Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, marioboni said:

Και είναι το rowenta επώνυμο;δεν θα το κοιτούσα καν αν δεν το πρότεινες πάντως φίλε

Την είχα για αλλού είδους συσκευές την εταιρία γι'αυτό και μόνο το λόγο

Τώρα βλέπω πως έχει μια σκάλα ανεμιστήρα, επηρεάζει κάπου αυτό;

Στα 150 ποια είναι η πιο value for money επιλογή;

Εννοείται και σε λιγότερα, πχ η πρόταση σου με καλύπτει εννοείται

Αλλά θα ήθελα να έχω και κάποια εναλλακτική

Ανώνυμο όμως δεν το λες. Και τι είναι αυτό που κάνει την Morris επώνυμη για να την ψάξεις εσύ ? Οι διαφημίσεις ? Είναι μάρκα που παίζει και στο εξωτερικό και δεν το ξέρω. Το "έφαγες" το παραμύθι όμως όπως και πολλοί άλλοι. Μια κινεζοκατασκευή είναι και αυτή αυτή με εγγύηση απο τον ίδιο που έχει τα F&U και United.

Εγώ σου το πρότεινα ως μια φθηνή λύση για ένα μικρό δωμάτιο αντί κάποιου 10-12λιτρου. Πολλά πολλά δεν έχει αλλά 16λιτρο σε 10-12m2 δωμάτιο είναι υπέρ αρκετό και σε αυτά τα λεφτά vfm.

Στα 145€ θα κοιτούσα και τα Midea, μια χαρά αξιοπρεπέστατα και με 3 χρόνια εγγύηση. Αλλά δε νομίζω ότι θα κερδίσεις κάτι σε αυτό το χώρο. Άντε λόγω τριών επιλογών να είναι πιο αθόρυβο για το βράδυ και ιονιστή. Τώρα αν με ρωτήσεις "και ποια είναι η Midea, η Inventor και η Morris είναι επώνυμες", η απάντησή μου είναι καταγεγραμμένη λίγο πιο πάνω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

46 λεπτά πριν, teo_3 είπε

Ανώνυμο όμως δεν το λες. Και τι είναι αυτό που κάνει την Morris επώνυμη για να την ψάξεις εσύ ? Οι διαφημίσεις ? Είναι μάρκα που παίζει και στο εξωτερικό και δεν το ξέρω. Το "έφαγες" το παραμύθι όμως όπως και πολλοί άλλοι. Μια κινεζοκατασκευή είναι και αυτή αυτή με εγγύηση απο τον ίδιο που έχει τα F&U και United.

Εγώ σου το πρότεινα ως μια φθηνή λύση για ένα μικρό δωμάτιο αντί κάποιου 10-12λιτρου. Πολλά πολλά δεν έχει αλλά 16λιτρο σε 10-12m2 δωμάτιο είναι υπέρ αρκετό και σε αυτά τα λεφτά vfm.

Στα 145€ θα κοιτούσα και τα Midea, μια χαρά αξιοπρεπέστατα και με 3 χρόνια εγγύηση. Αλλά δε νομίζω ότι θα κερδίσεις κάτι σε αυτό το χώρο. Άντε λόγω τριών επιλογών να είναι πιο αθόρυβο για το βράδυ και ιονιστή. Τώρα αν με ρωτήσεις "και ποια είναι η Midea, η Inventor και η Morris είναι επώνυμες", η απάντησή μου είναι καταγεγραμμένη λίγο πιο πάνω.

