λογικό γιατί πιάνει ας πούμε το επιθυμητό ποσοστό πριν σταματήσει. Μετά όμως δεν ξαναξεκιναει μόνος του, πρέπει να τον ξεκινήσω εγώ.

Τον έβαλα δηλαδή πριν κοιμηθούμε όλα οκ (σε sleep mode αν παίζει ρόλο και στο smart), και όταν ξύπνησα δεν δούλευε και έδειχνε υγρασία 68%. 

Είναι φυσιολογικό να μην ξαναξεκιναει μόνος του όταν ανεβαίνει η υγρασία ?

Μας λες σε παρακαλώ ποιον ακριβώς πήρες και εντυπώσεις από θόρυβο κλπ? Είμαι κι εγώ να πάρω αυτές τις μέρες και θα με βοηθουσες πολύ! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JcD είπε

Μας λες σε παρακαλώ ποιον ακριβώς πήρες και εντυπώσεις από θόρυβο κλπ? Είμαι κι εγώ να πάρω αυτές τις μέρες και θα με βοηθουσες πολύ! Ευχαριστώ!

https://www.skroutz.gr/s/20424573/Morris-Αφυγραντήρας-24lt-με-Ιονιστή-MDP-24400IW.html

Μέχρι στιγμής όλα καλά. Θόρυβο σε καμία περίπτωση δεν κάνει όπως λένε κάποιοι στα σχόλια, ότι τρίζουν πλαστικά ή ότι ακούγεται τραγικά πολύ και τέτοια. Για μένα κάνει σαν ένα κλιματιστικό ας πούμε. Όχι αθόρυβος αλλά όχι ακραία πράγματα, φυσιολογικά αυτό που περίμενα.
Από λειτουργίες, συνδεσιμότητα κτλ δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Δεν έχω καμία εμπειρία με αφυγραντήρες αλλά από αυτόν δεν έχω κάποιο παράπονο εκτός από αυτό που ρωτάω παραπάνω, μήπως εγώ δεν κατάλαβα κάτι καλά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, petran91 είπε

Καλημέρα, χθες παρέλαβα τον 24αρι morris από Κωτσόβολο. Όλα οκ με την εγκατάσταση κτλ.

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι σταματάει να δουλεύει στην λειτουργία smart μετά από κάποια ώρα. Είναι λογικό γιατί πιάνει ας πούμε το επιθυμητό ποσοστό πριν σταματήσει. Μετά όμως δεν ξαναξεκιναει μόνος του, πρέπει να τον ξεκινήσω εγώ.

Τον έβαλα δηλαδή πριν κοιμηθούμε όλα οκ (σε sleep mode αν παίζει ρόλο και στο smart), και όταν ξύπνησα δεν δούλευε και έδειχνε υγρασία 68%. 

Είναι φυσιολογικό να μην ξαναξεκιναει μόνος του όταν ανεβαίνει η υγρασία ?

Σταματα οταν πιασει στοχο, κανει ελεγχο καθε 30 λεπτα, ανεβηκε η υγρασια παιρνει μπροστα ο συμπιεστης , αλλιως συνεχιζει να μενει κλειστος και και ουτω καθεξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, insomniagfg είπε

Σταματα οταν πιασει στοχο, κανει ελεγχο καθε 30 λεπτα, ανεβηκε η υγρασια παιρνει μπροστα ο συμπιεστης , αλλιως συνεχιζει να μενει κλειστος και και ουτω καθεξης

Το πρωί ήταν φυσιολογικό που είδα ποσοστό 68% στο app και δεν ήταν σε λειτουργία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ειχες βαλει στοχο 70 ναι :),  μπορει ο στοχος σου να ειναι 60 αλλα η υγρασια να ανεβηκε κατοπιν τελευταιου ελεχγου, οποτε θα πρεπει να ξεκινησει στον επομενο κανονικα.

Επεξ/σία από insomniagfg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, insomniagfg είπε

Αν ειχες βαλει στοχο 70 ναι :),  μπορει ο στοχος σου να ειναι 60 αλλα η υγρασια να ανεβηκε κατοπιν τελυταιου ελεχγου, οποτε θα πρεπει να ξεκινησει στον επομενο κανονικα.

Όταν είναι στο Smart/Αυτόματο υποτίθεται ότι ο στόχος είναι 55% όμως (δεν σε αφήνει να το πειράξεις αυτό, είναι κλειδωμένο στο 55)..
Τέλος πάντων τώρα που είναι στο πρώτο 24ωρο του, το έβγαλα το Auto, δουλεύει full και με στόχο στα 40% για να μην σταματήσει.

Κάτι άλλο. Το UV και ION παίζει ρόλο αν τα έχω μόνιμα ανοικτά? Πρέπει να τα κλείνω που και που ή δεν επηρεάζει πουθενά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...