Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τον inventor τον έχει και το makro κατι λιγότερο από 140.

 ναι αλλά ξέχασες μία μικρή λεπτομέρεια ...πρέπει νά εισαι επαγγελματίας  κ οχι ιδιώτης- νά εχεις κάρτα κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον inventor τον έχει και το makro κατι λιγότερο από 140.

 

Δεν ειναι και προσφορα ο Care 12l στον Skroytz εχει 169

Το Makro τον εχει 167 136+23%= 167,28

Το ιδιο συμβαινει και με τους υπολοιπος , αρα ΔΕΝ ειναι προσφορα ! ! ! !

 

Οι τιμες του Makro ειναι χωρις ΦΠΑ

 

Αυτοι ειναι :

 

iUfypN7.png

EqThO0h.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει τον meaco dd8l. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος, δεν πίστευα το πόσο νερό βγάζει. Επίσης ιδανικός για αυτή τη περίοδο, βγάζει και λίγο ζεστό αέρα, οπότε δε χρειάζεται και αερόθερμο. Κάντε καλή έρευνα αγοράς για τις τιμές.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

για αρχή να ευχαριστήσω όλους σας για όσα γράψατε σε αυτές τις σελίδες. Δεν ήξερα τίποτα και νιώθω ότι έμαθα αρκετά.

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας, πάνω σε ότι νομίζω. Μένω σε ένα σπίτι 31 τ.μ. του χρόνου θα μετακομίσω σε μεγαλύτερο, οπότε η αγορά θα γίνει με προοπτική. Στο τωρινό σπίτι σπάνια ανοίγω καλοριφέρ. Στο χώρο που κάθομαι περισσότερο χρησιμοποιώ θερμοπομπό. Στην κρεβατοκάμαρα δε χρησιμοποιώ τπτ, αλλά πηγαίνω μόνο το βράδυ για ύπνο.

Επειδή η μόνωση δεν είναι καλή, η κρεβατοκάμαρα πιάνει συχνά πυκνά και μούχλα. Αν και δεν ξέρω ακριβές τιμές για τη θερμοκρασία του δωματίου, πιστεύω ότι πέφτει κάτω από 10 τη νύχτα, αφού τώρα που γράφω το μήνυμα το σπίτι είναι στους 16 βαθμούς.

 

Σκεφτόμουν λοιπόν έναν desiccant, λόγω της χαμηλής θερμοκρασίας και επειδή βγάζοντας ζεστό αέρα στο δωμάτιο, θα βοηθήσει ίσως να ανέβει και η θερμοκρασία. Επίσης, δε θα αγχωθώ, σε περίπτωση που πέσει η θερμοκρασία στους 5 βαθμούς, όπως διαβάζω για τους αφυγραντήρες με το μοτεράκι. Κατέληξα λοιπόν στον Meaco DD8L Junior. Η τιμή είναι λογική.

 

Διάβασα πολλά από πολλούς, μέχρι και κριτικές στο amazon κλπ. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει ότι έχει η Meaco κακή εγγύηση, διάβασα περιπτώσεις και περιπτώσεις, και αν όσοι αγόρασαν το συγκεκριμένο μοντέλο έχουν θέματα από άποψη απόδοσης ή κατανάλωσης ρεύματος.

Αν δεν αγοράσω αυτόν, υπάρχει άλλη πρόταση σε τέτοια λεφτά; 219 το βρήκα φθηνότερα...