Από την άλλη όμως και τα 2 χρόνια είναι ένα μείον σε σχέση με τα 5+ του ανταγωνισμού

 

Το ροβεντα που έχει μια σκάλα ανεμιστήρα επηρεάζει σε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, marioboni said:

Από την άλλη όμως και τα 2 χρόνια είναι ένα μείον σε σχέση με τα 5+ του ανταγωνισμού

Το ροβεντα που έχει μια σκάλα ανεμιστήρα επηρεάζει σε κάτι;

Πραγματικά θα ήθελα μερικές απόψεις ανθρώπων που πήγανε με πρόβλημα στα 3-4 χρόνια και α) τους το έφτιαξαν εντός εγγύησης ή β) τους το άλλαξαν λόγω σοβαρού προβλήματος. Και δεν το λέω ειρωνικά αλλά είναι γνωστό ότι στην Ελλάδα ο πελάτης έχει πάντα άδικο και το πρόβλημα μεταφέρεται σχεδόν πάντα στον καταναλωτή. Και την εγγύηση αυτή επαναλαμβάνω την πληρώνεις στην αυξημένη αρχική τιμή.

Απο απόδοση βλέπω έχει μία σκάλα αυτόματη στα 40/50/60% υγρασίας όπου δουλεύει μέχρι να πιάσει το επιθυμητό ποσοστό υγρασίας και μία boost όπου δουλεύει πιο δυνατά και συνεχόμενα για πχ στέγνωμα ρούχων ή απλά για πιο γρήγορη αφύγρανση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ με inventor στα 2.5 χρόνια που τον έχω έχω να πω τα καλύτερα για το σέρβις τους. Παρουσίασε δύο φορές βλάβη  το αισθητήριο, και τις δύο φορές μεταφορά και επιστροφή με courier από Πελοπόνησσο μέσα σε 4 μέρες τον είχα πάλι στα χέρια μου χωρίς ούτε ένα ευρώ έξοδα. Όλα τα έξοδα μεταφοράς και επιστροφής και τις δύο φορές δικά τους , και χωρίς ούτε να πιέσω καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε συνδιασμό με ανεμιστήρα θα κάνω πιο γρήγορη δουλειά στο στέγνωμα η λέω βλακείες;

 

Σκέτο με ανεμιστήρα και ανοιχτή μπαλκονόπορτα τα ρούχα το πρωί ήταν στεγνά όλα 

 

Το μάτι μου έπεσε εδώ 

 

https://www.kokotas.gr/el/eshop/epeksergasia-aera/afygrantires/afugrantiras-tcl-elite-d-16.html

Επεξ/σία από marioboni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα

Γνωριζει καποιος γιατι οι  Puredry Pdd 8l και Puredry Pd 8519 Famous   εχουν ιδια τιμη (159ευρω) ενω εχουν διαφορες?

Ο 8519 Famous χωράει 4 λίτρα αντι για 2,  εχει 1 χρονο επιπλεον εγγυηση, και 38db αντι για 46db?(Συμφωνα με το public)

 

Αν δουμε εδω https://puredryhellas.com/puredry-pdd-8519-famous-gr/ κατω -κατω ,λεει 38 και 39db , και οτι ο 8519 εχει εξτρα το Φίλτρο Άνθρακα-Carbon

 

----------

Απανταω στον εαυτό μου

ο Puredry Pd 8519 Famous  

ειναι πιο καινούργιο μοντελο  σημφωνα με την puredry hellas

Επεξ/σία από serdakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2020 στις 10:41 ΠΜ, marioboni είπε

Καλημέρα παιδιά

Ψάχνω αφυγραντήρα για δωμάτιο 12 τετραγωνικών αποκλειστικά όταν απλώνω ρούχα

Να έχωκλειστή την πόρτα για να έχω και σε λειτουργία τον συναγερμό

Ο θόρυβος δεν με απασχολεί αφού θα έχω κλειστη πόρτα 

Επίσης φίλτρα κλπ δεν με ενδιαφέρουν αφού θα τον βάζω για συγκεκριμένη δουλειά 

Από κατανάλωση θα ήθελα κάτι οικονομικό 

Ως τώρα άφηνα την μπαλκονόπορτα ανοιχτή και ήταν μια χαρά 

Φιλε επειδη κανω μονιμα χρηση αφυγραντηρα για στεγνωμα ρουχων... θα σου γραψω με βαση την εμπειρια μου και οχι με βαση τι διαβαζω ή τι χαρακτηριστικα λεει οτι εχει το καθε μηχανημα..

