Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μετά από τις προτάσεις σας είμαι μεταξύ:

https://www.skroutz.gr/s/16022824/Toyotomi-Zen2-TDE-20TND18.html

https://www.skroutz.gr/s/15992255/Toyotomi-ZEN2-TDE-16TND18.html

Δεν είναι τόσο η τιμή, όσο η κατανάλωση. Ο μικρότερος φαίνεται να έχει αρκετά μικρότερη κατανάλωση. Πιστεύετε ότι δεν θα με καλύπτει?

Θυμίζω:

Χώρος 45τμ

Υγρασία 65-75% στη σαλοκουζίνα (33 τμ), 75-85% στο υπνοδωμάτιο (12τμ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, nikolas.stamb είπε

Δεν είναι τόσο η τιμή, όσο η κατανάλωση. Ο μικρότερος φαίνεται να έχει αρκετά μικρότερη κατανάλωση. Πιστεύετε ότι δεν θα με καλύπτει?

Ο μικρός θα δουλεύει πολύ περισσότερη ώρα για να φτάσει την υγρασία που θες οπότε τελικά θα καις περισσότερο ρεύμα.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nikolas.stamb είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μετά από τις προτάσεις σας είμαι μεταξύ:

https://www.skroutz.gr/s/16022824/Toyotomi-Zen2-TDE-20TND18.html

https://www.skroutz.gr/s/15992255/Toyotomi-ZEN2-TDE-16TND18.html

Δεν είναι τόσο η τιμή, όσο η κατανάλωση. Ο μικρότερος φαίνεται να έχει αρκετά μικρότερη κατανάλωση. Πιστεύετε ότι δεν θα με καλύπτει?

 Θυμίζω:

Χώρος 45τμ

Υγρασία 65-75% στη σαλοκουζίνα (33 τμ), 75-85% στο υπνοδωμάτιο (12τμ)

μικρότερη κατανάλωση για μικρότερη αφύγρανση όμως. Δεν έχω πινακες για να δω και να σου βγάλω το EER αλλά να το έχεις κατα νου αυτό ;) 

Για χώρο 45τ.μ. ναι σε καλύπτει και ένας 16άρης φυσικά (ειδικά όταν μιλάμε για τόσο απλή διάταξη τύπου σαλοκουζίνα/υπνοδωμάτιο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα τον Puredry PD 20L Design Low Energy Face Lift, η πρώτη εντύπωση για την ποιότητα κατασκευής και τον θόρυβο είναι θετική. Η εμφάνιση του είναι καλύτερη από την φωτογραφία και είναι πολύ βαρύς με χοντρά πλαστικά, βέβαια δεν έχω ποτέ σηκώσει ξανά αφυγραντήρα για να συγκρίνω. Αυτό που μου έκανε πολύ μεγάλη έκπληξη είναι ότι η εγγύηση που το συνοδεύει έχει διάρκεια 2 ετών και και όχι 5 που αναφέρει η περιγραφή στο κατάστημα που τον αγόρασα. Σαν να μην έφτανε αυτό αναφέρει ότι τυχόν αντικατάσταση / επιδιόρθωση δεν οδηγούν σε παράταση της διάρκειας εγγύησης. Μόλις βρω λίγο ελεύθερο χρόνο θα τηλεφωνήσω στο κατάστημα και θα ενημερώσω με την απάντηση τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, elpenor είπε

Μόλις παρέλαβα τον Puredry PD 20L Design Low Energy Face Lift, η πρώτη εντύπωση για την ποιότητα κατασκευής και τον θόρυβο είναι θετική. Η εμφάνιση του είναι καλύτερη από την φωτογραφία και είναι πολύ βαρύς με χοντρά πλαστικά, βέβαια δεν έχω ποτέ σηκώσει ξανά αφυγραντήρα για να συγκρίνω. Αυτό που μου έκανε πολύ μεγάλη έκπληξη είναι ότι η εγγύηση που το συνοδεύει έχει διάρκεια 2 ετών και και όχι 5 που αναφέρει η περιγραφή στο κατάστημα που τον αγόρασα. Σαν να μην έφτανε αυτό αναφέρει ότι τυχόν αντικατάσταση / επιδιόρθωση δεν οδηγούν σε παράταση της διάρκειας εγγύησης. Μόλις βρω λίγο ελεύθερο χρόνο θα τηλεφωνήσω στο κατάστημα και θα ενημερώσω με την απάντηση τους.

To κόκκινο το έχω ξαναδει (πχ το λέει στο Fujitsu κλιματιστικό μου).

Τα 2 έτη αντί για 5 είμαι περίεργος πως και αν δικαιολογούνται.

8 λεπτά πριν, nikolas.stamb είπε

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. Παρήγγειλα τον Toyotomi ZEN2 TDE-16TND18. 

Αν θέλετε εντυπώσεις, let me know.