 

Σας ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα την sani hellas την αντιπροσωπία τoυ meaco και μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό γιατί την σωστή υγρασία την δείχνει όταν δουλεύει ο ανεμιστήρας πάντως όταν δουλεύει ο ανεμιστήρας η υγρασία που δείχνει ο meaco συμπίπτει με το υγρομετρο που έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, θέλω να αγοράσω αφυγραντήρα και αφού διάβασα αρκετά και χρήσιμα πράγματα εδώ, ήθελα να ρωτήσω το εξήσ:

Για εμένα είναι πολύ σημαντική η ενδεχόμενη μυρωδιά. Γνωρίζει κανείς να μου πει εάν - πέρα από την πρώτη χρήση, κατά την οποία δικαιολογείται - έχει ο αφυγραντήρας του κάποια μυρωδιά; Με ενδιαφέρει περισσότερο εμπειρία για meaco, juro pro, olympia splendid αλλά και όποιος έχει μια καλή εμπειρία από τον δικό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα την sani hellas την αντιπροσωπία τoυ meaco και μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό γιατί την σωστή υγρασία την δείχνει όταν δουλεύει ο ανεμιστήρας πάντως όταν δουλεύει ο ανεμιστήρας η υγρασία που δείχνει ο meaco συμπίπτει με το υγρομετρο που έχω

Πραγμα  που σημαινει οτι ο Μeaco εχει σε λαθοσ σημειο τον αισθητηρα γεγονος που τον επηραζει οταν δεν υπαρχει ροη αερα .

Το θεμα ειναι κατασκευαστικο και λυνεται ητε με την μετρηση κατα τη λειτουργεια και τη ροη που βγαζει σωστη ενδειξη.

Ητε με τη χρηση συνεχωσ ξεχωριστου υγρομετρου/θερμομετρου αξιασ 15 ε

Φθηνο προβλημα σε σχεση με τα καλα λογια για αυτον τον αφυγραντηρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπίτι 100+ τ.μ. με αρκετή υγρασία. Κατέληξα ας πούμε εδώ Link.png Site: rohnson vs Link.png Site: meaco ποιόν απ'τους δύο; Και άν υπάρχει κάποια πρόταση απο χρήστη άλλου μοντέλου-μάρκας, ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπίτι 100+ τ.μ. με αρκετή υγρασία. Κατέληξα ας πούμε εδώ Link.png Site: rohnson vs Link.png Site: meaco ποιόν απ'τους δύο; Και άν υπάρχει κάποια πρόταση απο χρήστη άλλου μοντέλου-μάρκας, ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ.

Εγώ θα σου πρότεινα Meaco. Υπερτερεί σε αρκετούς τομείς άλλα ο σημαντικότερος κατανάλωση.

Τον έχω παραγγείλει και εγώ και θα τον έχω από την επόμενη εβδομάδα.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω,με βλεπω να παιρνω τον inventor τον 8αρι συμπληρωματικο του 12 αρι..από τον οποιο και εγω είμαι πολύ ευχαριστημένος χωρις όμως μετρο σύγκρισης..

Φιλη μου τον πηρε τον Inventor Care 12litra απο το http://www.airconenergy.gr/gr/el/products/de-mddt-12-afygrantiras-care-12lit-kalypsis-eos-55-tmεμεινε ευχαριστημενη , τησ το βαλανε να το ακουσει μεσα στο μαγαζι, η πρωτη εντυπωση οτι ειναι αθορυβος,

Οντως στο υπνοδοματιο σε χρηση silent mode  ειναι πραγματι χαμηλησ σταθμησ θορυβου σαν κλιματιστικο 12000  (δυστηχωσ δεν ειχαμε ντεσιμπελομετρο διαθεσιμο ο κατασκευαστης μιλαει για 40db).

Τωρα σε καταναλωση εδωσε πολυ καλα αποτελεσμαστα 

ξεκινησε απο Καταναλωση 199W σε θερμοκρασια 23C RH 75 

και κατεληξε 180W σε θερμοκρασια 23,5C RH 55

Εχει υγρασιομετρο, χρονοδιακοπτη και εχει καλη τιμη στα 169ε για αφυγραντηρασ δωματιου φενεται αρκετα καλος και ειναι  καλαισθητοσ στο χωρο

Θα ηθελα καποιοι να προσθεσουνε μετρησεισ πραγματικησ καταναλωσης στο χωρο μασ 12 λιτρων απο meacο, rhonson,juro pro, philco & olympia splendid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...