Με το που απλωσεις τα ρουχα μεσα στο σπιτι η υγρασια παει στο θεο. 75% για πλακα και μαλιστα πολυ γρηγορα. Οποτε αφου εχεις τη δυνατοτητα να εχεις δωματιο μονο γι αυτη τη χρηση ας μιλησουμε για τον χρονο αφυγρανσης. Αν απλα βαλεις τα ρουχα στην απλωστρα και μεσα στον χωρο και βαλεις τον αφυγραντηρα, αν μιλαμε για τις κλασικες απλωστρες και γεμματη ρουχα τοτε δε θα σου φτασει το βραδυ. Καποια ρουχα θα ειναι μια χαρα και καποια οχι. Προσωπικα σκεπαζω την απλωστρα με ενα ναιλον αφηνωντας τη πλευρα του αφυγραντηρα που ρουφαει αερα να παιρνει και λιγο αερα απο τον χωρο γιατι ζεσταινεται αρκετα . Ετσι θελει 4 με 5 ωρες. Οποτε κοιταζεις ο αφυγραντηρας να ρουφαει αερα απο τη πισω πλευρα διοτι υπαρχουν μοντελα που ρουφανε αερα απο μπροστα . κοιτας να μην εχει υπερβολικο υψος για να φυσαει και τα μεγαλυτερα ρουχα, κοιτας να φυσαει απο την πανω πλευρα διοτι υπαρχουν μοντελα που φυσανε απο μπροστα, Τωρα κατι για αισθητηρες που βρισκουν που ειναι τα ρουχα κτλ κτλ βαζω στοιχημα οτι ειναι παπατζιλικι και τσαμπα λεφτα αλλα παμε παρακατω. Αφου λοιπον σκεπασεις την απλωστρα η υγρασια θα παει στο θεο. 80% και πανω, και σιγα σιγα θα πεφτει. Οταν παει στο 50% τα ρουχα ειναι ακομα υγρα, οταν παει 45-40% τοτε τα ρουχα στεγνωσαν. Αν τα ρουχα ειναι πολυ λιγα ισως να μην ισχυουν ακριβως τα νουμερα που σου λεω. Με τη χρηση θα καταλαβεις ποση ωρα θελει περιπου και θα το δουλευεις πλεον με χρονοδιακοπτη για να σταματαει το βραδυ. Μη παρεις πολυ μεγαλο, 12αρης ειναι μια χαρα , αλλα και 16αρης καλα ακουγεται. Δωσε βαση στο υψος και τη ροη αερα, οι περσιδες καλες ειναι αλλα μη κολησεις εκει, το θεμα ειναι ο αερας να φτασει στο 40-45% και οχι στο να φυσας πανω στα ρουχα. Υπαρχουν και μοντελα που εχουν ειδικη ντουλαπα γι αυτη τη χρηση και νομιζω οτι ειναι τα καλυτερα και θα καις πολυ λιγο ρευμα, μαλλον κλασικες ντουλαπες ναιλον ειναι οποτε μπορεις να παρεις απλα απο αλλου. Δεν εχεις απαιτησεις σε θορυβο και φιλτρα οποτε μη πληρωσεις πολλα διοτι δε θα το εχεις  και για παντα και η χρηση που θες να του κανεις ειναι ζορικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Curtis76 είπε

Φιλε επειδη κανω μονιμα χρηση αφυγραντηρα για στεγνωμα ρουχων... θα σου γραψω με βαση την εμπειρια μου και οχι με βαση τι διαβαζω ή τι χαρακτηριστικα λεει οτι εχει το καθε μηχανημα..