Εδώ μέσα , αυτά είναι στο αυτόματο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο αυτα που διαβασα εδω με ενδιαφερει η αποκτηση  αφυγραντηρα με ζεολιθο μιας και η θερμοκρασια στο σπιτι πεφτει καποιες φορες στους 15 βαθμους κελσιου 

εχετε να μ προτεινετε καποιους ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, elpenor είπε

Μόλις παρέλαβα τον Puredry PD 20L Design Low Energy Face Lift, η πρώτη εντύπωση για την ποιότητα κατασκευής και τον θόρυβο είναι θετική. Η εμφάνιση του είναι καλύτερη από την φωτογραφία και είναι πολύ βαρύς με χοντρά πλαστικά, βέβαια δεν έχω ποτέ σηκώσει ξανά αφυγραντήρα για να συγκρίνω. Αυτό που μου έκανε πολύ μεγάλη έκπληξη είναι ότι η εγγύηση που το συνοδεύει έχει διάρκεια 2 ετών και και όχι 5 που αναφέρει η περιγραφή στο κατάστημα που τον αγόρασα. Σαν να μην έφτανε αυτό αναφέρει ότι τυχόν αντικατάσταση / επιδιόρθωση δεν οδηγούν σε παράταση της διάρκειας εγγύησης. Μόλις βρω λίγο ελεύθερο χρόνο θα τηλεφωνήσω στο κατάστημα και θα ενημερώσω με την απάντηση τους.

Κρατα την αποδειξη και μη την χασεις. Τα περισσοτερα καταστηματα γραφουν 5 ετη

11 λεπτά πριν, hf77 είπε

μετα απο αυτα που διαβασα εδω με ενδιαφερει η αποκτηση  αφυγραντηρα με ζεολιθο μιας και η θερμοκρασια στο σπιτι πεφτει καποιες φορες στους 15 βαθμους κελσιου 

εχετε να μ προτεινετε καποιους ?

Τι θερμοκρασιες εχεις; Ποσα χρηματα δινεις; Ξεκινανε απο 170 και φτανουν τα 300

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elpenor είπε

Μόλις παρέλαβα τον Puredry PD 20L Design Low Energy Face Lift, η πρώτη εντύπωση για την ποιότητα κατασκευής και τον θόρυβο είναι θετική. Η εμφάνιση του είναι καλύτερη από την φωτογραφία και είναι πολύ βαρύς με χοντρά πλαστικά, βέβαια δεν έχω ποτέ σηκώσει ξανά αφυγραντήρα για να συγκρίνω. Αυτό που μου έκανε πολύ μεγάλη έκπληξη είναι ότι η εγγύηση που το συνοδεύει έχει διάρκεια 2 ετών και και όχι 5 που αναφέρει η περιγραφή στο κατάστημα που τον αγόρασα. Σαν να μην έφτανε αυτό αναφέρει ότι τυχόν αντικατάσταση / επιδιόρθωση δεν οδηγούν σε παράταση της διάρκειας εγγύησης. Μόλις βρω λίγο ελεύθερο χρόνο θα τηλεφωνήσω στο κατάστημα και θα ενημερώσω με την απάντηση τους.

Άλλαξαν απότομα πριν λίγο καιρό την εγγύηση τους (μαζί με τη σελίδα τους) και οκ ο κακός χαμός. Προφανώς τα εμπορεύματα είναι στοκ σε καταστήματα και αφού έγινε έτσι άναρχα η αλλαγή, έχουν μείνει με τις παλιές καρτέλες. Επειδή δεν είδα κάπου να ξεκαθαρίζουν τι ισχύει και από πότε (εκτός και αν το έχασα) ΔΕΝ είσαι καλυμμένος, οπότε επικοινώνησε μαζί τους και ζήτα να σου στέιλουν επιστολή που να σε καλύπτει για την 5ετία και η οποία φυσικά να αναγράφει το σειριακό της συσκευής σου!!

Για του λόγου το αληθές... η παλιά σελίδα όπου γράφει 5έτη αλλά κάτω γράφει ΧΡΥΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΕΤΗ: https://puredry.gr/?product=puredry-pd-20l-design-low-energy 

... και η νέα σελίδα όπου γράφει μόνο 5έτη: https://puredryhellas.com/puredry-pd20l-design-low-energy/ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, yositosi είπε

Άλλαξαν απότομα πριν λίγο καιρό την εγγύηση τους (μαζί με τη σελίδα τους) και οκ ο κακός χαμός. Προφανώς τα εμπορεύματα είναι στοκ σε καταστήματα και αφού έγινε έτσι άναρχα η αλλαγή, έχουν μείνει με τις παλιές καρτέλες. Επειδή δεν είδα κάπου να ξεκαθαρίζουν τι ισχύει και από πότε (εκτός και αν το έχασα) ΔΕΝ είσαι καλυμμένος, οπότε επικοινώνησε μαζί τους και ζήτα να σου στέιλουν επιστολή που να σε καλύπτει για την 5ετία και η οποία φυσικά να αναγράφει το σειριακό της συσκευής σου!!

Για του λόγου το αληθές... η παλιά σελίδα όπου γράφει 5έτη αλλά κάτω γράφει ΧΡΥΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΕΤΗ: https://puredry.gr/?product=puredry-pd-20l-design-low-energy 

... και η νέα σελίδα όπου γράφει μόνο 5έτη: https://puredryhellas.com/puredry-pd20l-design-low-energy/ 

Οκ ! Μπερδεύτικα και εγώ έτσι όπως τα χουν κάνει ...... Ποιά εγγύηση ισχύει πλέον ;

Επεξ/σία από Dare-Devil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikolas.stamb είπε

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. Παρήγγειλα τον Toyotomi ZEN2 TDE-16TND18. 

Αν θέλετε εντυπώσεις, let me know.

Θελουμε μετα απο καμια εβδομαδα χρησης γραψε οτι βλεπεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, yositosi είπε

Άλλαξαν απότομα πριν λίγο καιρό την εγγύηση τους (μαζί με τη σελίδα τους) και οκ ο κακός χαμός. Προφανώς τα εμπορεύματα είναι στοκ σε καταστήματα και αφού έγινε έτσι άναρχα η αλλαγή, έχουν μείνει με τις παλιές καρτέλες. Επειδή δεν είδα κάπου να ξεκαθαρίζουν τι ισχύει και από πότε (εκτός και αν το έχασα) ΔΕΝ είσαι καλυμμένος, οπότε επικοινώνησε μαζί τους και ζήτα να σου στέιλουν επιστολή που να σε καλύπτει για την 5ετία και η οποία φυσικά να αναγράφει το σειριακό της συσκευής σου!!

Για του λόγου το αληθές... η παλιά σελίδα όπου γράφει 5έτη αλλά κάτω γράφει ΧΡΥΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΕΤΗ: https://puredry.gr/?product=puredry-pd-20l-design-low-energy 

... και η νέα σελίδα όπου γράφει μόνο 5έτη: https://puredryhellas.com/puredry-pd20l-design-low-energy/ 

Ανεξαρτήτως τί λέει η σελίδα , εσύ έχεις το χαρτί της εγγύησης που συνοδεύει την συσκευή.

Επικοινώνησε με το κατάστημα, να σου δώσει διορθωτικό χαρτί με την εγγύηση που διαφημίζει δλδ τα 5 έτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Dare-Devil είπε

Οκ ! Μπερδεύτικα και εγώ έτσι όπως τα χουν κάνει ...... Ποιά εγγύηση ισχύει πλέον ;

Οσοι πηραν με 2 λες να χαρισουν και αλλα 3 ? Ουτε για αστειο. Οσοι παρουν απο εδω και περα μονο. Στους συγκεκριμενους κανεις το σταυρο σου αν δεν σε καλυψει το καταστημα αγορας.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Οσοι πηραν με 2 λες να χαρισουν και αλλα 3 ? Ουτε για αστειο. Οσοι παρουν απο εδω και περα μονο. Στους συγκεκριμενους κανεις το σταυρο σου αν δεν σε καλυψει το καταστημα αγορας.

Όσοι αγόρασαν ΠΡΙΝ αναρτηθεί η 5ετής στη σελίδα τους, είναι λογικό να μην έχουν αυξημένη εγγύηση! Το θέμα είναι ότι άλλαξαν την εγγύηση σε τρέχοντα μοντέλα χωρίς να βάλουν πουθενά σήμανση από πότε ισχύει αυτή, κάτι το οποίο δεν παρέχει καμία διαφάνεια και φτάνει να είναι κακόγουστο μάρκετινγκ . Σε τέτοια περίπτωση και να είχε μέσα καρτέλα 2ετούς κάλυψης, τραβούσες ένα printout της ιστοσελίδας και ήσουν καλυμμένος 100% μιας και στην τελική η απόδειξη αγοράς (με την ημερομηνία της) είναι που καθορίζει την εγγύηση και τίποτα άλλο (εκτός και αν το κατάστημα σου σφραγίσει την κάρτα εγγύησης κάτι το οποίο όμως δεν έχω δει να γίνεται ποτέ και πουθενά)

Εκτός και αν φυσικά στην αγορά διατίθενται συσκευές και με 2ετή και με 5ετή, περίπτωση την οποία όμως ο εισαγωγέας θα έπρεπε να ξεκαθαρίζει ΡΗΤΑ στην σελίδα του μιας και η εγγύηση παρέχεται από αυτόν και όχι από το κατάστημα πώλησης

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που το κατάστημα διαφημίζει το προϊόν με 5 χρόνια εγγύηση είναι υποχρεωμένοι να πουλήσουν το προϊόν όπως το λένε. Το θεωρώ απίθανο να μην το διορθώσουν. Αλλιώς επιστροφή ή επικοινωνία με puredry.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...