Με το που απλωσεις τα ρουχα μεσα στο σπιτι η υγρασια παει στο θεο. 75% για πλακα και μαλιστα πολυ γρηγορα. Οποτε αφου εχεις τη δυνατοτητα να εχεις δωματιο μονο γι αυτη τη χρηση ας μιλησουμε για τον χρονο αφυγρανσης. Αν απλα βαλεις τα ρουχα στην απλωστρα και μεσα στον χωρο και βαλεις τον αφυγραντηρα, αν μιλαμε για τις κλασικες απλωστρες και γεμματη ρουχα τοτε δε θα σου φτασει το βραδυ. Καποια ρουχα θα ειναι μια χαρα και καποια οχι. Προσωπικα σκεπαζω την απλωστρα με ενα ναιλον αφηνωντας τη πλευρα του αφυγραντηρα που ρουφαει αερα να παιρνει και λιγο αερα απο τον χωρο γιατι ζεσταινεται αρκετα . Ετσι θελει 4 με 5 ωρες. Οποτε κοιταζεις ο αφυγραντηρας να ρουφαει αερα απο τη πισω πλευρα διοτι υπαρχουν μοντελα που ρουφανε αερα απο μπροστα . κοιτας να μην εχει υπερβολικο υψος για να φυσαει και τα μεγαλυτερα ρουχα, κοιτας να φυσαει απο την πανω πλευρα διοτι υπαρχουν μοντελα που φυσανε απο μπροστα, Τωρα κατι για αισθητηρες που βρισκουν που ειναι τα ρουχα κτλ κτλ βαζω στοιχημα οτι ειναι παπατζιλικι και τσαμπα λεφτα αλλα παμε παρακατω. Αφου λοιπον σκεπασεις την απλωστρα η υγρασια θα παει στο θεο. 80% και πανω, και σιγα σιγα θα πεφτει. Οταν παει στο 50% τα ρουχα ειναι ακομα υγρα, οταν παει 45-40% τοτε τα ρουχα στεγνωσαν. Αν τα ρουχα ειναι πολυ λιγα ισως να μην ισχυουν ακριβως τα νουμερα που σου λεω. Με τη χρηση θα καταλαβεις ποση ωρα θελει περιπου και θα το δουλευεις πλεον με χρονοδιακοπτη για να σταματαει το βραδυ. Μη παρεις πολυ μεγαλο, 12αρης ειναι μια χαρα , αλλα και 16αρης καλα ακουγεται. Δωσε βαση στο υψος και τη ροη αερα, οι περσιδες καλες ειναι αλλα μη κολησεις εκει, το θεμα ειναι ο αερας να φτασει στο 40-45% και οχι στο να φυσας πανω στα ρουχα. Υπαρχουν και μοντελα που εχουν ειδικη ντουλαπα γι αυτη τη χρηση και νομιζω οτι ειναι τα καλυτερα και θα καις πολυ λιγο ρευμα, μαλλον κλασικες ντουλαπες ναιλον ειναι οποτε μπορεις να παρεις απλα απο αλλου. Δεν εχεις απαιτησεις σε θορυβο και φιλτρα οποτε μη πληρωσεις πολλα διοτι δε θα το εχεις  και για παντα και η χρηση που θες να του κανεις ειναι ζορικη.

Είσαι ο άνθρωπος μου!

Αυτή την απάντηση έψαχνα

Αν μπορώ πάω και 16 αλλιώς και ο 12 είναι οκ

Με το 25αρη της μάνας μου που έκανα τεστ μια απλώστρα γεμάτη σε κλειστό δωμάτιο έβγαλε 2+ λίτρα και ως το πρωί ήταν όλα στεγνά

Δοκίμασα 2ο πλυντήριο και με ταυτόχρονη χρήση ανεμιστήρα να στεγνώνει τα ρούχα αλλά δεν ξέρω αν βοήθησε και πάλι ήταν στεγνά το πρωί όμως 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, marioboni είπε

Είσαι ο άνθρωπος μου!

Αυτή την απάντηση έψαχνα

Αν μπορώ πάω και 16 αλλιώς και ο 12 είναι οκ

Με το 25αρη της μάνας μου που έκανα τεστ μια απλώστρα γεμάτη σε κλειστό δωμάτιο έβγαλε 2+ λίτρα και ως το πρωί ήταν όλα στεγνά

Δοκίμασα 2ο πλυντήριο και με ταυτόχρονη χρήση ανεμιστήρα να στεγνώνει τα ρούχα αλλά δεν ξέρω αν βοήθησε και πάλι ήταν στεγνά το πρωί όμως 

o ανεμιστηρας βοηθαει σαφως, αλλα δε μπορω να σου πω ποσο χρονο μειωνει. Η λογικη είναι οτι γυρω απο τα ρουχα καθεται αερας με υγρασια, τη ρουφαει ο αφυγραντηρας μεχρι να στεγνωσουν τα ρουχα.. αν φυσαει ο ανεμιστηρας τοτε η υγρασια αυτη φευγει να δημιουργειται νεα μεχρι να στεγνωσουν τα ρουχα... οποτε λογικα αν βαζεις ανεμιστηρα τοτε ο αφυγραντηρας δεν εχει νοημα να ειναι στα ρουχα αφου ο σκοπος του πλεον ειναι να αφυγρανει ολο το δωματιο... αν κανεις χρηση ναιλον  και καλυψεις τα ρουχα τοτε δεν εχει νοημα η χρηση ανεμιστηρα.  Και γω πιστευω οτι με 3 λιτρα καδο εισαι καλα. Εγω χρησιμοποιω ειτε τον 16αρι ειτε τον 20αρι που εχω, νομιζω οτι και ο 12αρης καλα θα τα παει, αλλά το θεμα ειναι να μην πληρωσεις δυνατοτητες που δεν σου ειναι απαραιτητες. Οποτε θα βρεις και φτηνο 16αρι, αν δε καλυπτεις την απλωστρα παρε καλυτερα 16αρι.

Επεξ/σία από Curtis76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Curtis76 είπε

o ανεμιστηρας βοηθαει σαφως, αλλα δε μπορω να σου πω ποσο χρονο μειωνει. Η λογικη είναι οτι γυρω απο τα ρουχα καθεται αερας με υγρασια, τη ρουφαει ο αφυγραντηρας μεχρι να στεγνωσουν τα ρουχα.. αν φυσαει ο ανεμιστηρας τοτε η υγρασια αυτη φευγει να δημιουργειται νεα μεχρι να στεγνωσουν τα ρουχα... οποτε λογικα αν βαζεις ανεμιστηρα τοτε ο αφυγραντηρας δεν εχει νοημα να ειναι στα ρουχα αφου ο σκοπος του πλεον ειναι να αφυγρανει ολο το δωματιο... αν κανεις χρηση ναιλον  και καλυψεις τα ρουχα τοτε δεν εχει νοημα η χρηση ανεμιστηρα.  Και γω πιστευω οτι με 3 λιτρα καδο εισαι καλα. Εγω χρησιμοποιω ειτε τον 16αρι ειτε τον 20αρι που εχω, νομιζω οτι και ο 12αρης καλα θα τα παει, αλλά το θεμα ειναι να μην πληρωσεις δυνατοτητες που δεν σου ειναι απαραιτητες. Οποτε θα βρεις και φτηνο 16αρι, αν δε καλυπτεις την απλωστρα παρε καλυτερα 16αρι.

 

Τον ανεμιστήρα τον έχω πίσω από τον αφυγραντήρα

Ίσως μπερδεύει και το μηχάνημα ετσι, ίσως και όχι δεν μπορώ να καταλάβω 

Με νάυλον καλυμμένη η απλώστρα σίγουρα θα κάνει πιο σωστή δουλειά και πιο γρήγορη πιστεύω 

Επεξ/σία από marioboni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό ψάξιμο και από εδώ μέσα προχώρησασ την αγορά του https://www.skroutz.gr/s/21322175/Midea-MDDF-20DEN7-WiFi.html Midea καθώς πιστεύω πως για αυτά που προσφέρει είναι αρκετά φθηνός και αρκετά αξιόλογος σαν μάρκα. Ο χώρος μου είναι 90 τετραγωνικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, iznodur είπε

Μετά από αρκετό ψάξιμο και από εδώ μέσα προχώρησασ την αγορά του https://www.skroutz.gr/s/21322175/Midea-MDDF-20DEN7-WiFi.html Midea καθώς πιστεύω πως για αυτά που προσφέρει είναι αρκετά φθηνός και αρκετά αξιόλογος σαν μάρκα. Ο χώρος μου είναι 90 τετραγωνικά 

Τον ίδιο πήρα κι εγώ χθες 

Αναμονή για παραλαβή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, είμαι και εγώ σε φάση αγοράς αφυγραντήρα, αφού το θέμα με τη μούχλα έχει ξεφύγει, λόγω κακής μόνωσης της ταράτσας μας, αλλά και εσωτερικής υγρασίας. Καταρχάς, να πω ότι μένω σε νησί και το σπίτι μου είναι 70 m^2 με ύψος 2,4 - 2,5 μέτρα. Συνολικά, υπάρχουν 6 ξεχωριστοί χώροι (σαλόνι, 3 υπνοδωμάτια, τουαλέτα, κουζίνα). Το μεγαλυτερο θέμα έχουν το σαλόνι και 2 από τα 3 υπνοδωμάτια.

Ψάχνω αφυγραντήρα με

- συμπιεστή (αφού η εσωτερική θερμοκρασία δεν έχω παρατηρήσει να πέφτει κάτω από 15 C ποτέ)

- αρκετά χαμηλή κατανάλωση

- περοστρεφόμενα ροδάκια

- κατά προτίμηση λευκό χρώμα

- μεγάλη εγγύηση

- προστασία υπερχείλισης

- αυτόματη απενεργοποίηση, εάν φτάσει το επιθυτό επίπεδο υγρασίας

- αυτόματη επιλογή ιδανικού επιπέδου υγρασίας, με βάση τη θερμοκρασία του δωματίου

- χρονοδιακόπτη

- σχετικά αθόρυβος (όχι τριγμούς ή αλλά παράξενα, όπως θόρυβος σαν "καταγραφή αρχείων σε σκληρό δίσκο"...ναι και όμως έχουν ειπωθεί τέτοια)

Όσον αφορά περετέρω έξτρας, όπως ιονιστής, wi-fi κλπ μου είναι παντελώς αδιάφορα, αλλά καλοδεχούμενα από την άλλη. Δεν έχω κάποιο μπάτζετ, η αλήθεια είναι.

Από όσο έχω διαβάσει, οι αφυγραντήρες προορίζονται για ενιαίο χώρο. Αλλά, από την άλλη, γράφουν σε αρκετά σχόλια, ότι έχοντας τον αφυγραντήρα (πχ δυνατότητας 120 m^2) σε κάποιο κεντρικό  σημείο του σπιτιού πχ 110 τμ (τα νούμερα είναι ενδεικτικά), τότε καλύπτει όλο το σπίτι, ανεξάρτητα, αν είναι ενιαίος χώρος ή όχι. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Και κάτι τελευταίο, ποιο είναι το σωστό? Να επιλέγεις αφυ με βάση τη δυνατότητα του σε m^2 ή m^3 (δηλαδή πόσο όγκο αέρα απορροφά-αποδίδει, με βάση πάντα τα m^3 του σπιτιού)?

Αναμένω προτάσεις, ευχαριστώ εκ των προτέρων

Υ.Γ: Οι Morris αφυ είναι κινέζικες ή κορεάτικες κατασκευές? Έχω μπερδευτεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...